Home Sport Mats Hummels „Opuści Borussię Dortmund” kilka godzin po odejściu Edina Terzicia z...

Mats Hummels „Opuści Borussię Dortmund” kilka godzin po odejściu Edina Terzicia z powodu „brutalnej konfrontacji” z weteranem obrońcy

19
0


Według doniesień Mats Hummels opuści Borussię Dortmund latem tego roku za Edinem Terziciem.

W czwartek drużyna Bundesligi potwierdził ten menadżer Terzic opuścił klub z własnej woli.

Wiadomość ta nadeszła po doniesieniach, jakoby Terzic był rzekomo zamieszany w ostrą konfrontację z Hummelsem przed galą. Liga Mistrzów finał.

Mówi się, że Hummels, którego umowa wygasa pod koniec tego miesiąca, będzie zainteresowany podpisaniem nowej umowy tylko pod warunkiem odejścia Terzicia.

Jednak według niemieckiego portalu Wiadomości z Ruhry Kontrakt weterana obrońcy nie zostanie przedłużony i odejdzie, kończąc tym samym jego 14-letnią współpracę z klubem.

Według doniesień Mats Hummels opuści Borussię Dortmund za Edinem Terziciem

Borussia Dortmund potwierdziła, że ​​menadżer Edin Terzic zdecydował się opuścić klub

Borussia Dortmund potwierdziła, że ​​menadżer Edin Terzic zdecydował się opuścić klub

Dortmund pokonał wszelkie szanse na dotarcie do najważniejszego meczu w klubowej piłce nożnej, ale nie udało mu się to Real Madryt na Wembley.

Na kilka dni przed meczem Hummels w nieco szokujący sposób ostro skrytykował taktykę swojego menadżera podczas rozczarowującego meczu. Bundesliga kampania.

Według Bilda Terzic był wściekły komentarzami Hummelsa, a konfrontacja między parą stała się brutalna i „tak zaciekła, że ​​klub omówił osobiste konsekwencje”.

Byli „zmuszeni do zawarcia pokoju”, aby skupić się na finale Ligi Mistrzów, ale Terzic zaproponował, że odejdzie z klubu, jak donosi Niebo Niemcy.

W sezonie 2023–2024 Dortmund zajął piąte miejsce, a weteran środkowego obrońcy Hummels nie był fanem sposobu, w jaki zespół podchodził do meczów z graczami znajdującymi się wyżej w tabeli.

Hummels (po lewej) publicznie skrytykował taktykę swojego menadżera (po prawej) przed finałem na Wembley

Hummels (po lewej) publicznie skrytykował taktykę swojego menadżera (po prawej) przed finałem na Wembley

Powiedział Bildowi: „Byłem wściekły, ponieważ byłem zdania, że ​​Borussia Dortmund nie powinna tak grać przeciwko żadnemu przeciwnikowi na świecie”.

– Nie sądziłem, że to może tak trwać. Poczułem się obrażony na swój honor, stojąc na boisku w tym stroju. Taki uległy, taki gorszy pod względem piłkarskim. Dwa mecze w Stuttgarcie i wyjazdowy mecz z Leverkusen. To było barykadowanie z 11 ludźmi w pudełku.

Terzic był wściekły z powodu krytyki Hummelsa, a Bild stwierdził, że „gwarantuje”, że jedno z pary opuści klub tego lata.

Jednak obecnie wydaje się, że zarówno Terzic, jak i Hummels opuszczą Dortmund.

Hummels nie weźmie udziału w Euro 2024, ponieważ nie znalazł się w kadrze Niemiec.

„Rozumiem pomysł, że grupa rośnie od marca” – Hummels powiedział Bildowi. „To gorzkie dla mnie jako jednostki, ponieważ obecnie jestem jednym z pięciu najlepszych obrońców w Niemczech” – powiedział. „Mam dość pewności siebie, żeby to powiedzieć”.

Mówi się, że obrońca Hummels będzie skłonny pozostać w klubie tylko wtedy, gdy Terzic odejdzie tego lata

Mówi się, że obrońca Hummels będzie skłonny pozostać w klubie tylko wtedy, gdy Terzic odejdzie tego lata

Zapytany o przyczyny swojego zaniedbania Hummels powiedział: „Jeśli dobrze go zrozumiałem (Nagelsmanna), chodziło mi raczej o kwestie związane z wiekiem, takie jak sprawność fizyczna.

„Gdybym miał taką fazę, jaką miałem niedawno (mecze towarzyskie w marcu), być może zostałbym powołany (i) na mecz Mistrzostwa Europy także drużynę.Source link