Home Sport Kolumbia pokonała Urugwaj 1:0 i w finale Copa América zmierzy się z...

Kolumbia pokonała Urugwaj 1:0 i w finale Copa América zmierzy się z Lionelem Messim i Argentyną

24
0

Jefferson Lerma zdobył bramkę w 39. minucie i Kolumbia w drugiej połowie meczu zakończonego wynikiem 1-0 z Indonezyjski: w środę wieczorem, aby dotrzeć Puchar Ameryki finał przeciwko Lionel Messi I Argentyna.

Daniel Munoz Kolumbia została wyrzucona z boiska w doliczonym czasie gry pierwszej połowy za drugą żółtą kartkę, ale udało jej się dotrzeć do mistrzostw po raz pierwszy od zdobycia jedynego tytułu Copa America jako gospodarz w 2001 roku.

Kolumbia przedłużyła swoją serię meczów bez porażki, ustanawiając rekord drużyny – 28 spotkań więcej niż w sezonie 1992-94, ale jest to najdłuższa obecna seria w męskiej piłce nożnej.

W pełnym napięcia meczu, w którym pokazano siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, piłkarze obu drużyn po ostatnim gwizdku przepychali się między kibicami, a kilku graczy wbiegło na trybuny, aby wdać się w bójkę z kibicami.

Obrońcy tytułu, Argentyna i Urugwaj, spotkają się w niedzielny wieczór w Miami Gardens na Florydzie.