Kiedy odbędzie się mecz Polska – Serbia w ćwierćfinale ME siatkarzy?

Kiedy odbędzie się mecz Polska – Serbia w ćwierćfinale ME siatkarzy?

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła zwycięstwo 3:1 nad drużyną Belgii w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy. To wynik, który wprowadza Polaków do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z reprezentacją Serbii, która pokonała Czechy 3:0. Ta ważna potyczka odbędzie się w mieście Bari. Fani siatkówki w Polsce z niecierpliwością czekają na to spotkanie i zastanawiają się, kiedy dokładnie będzie można oglądać polskich siatkarzy na boisku.

Polscy siatkarze zaprezentowali się znakomicie przez całą pierwszą fazę mistrzostw Europy, rywalizując w grupie C, która miała miejsce w Skopje. Rozpoczęli swój udział od pewnego zwycięstwa 3:0 nad Czechami, a potem pokonali Holandię 3:1. Kolejne spotkania nie sprawiły im większych trudności, gdyż bez większego wysiłku pokonali Macedonię Północną 3:0, Danię 3:0 oraz Czarnogórę 3:0.

Nasza drużyna awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w tabeli grupy C i ich przeciwnikiem w 1/8 finału była czwarta drużyna grupy A, Belgia. Chociaż nasi zawodnicy byli uważani za faworytów, to mecz nie był łatwy. Niemniej jednak, Polska wygrała go 3:1 i tym samym zapewniła sobie miejsce w najlepszej ósemce turnieju.

Reprezentacja Serbii, z kolei, rywalizowała w fazie grupowej EuroVolley 2023 w grupie A, która odbywała się we włoskich miastach Perugia i Ankona. Serbowie odnieśli cztery zwycięstwa, pokonując Szwajcarię 3:0, Belgię 3:1, Estonię 3:0 oraz Niemcy 3:1. Jedyną porażką była przegrana 0:3 z gospodarzami turnieju, reprezentacją Włoch.

W 1/8 finału w Bari Serbowie zdominowali reprezentację Czech, wygrywając 3:0 i tym samym zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale, gdzie zmierzą się z Polską.

Termin meczu Polska – Serbia w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2023 został ustalony na wtorek, 12 września, o godzinie 18:00. To będzie jedno z najważniejszych spotkań tego turnieju, które zadecyduje o kolejnym etapie rywalizacji. Zwycięzca tego meczu zmierzy się w półfinale z lepszym z pary Słowenia – Ukraina. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia obu drużyn, można spodziewać się emocjonującego widowiska na boisku w Bari.