Home Sport Lionel Messi planuje, że Inter Miami będzie jego ostatnim klubem

Lionel Messi planuje, że Inter Miami będzie jego ostatnim klubem

41
0


Argentyńska gwiazda (36 l.) nie planuje w najbliższym czasie przechodzić na emeryturę

Lionel Messi zamierza zakończyć karierę w Interze Miami, ale nie planuje w najbliższym czasie odchodzenia na emeryturę. 36-letni napastnik, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki, dołączył do klubu Major League Soccer zeszłego lata po opuszczeniu Paris Saint-Germain. Przejście Messiego do Interu Miami było następstwem bogatej kariery w Barcelonie, gdzie zapewnił sobie cztery tytuły Ligi Mistrzów i 10 tytułów La Liga.

Messi, który z Argentyną zdobył Puchar Świata w 2022 roku, ma kontrakt z Interem Miami do 2025 roku z opcją przedłużenia o dodatkowy rok. W rozmowie z ESPN Messi powiedział: „Myślę, że na dzień dzisiejszy to będzie mój ostatni klub”, ale dodał: „Nie jestem też gotowy na odejście z futbolu”.

Pomimo spekulacji na temat jego potencjalnej emerytury, występy Messiego w tym sezonie sugerują coś innego. Strzelił 12 goli i zapewnił 13 asyst w 12 meczach dla Interu Miami, który jest liderem MLS. Messi ma nadzieję przenieść tę formę na nadchodzący Copa America, podczas którego Argentyna będzie bronić tytułu mistrzowskiego w 2021 roku. Turniej odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, które przez ostatni rok były domem Messiego.

Zastanawiając się nad przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych, Messi zdawał sobie sprawę z wyzwań związanych z opuszczeniem Europy, ale podkreślił, jak zdobycie tytułu mistrza świata pomogło mu spojrzeć na wszystko inaczej. “Kocham grać w piłkę nożną. Lubię treningi i każdy dzień meczów” – powiedział. „Trochę się boję, że wszystko się skończy. Dlatego wszystko sprawia mi większą radość, bo mam świadomość, że jeszcze mniej zostało do przejścia i dobrze się bawię w klubie. Cieszę się z małych szczegółów, za którymi wiem, że będę tęsknił, gdy przestanę grać.

Source link