Home Sport NBA finalizuje umowy telewizyjne z ESPN, NBC, Amazon, ale TNT nadal może...

NBA finalizuje umowy telewizyjne z ESPN, NBC, Amazon, ale TNT nadal może dorównać: Źródła

34
0


To Amerykańska Liga Koszykówki i dyrektorzy sieci finalizują umowę, na mocy której NBC i Amazon Prime Video zostaną nowymi partnerami, a ABC/ESPN nadal będzie gospodarzami finałów NBA. Umowa będzie obowiązywać przez 11 sezonów i będzie warta 76 miliardów dolarów, według dyrektorów mających bezpośrednią wiedzę o umowie.

Podczas gdy NBA i jej partnerzy zgodzili się na wszystkie zapisy, stara firma TNT Sports nadal grozi, że dorówna temu. Dyrektor generalny firmy macierzystej TNT Sports, David Zaslav z Warner Bros. Discovery, publicznie oświadczył, że może spróbować użyć zapisu w obecnym kontrakcie, aby pozostać zaangażowanym w NBA. Jeśli Zaslav to zrobi, oczekuje się, że będzie atakował pakiet Amazon.

Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie przez zarząd ligi umów z ESPN, NBC i Amazon, co powinno być jedynie formalnością.

Rada gubernatorów zebrała się we wtorek w Las Vegas. W pewnym momencie po ostatnim akcie gubernatorów ligi NBA wyśle ​​ukończony kontrakt do TNT Sports.

W tym momencie firma będzie miała pięć dni na podjęcie działań. Jeśli odmówi, NBA prawdopodobnie wyda oficjalne oświadczenie przed olimpijskiktóry otwarto 26 lipca.

NBA i TNT Sports odmówiły komentarza.

Według źródła poinformowanego o umowie, na mocy nowej umowy telewizyjnej NBA z ESPN, NBC i Amazon Prime, transmisje sezonu regularnego będą ogólnokrajowe niemal siedem dni w tygodniu.

NBA zapożyczy stronę od Liga futbolu amerykańskiegoponieważ po zakończeniu regularnego sezonu futbolowego, NBC będzie emitować NBA jako program w prime-time o najwyższej oglądalności, „Sunday Night Football”, a w czwartki to samo będzie robić Amazon po zakończeniu transmisji TNF.

Oczekuje się, że w trakcie sezonu regularnego Amazon Prime Video będzie emitować dodatkowe mecze, głównie w piątkowe wieczory i soboty.

NBC będzie transmitować mecze w całym sezonie NBA we wtorki. Peacock, serwis streamingowy NBC, ma emitować ekskluzywne transmisje w poniedziałki. Peacock będzie również transmitować wszystkie mecze NBC.

ESPN nieznacznie zmniejszy liczbę meczów sezonu regularnego, z około 100 obecnie do około 80. W trakcie sezonu NFL ESPN będzie transmitować mecze w środy, soboty i niedziele, a mecze w sobotnie wieczory będą specjalnym oknem ABC. Później w tym roku, po NFL, ESPN będzie również transmitować mecze w piątkowe wieczory.

Wszystkie trzy platformy będą transmitować play-offy, a Amazon Prime Video będzie gospodarzem In-Season Tournament. Amazon i NBC będą naprzemiennie transmitować finały konferencji. ESPN będzie transmitować finały konferencji i finały NBA w każdym sezonie.

Podczas gdy TNT Sports na razie nie bierze udziału w rywalizacji, podpisanie umowy ESPN z NBA nie było bułką z masłem.

Dyrektorzy ESPN i NBA nie mogli dojść do porozumienia przed wygaśnięciem ich wyłącznej umowy w kwietniu, ponieważ ESPN odmówiło oddania jakiejkolwiek części finałów. Niedługo potem, gdy ESPN zapłaciło 2,6 miliarda dolarów, niewiele mniej niż 2,7 miliarda dolarów, które wystawiło NFL, NBA zgodziło się zachować finały wyłącznie na ABC/ESPN. Oczekuje się, że NBC zapłaci 2,5 miliarda dolarów za sezon, podczas gdy Amazon będzie wypłacał 1,8 miliarda dolarów rocznie.

Zgodnie z obowiązującą umową ESPN i TNT Sports płacą łącznie 2,6 miliarda dolarów za dziewięciosezonową umowę.

Jeśli TNT Sports zniknie, nadchodzący sezon będzie ostatnim od prawie czterech dekad. Podczas gdy Charles Barkley powiedział, że planuje przejść na emeryturęOczekuje się, że wszystkie trzy sieci będą to kontynuować i mogą spróbować sprowadzić całą ekipę „Inside the NBA” na swoje platformy. TNT Sports może również kontynuować produkcję programu w jakiejś formie, nawet bez meczów NBA.

GŁĘBIEJ

Marchand: Charles Barkley mówi, że przechodzi na emeryturę, ale historia jeszcze się nie skończyła

W przypadku NBC, Mike Tirico i Noah Eagle są potencjalnymi komentatorami. Ponieważ Dwyane Wade zajmuje się igrzyskami olimpijskimi dla NBC, może być w grze jako potencjalny analityk meczów nr 1. Amazon Prime Video umieściło głos Final Four, Iana Eagle’a z CBS/TNT/YES, na szczycie swojej listy życzeń komentatorów i oczekuje się, że zatrudni dwóch lub trzech kolejnych.

(Zdjęcie: David Berding / Getty Images)