Home Sport Osiągnie sukces: Andy Flower popiera nowo mianowanego trenera Indii Gautama Gambhira

Osiągnie sukces: Andy Flower popiera nowo mianowanego trenera Indii Gautama Gambhira

18
0


Andy Flower i Gautam Gambhir współpracowali przez dwa lata w IPL w barwach LSG.

Były wszechstronny gracz Zimbabwe, Andy Flower, poparł decyzję Rady Kontroli Krykieta w Indiach (BCCI) o mianowaniu Gautama Gambhira nowym trenerem głównym indyjskiej drużyny krykieta.

Kadencja legendarnego Rahula Dravida jako głównego trenera drużyny Men in Blue dobiegła końca po tym, jak Indie wygrały Puchar Świata ICC T20 2024 29 czerwca. Następnie sekretarz BCCI Jay Shah mianował Gambhira nowym głównym trenerem seniorskiej męskiej drużyny krykieta 9 lipca.

BCCI mianowało Gambhira głównym trenerem do czasu Pucharu Świata ICC ODI 2027 w RPA. Pod wodzą Gambhira Men in Blue przejdą fazę przejściową, w której niektórzy starsi krykieciści przejdą na emeryturę z niektórych formatów.

Uwielbia indyjskiego krykieta, naprawdę miło mi się z nim współpracowało: Andy Flower o Gautamie Gambhirze

Nowo mianowany trener rozpocznie swoją pracę z drużyną indyjską na wyjeździe w białych piłkach po Sri Lance. Trasa będzie składać się z trzech meczów ODI i takiej samej liczby meczów T20I. Trasa będzie rozgrywana od 27 lipca do 7 sierpnia.

Jednakże obie rady ds. krykieta nie podały jeszcze pełnego harmonogramu rozgrywek białej ligi między tymi dwoma drużynami.

Tuż przed serią Sri Lanka Flower podkreślił miłość Gambhira do indyjskiego krykieta. Dodał, że 42-letni indyjski trener ma jasną wizję gry.

„Cóż, pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić, jest porzucenie swoich legend krykieta w tej chwili. To niezły facet, Gautam Gambhir, naprawdę lubiłem z nim pracować. Ma silne opinie, silne i jasne poglądy na grę” Cytat Flowera zamieścił Hindustan Times.

Gambhir odniesie sukces jako trener Men in Blue: Flower

Co ciekawe, Flower i Gambhir przez dwa lata współpracowali w Indian Premier League (IPL) dla drużyny Lucknow Super Giants (LSG).

Flower dodał, że zatrudnienie Gambhira na stanowisku głównego trenera przez BCCI jest dobrą decyzją i że 42-latek odniesie sukcesy w roli trenera indyjskiej drużyny krykieta.

Jako kapitan Gambhir pomógł drużynie Kolkata Knight Riders (KKR) wygrać dwa tytuły IPL w latach 2012 i 2014. W sezonie 2024 pełnił funkcję mentora drużyny z Kalkuty i pomógł jej zdobyć trzeci tytuł.

„Jest bardzo zdeterminowany, jest bardzo dumnym Hindusem, kocha indyjskiego krykieta i swoją pozycję, reprezentowanie indyjskiego krykieta. Myślę, że to dobre stanowisko i myślę, że mu się uda” dodał Flower, 56.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, śledź Khel Now Cricket, aby uzyskać wynik na żywo IPL 2024 i tabelę punktów IPL, na Facebook, Świergot, Instagram, Youtube; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram.