Home Sport Możliwy skład wyjściowy Anglii na finał Euro 2024 przeciwko Hiszpanii | Piłka...

Możliwy skład wyjściowy Anglii na finał Euro 2024 przeciwko Hiszpanii | Piłka nożna

79
0

Southgate musi przemyśleć jeden dylemat (zdjęcie: UEFA via Getty Images)

Gareth Southgate prawdopodobnie będzie się opierał większym zmianom w swoim Anglia strona dla Niedzielny finał Euro 2024 przeciwko Hiszpanii ale musi podjąć decyzję na pozycji lewego skrzydłowego.

Trzej Lwy zdominowali Holandię w pierwszej połowie środowego półfinałowego starcia w Dortmundzie, a choć Holendrzy odzyskali kontrolę nad grą w drugiej połowie, to i tak Najbardziej pewny występ Anglii w zawodach spotykać się z kimś.

Zespół odnalazł harmonię, gdy było to najbardziej potrzebne Decyzja Southgate’a o przejściu na system z trzema obrońcami na ćwierćfinałowy mecz ze Szwajcarią, który teraz się opłaca.

Phil Foden zaprezentował się najlepiej w tym systemie podczas całego turnieju przeciwko Holendrom, z Kobbie Mainoo dodaje opanowania i kontroli w środku pola obok Declana Rice’a.

Taktyczna zmiana uwolniła również Bukayo Sakę. Po cichych występach w fazie grupowej i ucieczce w ostatnich 16 meczach przeciwko Słowacji, gwiazda Arsenalu wróciła do swojej destrukcyjnej najlepszej formy, grając na pozycji prawego obrońcy.

Dylemat Southgate’a jest po przeciwnej stronie. Kieran Trippier był wystawiany na lewej obronie i lewym wahadłowym na każdym kroku podróży Anglii na Euro, ale powrót do zdrowia Luke’a Shawa oferuje alternatywę.

Gwiazda Manchesteru United wraca do zdrowia po kontuzji ścięgna udowego, która wykluczyła go z gry od lutego. Zagrał 42 minuty, wliczając dogrywkę, przeciwko Szwajcarii, zanim wszedł na boisko w przerwie meczu w środę wieczorem.

Możliwy skład Anglii na mecz z Hiszpanią

Jakiego składu spodziewamy się po reprezentacji Anglii w niedzielę?

Jedyną oczekiwaną zmianą w Anglii jest Shaw wchodzący za Trippiera. Podczas gdy Southgate opisał Trippiera jako „żołnierza”, Shaw zademonstrował wartość naturalnie lewonożnego gracza operującego na tej flance, dodając szerokości i dodatkowego wymiaru w ataku.

Southgate, podobnie jak przez cały okres rozgrywek, będzie zwracał uwagę na kondycję Shawa, co jest dylematem jeszcze większym w meczu z hiszpańską drużyną, w której grają dwaj najlepsi skrzydłowi w lidze, Nico Williams i 16-letni Lamine Yamal.

W innym składzie drużyny, Marc Guehi powrócił do drużyny w tym tygodniu po odbyciu zawieszenia w meczu ze Szwajcarią, nie tracąc ani chwili, występując u boku pary z Manchesteru City, Johna Stonesa i Kyle’a Walkera.

Shaw przedstawił mocne argumenty za rozpoczęciem meczu w niedzielę (zdjęcie: Justin Setterfield/Getty Images)

Wspaniały gol zwycięski w ostatniej chwili, wykonany przez Olliego Watkinsa, zrozumiałe sprawił, że pojawiły się głosy, że powinien on poprowadzić atak w miejsce Harry’ego Kane’a. Zajął on pozycję, w jakiej rzadko widywaliśmy kapitana, by wyprowadzić Sefana de Vrija na prostą i oddać celny strzał.

Mimo całej krytyki Kane jest zdecydowanym faworytem do zdobycia Złotego Buta, gdyż on i Dani Olmo przed finałem strzelili po trzy gole.

Southgate raczej nie rozważy posunięcia się do przodu ze swoim kapitanem, ale Watkins z pewnością znów zostanie wezwany do gry z ławki rezerwowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli chodzi o Hiszpanię, to nie będzie ich Pedri, którego turniej zakończył się ćwierćfinałowym starciem z Niemcami po tym jak wczesne starcie z Tonim Kroosem zmusiło go do zejścia.

Morata został potrącony przez niegrzecznego stewarda (Zdjęcie: GES Sportfoto/Getty Images)

W meczu z Francją La Roja zmuszona została do zmian w obronie, gdyż zawieszeni zostali Dani Carvajal i Robin Le Normand. Obaj mają jednak wrócić do składu w niedzielę – choć Nacho przedstawił mocne argumenty za włączeniem go do składu w meczu z Les Blues, w którym grałby obok Aymerica Laporte’a.

We wtorek wieczorem Álvaro Morata świętował po meczu gdy steward przypadkowo w niego wjechał, ścigając intruza na boisku.

Gwiazda Atletico Madryt opuściła boisko z trudem, ale rozwiała wszelkie obawy dotyczące jego kondycji fizycznej w tym tygodniu.

Możliwy skład Hiszpanii na mecz z Anglią

Jakiego składu spodziewamy się po reprezentacji Hiszpanii w niedzielę?

O której godzinie rozpoczyna się mecz Anglia – Hiszpania?

Mecz Anglia – Hiszpania rozpocznie się o godz. Niedziela 14 lipca, godz. 20:00.

Na jakim kanale telewizyjnym można obejrzeć mecz Anglia-Hiszpania?

BBC One i ITV będą transmitować mecz na żywo z transmisjami na żywo dostępnymi poprzez BBC iPlayer i ITVX.

Jakie są szanse na wygraną Anglii w Euro?

Rekord bezpośrednich spotkań Anglii z Hiszpanią

Anglia i Hiszpania spotkały się 27 razy na przestrzeni lat, począwszy od pierwszego spotkania w 1929 roku. La Roja wygrała 14 z tych meczów, a Anglia 10. Trzej Lwy odnieśli zwycięstwo w swoim ostatnim spotkaniu w 2018 roku, wygrywając 3-2.

WIĘCEJ : Francois Letexier potwierdzony jako sędzia finału Euro 2024 Anglia kontra Hiszpania

WIĘCEJ : Angielska Lioness atakuje kobiecą piłkę nożną w poście Garetha Southgate’a na temat Euro 2024

WIĘCEJ : Moment, w którym trener Anglii „przypomniał sobie, że jest Holendrem” podczas szalonych obchodów Euro 2024