Home Sport Jak rozmowa na ławce rezerwowych doprowadziła do historycznego gola Anglii w półfinale

Jak rozmowa na ławce rezerwowych doprowadziła do historycznego gola Anglii w półfinale

19
0


DORTMUND, Niemcy — W środę na tym stadionie odbyło się zapewne tysiące rozmów, ale zaledwie jedna z nich zmieniła wszystko, co wydarzyło się podczas całego wieczoru — a może i całego turnieju.

Jak Euro 2024 półfinały trwają, język angielski I Holenderski Remis 1-1, zmiana Ollie Watkins I Cole Palmer rozmawiać na ławce.

Świetnie się dogadują i w ostatnich tygodniach mieli ze sobą wiele wspólnego, mianowicie każdy z nich chce być na boisku, a trener Gareth Southgate nie zapewnił im takiej gry, jakiej się spodziewali.

Czuli, że tym razem będzie inaczej. Z kapitanem Harry’ego Kane’a Watkins będzie miał szansę zagrać, bo noga wciąż go boli po faulu w pierwszej połowie. Palmerowi powiedziano, że zagra.

Palmer zaczął opowiadać o tym, jak się ze sobą połączą, o ich związku, o tym, co zrobi Watkins i jak ją odnajdzie.

Dla Watkinsa najważniejszy jest wynik. Ma przeczucie, i miał je od dawna, że ​​jego szansa nadchodzi i wydarzy się coś wielkiego.

Palmer zastępuje Gracz Phil Foden w 80. minucie, a chwilę później Watkins wszedł za Kane’a. Nie trwało to długo. Gdy dobiegało końca 90 minut, Palmer przejął piłkę i szybko podał ją do swojego przyjaciela. Watkins był pod ręką, aby ją przejąć, obrócić, oddać strzał w dolny róg bramki i wprowadzić Anglię do niedzielnego finału Euro 2024 przeciwko hiszpański (15:00 czasu wschodniego na kanale FOX i w aplikacji FOX Sports).

„Przysięgam na swoje życie, że powiedziałem Cole’owi, że mnie dzisiaj ustawi i że strzelę gola” – powiedział Watkins. „To było najlepsze uczucie w życiu.

„Ten gol był dla mnie jak filiżanka herbaty. To rzadka okazja, żeby się pojawić, a ja musiałem być chciwy i oddać strzał. Chyba nigdy wcześniej nie oddałem takiego strzału”.

W drużynie Anglii jest tak wiele gwiazd — Kane i Foden, Jude Bellingham i co więcej — to właśnie Watkins, spośród wszystkich ludzi, poprowadził drużynę narodową do pierwszego w historii wielkiego finału na obcej ziemi.

Watkins (28 lat) mógł otrzymać gratulacje od księcia Williama po strzeleniu gola, ale przez większą część swojej kariery z pewnością nie był piłkarzem królewskim.

Wczesną część spędził w niższych ligach, Miasto Exeterwliczając w to wypożyczenie do Weston-super-Mare, piątego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

Miał świetny rok dla Premier League Willa Astoni zasłużył na powołanie na Euro dzięki swoim występom i fizyczności. Byłoby miłym banałem powiedzieć, że marzył o tym, żeby tu trafić, ale tak się nie stało, ponieważ jego marzenia musiały być pilniejsze.

Samo przebywanie w Niemczech jest trudne. Kane nie jest w szczytowej formie i może nie być w pełni sprawny po kontuzji pleców, ale jest kapitanem i głównym człowiekiem, a jego miejsce w wyjściowym składzie jest praktycznie zapewnione.

Kiedy Kane musiał opuścić boisko wyczerpany i cierpiący na skurcze, w dogrywce przeciwko szwajcarskiIndonezyjski: Iwan Toni a jego umiejętność wykonywania rzutów karnych jest ceniona bardziej niż Watkinsa.

„Mówimy o gotowości” – powiedział Kane reporterom. „Kiedy tego potrzebujesz, możesz dostać pięć minut, jedną minutę, ale możesz zrobić różnicę, możesz wygrać dla nas turniej. Ollie czekał, był cierpliwy. To, co zrobił, jest niesamowite i na to zasługuje”.

Holandia kontra Anglia – skróty | UEFA Euro 2024 | Półfinały

Watkins zachował spokój na linii bocznej. Wie, że może się przyczynić, zwłaszcza w czasie słabej formy Anglii w trakcie rozgrywek. Te rzeczy zostały zapomniane z powodzeniem, ale zespół Southgate’a nie grał płynnie w piłkę nożną i teraz musiał odrabiać straty we wszystkich trzech meczach pucharowych.

Wielokrotnie zdarzało się, że oportunistyczny łowca goli mógł zrobić różnicę. W końcu to zrobił.

„Czekałem na ten moment tygodniami” – dodał Watkins. „To była ciężka praca, żeby dojść do tego punktu.

„Było wiele krytyki, ale jesteśmy w finale i to jest najważniejsze. Mamy czynnik odbicia. Wydaje się, że przegrana sprawia, że ​​się odbijamy.

„Ostatnio jestem oczywiście trochę sfrustrowany. Nie lubię siedzieć na ławce, miałem najlepszy sezon w swojej karierze. Kilku kumpli napisało do mnie i powiedziało, żebym był cierpliwy, a liczba osób, które napisały do ​​mnie dziś wieczorem, że strzelę gola, kiedy wejdę na boisko, jest śmieszna. Mam nadzieję, że zrobią to samo w finale”.

Martin Rogers jest felietonistą FOX Sports. Obserwuj go na Twitterze @MRogersFOX I zapisz się na codzienny newsletter.

PODĄŻAĆ Obserwuj swoich ulubionych, aby spersonalizować swoje doznania związane z FOX Sports.

Ollie Watkins

język angielski

Puchar Europy UEFA


Skorzystaj z UEFA Euro Obserwuj swoich ulubionych, aby otrzymywać informacje o grach, aktualnościach i nie tylko.