Home Sport Kim jest Kiran Pahal? Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zmierzającej do...

Kim jest Kiran Pahal? Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zmierzającej do Paryża indyjskiej gwieździe 400 m

17
0


Kiran Pahal zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 w czerwcu tego roku.

Kiran Pahal niedawno trafiła na pierwsze strony gazet po osiągnięciu czasu 50,92 s w biegu kobiet na 400 metrów podczas Narodowych Międzystanowych Mistrzostw Seniorów w Lekkoatletyce w Panchkula w stanie Haryana.

Uzyskała ten czas zarówno w półfinale, jak i w biegach eliminacyjnych na 400 m, bijąc tym samym czas kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Standard startowy na 400 m na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 r. ustalono na 50,95 s.

Jednakże Pahal z Haryany zaprezentował się fenomenalnie na Mistrzostwach Lekkoatletycznych Seniorów, które były ostatnim turniejem kwalifikacyjnym dla tych, którzy walczyli o miejsce w Igrzyskach odbywających się co cztery lata.

Dzięki temu Kiran Pahal jest gotowa reprezentować Indie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w biegu na 400 m. Jednak pomimo ostatnich osiągnięć Pahal nie będzie startować w sztafecie kobiet 4×400 m.

Nie znalazła się ona w składzie kobiecej sztafety na igrzyska olimpijskie, mimo że Indyjska Federacja Lekkoatletyczna (AFI) ogłosiła, że ​​jej skład składa się z 28 zawodniczek i zawodniczek.

Mimo to 23-latka z pewnością zrobiła sobie nazwisko w indyjskiej lekkoatletyce po swoim sensacyjnym występie na Nationals. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się bliżej obiecującej indyjskiej lekkoatletce.

5) Kiran Pahal nie miała sponsorów i borykała się z problemami finansowymi

W wywiadzie dla NNIS Sports Pahal ujawniła, że ​​nie miała sponsorów, którzy pomogliby jej w zawodach.

W rezultacie stanęła w obliczu ogromnych problemów finansowych. Próbowała nawet skontaktować się z GoSports Foundation, indyjską organizacją non-profit, która pomaga wspierać sportowców, wysyłając im pocztę, ale nie otrzymała odpowiedzi.

Przeczytaj także:Pięciu najlepszych zawodników na Narodowych Międzystanowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Seniorów w 2024 r.

Po imponującym występie na Narodowych Międzystanowych Mistrzostwach Seniorów w Lekkoatletyce 2024 została wybrana do programu Target Olympic Podium Scheme (TOPS), który pomaga indyjskim sportowcom w przygotowaniach do ważnych wydarzeń międzynarodowych.

4) Kiran Pahal i Hima Das mają ze sobą silną więź

Pahal, pochodzący z Haryany, wspomniał, że łączy go silna więź z Hima Das, popularnie znanym jako Dhing Express. Pahal ujawnił również, że Das udzielił mu pomocy finansowej. Sprinter z Assam pomógł Pahalowi w zdobyciu zestawów, obuwia, korków, suplementów i innych rzeczy.

3) Ojciec Kiran Pahal odegrał ważną rolę w jej karierze sportowej

Ojciec Kiran Pahal, Om Prakash, który zmarł w 2022 r. z powodu przewlekłej choroby płuc, bardzo wspierał jej karierę sportową. Zawsze znajdował sposoby, aby wspierać ją finansowo, bez jej wiedzy, skąd pożycza pieniądze. Śmierć Om Prakash miała ogromny wpływ na zdrowie psychiczne Kiran.

2) Kiran Pahal jest drugą najszybszą indyjską lekkoatletką w biegu kobiet na 400 metrów

Dzięki swoim wyczynom na Narodowych Międzystanowych Mistrzostwach Seniorów w Lekkoatletyce Pahal osiągnęła kolejny niesamowity wyczyn, stając się drugą najszybszą indyjską lekkoatletką w biegu na 400 metrów.

Ustępuje tylko Himie Das, która jest posiadaczką krajowego rekordu z czasem 50,79 s, ustanowionego podczas Igrzysk Azjatyckich 2018 w Dżakarcie.

1) Kiran Pahal jest czterokrotną mistrzynią kraju

Zanim zdobyła tytuł mistrza kraju na Senior Inter-State Athletics Championships, ćwierćmilarka zdobyła już trzy tytuły mistrza kraju. Pierwszy raz wygrała jako członkini sztafety 4×400 m na Indian Open Championships 2019 w Ranchi.

Zdobyła swój drugi tytuł mistrzyni kraju, będąc kluczową członkinią sztafety 4 × 400 m podczas Narodowych Międzystanowych Mistrzostw Seniorów w Lekkoatletyce w 2021 r. w Patiala.

Trzeci tytuł mistrzyni kraju zdobyła w biegu indywidualnym na 400 metrów podczas Narodowych Międzystanowych Mistrzostw Seniorów w Lekkoatletyce 2022 w Ćennaj, gdzie uzyskała czas 52,47 i zdobyła złoto.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram