Home Sport Juventus złożył wstępną ofertę transferową o wartości 40 000 000 funtów za...

Juventus złożył wstępną ofertę transferową o wartości 40 000 000 funtów za gwiazdę Man Utd | Piłka nożna

27
0


Manchester United i Erik ten Hag są gotowi zatwierdzić odejście Masona Greenwooda (Zdjęcie: Getty)

Manchesteru United otrzymali ofertę o wartości około 40 milionów funtów od Juventus Do Masona Greenwooda.

Reprezentant Anglii nie rozegrał ani jednego meczu w swoim klubie z dzieciństwa od stycznia 2022 roku, po aresztowaniu za próbę gwałtu, kontrolowanie zachowania i napaść – zarzuty, które następnie wycofano.

Greenwood spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Getafe w Hiszpanii i zaczął demonstrować formę, która wyróżniała go jako jeden z najbardziej ekscytujących talentów angielskiej piłki nożnej.

22-latek miał wrócić do United na czas przed sezonem, ale obecnie coraz bardziej prawdopodobne wydaje się przejście do Juventusu.

Greenwood uzgodnił już osobiste warunki i powiedział „tak” Starej Damie, a Manchester United prawdopodobnie będzie zadowolony z kwoty, która w pewnym stopniu zwiększy ich skromny letni budżet transferowy.

Rywale Juve z Serie A, Napoli, zarządzane obecnie przez Antoniona Conte, również zostali zapytani, ale na tym etapie giganci z Turynu są wyraźnymi faworytami.

Bezpośrednio po jego częściowym przejęciu nowy współwłaściciel United Sir Jim Ratcliffe zasugerował, że Greenwood nadal może mieć przyszłość w Theatre of Dreamsdo klubu, do którego dołączył w wieku zaledwie sześciu lat.

Mason Greenwood spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Getafe (Zdjęcie: Getty)

„To prawda, podejmiemy decyzję” – powiedział Ratcliffe. który we wtorek oficjalnie zakończył częściowe przejęcie United.

Jedyne, co mogę zrobić, to mówić o zasadzie, jak będziemy podchodzić do takich decyzji. Czy jest odpowiednim typem piłkarza, czy jesteśmy zadowoleni z tego, czy jest dobrym człowiekiem, czy nie?

‘On jest Manchesteru United piłkarzem, więc to my odpowiadamy za futbol.

Odpowiedź brzmi: „Tak, musimy podjąć decyzje”. To całkiem jasne, że musimy podjąć decyzję. Żadna decyzja nie została podjęta. Jest oczywiście wypożyczony, ale nie jest jedyny. Mamy jednego lub dwóch piłkarzy, z którymi musimy się uporać i w sprawie których musimy podjąć decyzję, więc podejmiemy ją uczciwie w oparciu o wartości, czyli w zasadzie: czy jest dobrym facetem, czy nie?

Czy mógłby szczerze i dobrze grać dla Manchesteru United, czy czulibyśmy się z tym komfortowo i czy czuliby się z tym dobrze fani?

W oddzielnym wywiadzie dla BBC Ratcliffe dodał: „Musimy przyjrzeć się faktom, sprawiedliwie ocenić sytuację i wziąć pod uwagę wartości wyznawane przez klub.

„W takim razie wyjdziemy z tego z decyzją. Nie wypada mi komentować Masona Greenwooda.

WIĘCEJ : Conor Gallagher zabiera głos po tym, jak Aston Villa zaproponowała transfer pomocnika Chelsea

WIĘCEJ : Rio Ferdinand wspiera Man Utd w pokonaniu Realu Madryt w drodze do transferu Leny’ego Yoro i reaguje na pozostanie Erika ten Haga

WIĘCEJ : Roberto De Zerbi bliski dołączenia do nowego klubu po lekceważeniu Manchesteru United i Chelsea

Source link