Home Sport Ollie Watkins ujawnia, co powiedział mu Gareth Southgate przed zwycięzcą meczu Anglii...

Ollie Watkins ujawnia, co powiedział mu Gareth Southgate przed zwycięzcą meczu Anglii z Holandią na Euro 2024 | Piłka nożna

17
0

Ollie Watkins stał się z dnia na dzień narodowym skarbem dzięki zwycięskiemu meczowi z Holandią (zdjęcie: Getty)

Ollie Watkins podniósł pokrywę Gareth Southgateinstrukcje na chwilę przed tym, jak stał się bohaterem narodowym Zwycięstwo Anglii 2-1 nad Holandią i awans do finału Euro 2024.

Środowy półfinał wydawał się być przeznaczony na dogrywkę, ponieważ obie drużyny nie zdołały znaleźć zwycięzcy w Dortmundzie. Tak było do Watkins zastąpił Harry’ego Kane’a i wpakował piłkę do bramki z bardzo ostrego kąta w 90 minucie.

Kapitan Anglii Kane wcześniej wyrównał wynik kontrowersyjnym rzutem karnym w pierwszej połowie, niwelując piorunujący wynik Xaviego Simonsa w siódmej minucie, który pokonał Jordana Pickforda.

Oszałamiający gol Watkinsa w ostatniej chwili wprawił kibiców Anglii w stan szaleństwa, a zwycięstwo zapewniło Trzem Lwom pierwszy w historii finał na obcej ziemi, trzy lata po bolesna porażka w rzutach karnych z Włochami na Wembley.

Tylko Hiszpania, która pokonał Francję we wtorkowym, tętniącym życiem półfinalestanąć na drodze Anglii do zdobycia pierwszego ważnego trofeum od 58 lat, a niedzielny finał w Berlinie zapowiada się jako absolutny dreszczowiec.

Southgate spotykał się z ostrą krytyką za ostrożne podejście do zmian w trakcie rozgrywek, ale w starciu z Holendrami zmiany te okazały się strzałem w dziesiątkę. Palmer znakomicie współpracował z Watkinsem, strzelając niezwykle ważnego gola.

Zapytany, co Southgate powiedział przy linii bocznej boiska przed swoim wprowadzeniem, napastnik Aston Villi odpowiedział: Oficjalny kanał YouTube Anglii:Szczerze mówiąc, myślałem, że nie wejdziemy na boisko, ponieważ (Bukayo) Saka strzelił (gola, którego uznano za spalonego) i myślałem, że powie nam, wiecie, Jose (Mourinho), „Usiądźcie z powrotem!”.

Watkins wszedł za Kane’a w 81. minucie meczu w Dortmundzie (zdjęcie: Getty)

‘Ale nie, oczywiście w pewnym sensie to było błogosławieństwo, że tego nie zrobił i dostaliśmy szansę, żeby zrobić różnicę. Ale on po prostu powiedział: „Idź i wygraj dla nas”, i myślę, że to zrobiliśmy.’

Watkins zawsze „wierzył”, że może być tym, który zrobi różnicę, i wiedział, że musi być „egoistyczny”, biorąc pod uwagę, że zagrał zaledwie 30 minut na turnieju przed zwycięstwem.

„Myślę, że trzeba mieć to przekonanie, kiedy wychodzi się na boisko, że można coś dać drużynie, że można wnieść do niej trochę energii” – dodał.

„Kiedy miałem piłkę przy sobie, wiedziałem, że muszę zachować się egoistycznie i rzucić, bo mogłem już nie dostać drugiej szansy, więc musiałem ją wykorzystać”.

Watkins i Palmer połączyli siły, aby zdobyć decydującego gola po wejściu na boisko w końcowej fazie meczu (zdjęcie: Getty)

Mówiąc o swoich emocjach po zakończeniu meczu, Watkins kontynuował: „To był po prostu szok”.

„To po prostu wydarzyło się w ułamku sekundy, a emocje, które przepływają przez twoje ciało… to szaleństwo. Trudno to wyjaśnić, to po prostu niewiarygodne.

„Starałem się wchłonąć to wszystko i nie chciałem schodzić z boiska, chciałem jak najlepiej wykorzystać tę okazję”.

Po meczu Southgate nie szczędził pochwał pod adresem Watkinsa, podkreślając, że napastnik Villi doskonale przygotował się do tej chwili, grając na treningach.

„Ollie Watkins trenował w ten sposób każdego dnia” – powiedział reporterom.

„Trenował na swój moment, bez względu na to, jak bardzo był sfrustrowany.

„Wzajemnie się wspierali, świetnie się dogadywali i dzisiejszy wieczór był tego przykładem”.

Aby zobaczyć więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Obserwuj Metro Sport, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagram
.

WIĘCEJ : John Bishop skrytykowany za „nieprofesjonalne” przełożenie koncertu, aby obejrzeć finał Euro z udziałem Anglii

WIĘCEJ : Możliwy skład wyjściowy Anglii na finał Euro 2024 przeciwko Hiszpanii

WIĘCEJ : Gareth Southgate wymienia „wyjątkową” gwiazdę Anglii, która w końcu rozwiązała jeden ze swoich największych problemów