Home Sport Kylian Mbappe mówi, że jego Euro 2024 było „porażką”

Kylian Mbappe mówi, że jego Euro 2024 było „porażką”

30
0


Francuska supergwiazda była bardzo rozczarowana po porażce Hiszpanii 1:2 w półfinale

Kylian Mbappé był bardzo rozczarowany odpadnięciem Francji z Mistrzostw Europy. Zagrał w nich po raz drugi z rzędu bez zdobycia tytułu, strzelając zaledwie jednego gola w pięciu meczach.

W meczu półfinałowym z Hiszpanią Mbappé postanowił zdjąć maskę ochronną, aby móc skuteczniej wpływać na grę. Jednak jego wysiłki poszły na marne, ponieważ zmarnował dwie kluczowe okazje w drugiej połowie, które zwykle by wykorzystał.

Po meczu Mbappé szczerze nazwał swój turniej „porażką” i ujawnił, że decyzję o grze bez maski podjął za zgodą lekarza reprezentacji Francji.

„Hiszpania grała lepiej od nas. Będziemy musieli obejrzeć mecz jeszcze raz, aby zrozumieć, czy rzeczywiście jest jakaś znacząca różnica między tymi dwoma drużynami” – powiedział Mbappé. „Strzelili dwa szybkie gole, a w drugiej połowie mieliśmy szanse, aby wrócić do gry, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać”.

Mówiąc o swoim wyborze gry bez maski, Mbappé powiedział: „Zapytałem lekarza, czy mogę to zrobić, a on powiedział, że mogę robić, co chcę. Mój turniej był porażką. Chciałem zostać mistrzem Europy, ale nam się nie udało. Taki jest futbol. Musimy iść naprzód. To był długi rok i teraz jadę na wakacje, żeby odpocząć, co bardzo mi się przyda”.

„Nie miałem żadnych problemów fizycznych ani psychicznych. Nie można za bardzo komplikować futbolu. Albo jesteś dobry, albo nie jesteś dobry. Nie byłem dobry i wracamy do domu, to takie proste. Muszę odpocząć. Potem przejdę do nowego rozdziału” – podsumował Mbappé.

Source link