Home Sport Nowy trener piłki nożnej dziewcząt, absolwentka Burnt Hills-Ballston Lake | Sporty

Nowy trener piłki nożnej dziewcząt, absolwentka Burnt Hills-Ballston Lake | Sporty

19
0Farnan, absolwentka Burnt Hills z 2014 roku, została w zeszłym tygodniu zatwierdzona na stanowisko kolejnego głównego trenera drużyny piłkarskiej dziewcząt Spartans.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do macierzystej uczelni i robieniem w liceum tego, co kocham” – powiedział Farnan w rozmowie telefonicznej. „Uwielbiam trenować, ponieważ uwielbiam wywierać wpływ na młode kobiety i być mentorką nie tylko w piłce nożnej czy lekkoatletyce, ale także w życiu, ponieważ sport może zaprowadzić tylko tak daleko.

„Atletyka całkowicie mnie ukształtowała dzięki moim doświadczeniom, ale także dzięki moim trenerom”.

Farnan zastępuje Marisah Boucher, która w 2011 roku była członkinią drużyny The College of Saint Rose zajmującej się mistrzostwami NCAA Division II.

Chociaż Farnan jest czołową strzelczynią wszechczasów Burnt Hills, grała także w Saint Rose, w tym w dwóch krajowych meczach półfinałowych w 2014 i 2019 r. Następnie dołączyła do sztabu trenerskiego Golden Knights w 2021 r., kiedy Saint Rose była reprezentacją kraju drugie miejsce.

Farnan początkowo zajęła się trenowaniem, gdy była zawodnikiem Złotych Rycerzy. Podczas rekonwalescencji po kontuzji ponownie spotkała się z niektórymi ze swoich młodzieżowych trenerów.

Softball Burnt Hills-Ballston Lake zdobywa pierwszy w historii tytuł mistrza stanu

„Kiedy przechodziłem rehabilitację podczas dwóch operacji ACL, ponownie nawiązałem kontakt z moimi trenerami z drużyny Albany Alleycats i wtedy zacząłem się w tym zakochać” – powiedział Farnan. „Odtąd zostałem dodany do sztabu trenerskiego w Saint Rose, ale wiedziałem, że jeśli Burnt Hills rzeczywiście się otworzy, a nadejdzie odpowiedni czas, będę absolutnie zainteresowany i mam nadzieję, że otrzymam szansę”.

Wygrywa softball Burnt Hills-Ballston Lake i udaje się do meczu o tytuł (ze zdjęciami i wideo)

Po trzech sezonach trenowania na poziomie college’u zamknięcie Saint Rose sprawiło, że Farnan zaczęła szukać nowej możliwości, a bliżej domu nie mogła jej znaleźć.

W zeszłą środę na posiedzeniu Rady ds. Edukacji Farnan otrzymała nominację na sezon jesienny 2024 r. wraz z Megan Bachand na stanowisko asystentki trenera drużyny uniwersyteckiej.

Source link