Home Sport Pride Toronto twierdzi, że więź z Jaysem jest silna

Pride Toronto twierdzi, że więź z Jaysem jest silna

25
0


TORONTO – Rok po niezwykle niezwykłych przygotowaniach do corocznego weekendu Pride Toronto Blue Jays, dyrektor wykonawczy Pride Toronto twierdzi, że więź organizacji z zespołem jest tak solidna jak nigdy dotąd.

„Współpraca, jaką mamy z fundacją Jays and Jays Care (Fundacją), jest w tym roku jeszcze silniejsza” – powiedział Kojo Modeste. „Wspierali nasz program łączenia społeczności.

„Myślę, że praca, którą wykonują – nie tylko podczas Miesiąca Dumy – ale praca, którą wykonują przez cały rok, jeśli chodzi o faktyczne zapewnienie reprezentacji społeczności 2SLGBTQ+ i przeprowadzenie szkoleń, myślę, że to dla mnie co jest naprawdę ważne.”

Piąty coroczny Pride Night drużyny odbędzie się w piątek przeciwko Cleveland Guardians. Wydarzenie obejmuje rozdanie tęczowych sztruksowych czapek, uroczystości przed meczem, występy na żywo i zajęcia tematyczne w całym Rogers Centre.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Powiązane wideo

Rok temu przygotowania do meczu obejmowały prawie dwutygodniową historię z udziałem byłego zastępcy Blue Jays, Anthony’ego Bassa, który udostępnił w mediach społecznościowych post popierający bojkoty przeciwko LGBTQ.

Adres e-mail, którego potrzebujesz na dany dzień
najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Bass początkowo krótko przeprosił, ale później stwierdził, że początkowo nie uważa, aby post wideo – w którym sprzedaż towarów związanych z dumą była „zła” i „demoniczna” – był pełen nienawiści.

„Dlatego zamieściłem to pierwotnie” – powiedział wówczas. „Kiedy patrzę wstecz, widzę, jak ludzie mogą to postrzegać w ten sposób, dlatego przeprosiłem”.

Bass, który miał złapać pierwszy, uroczysty rzut podczas Pride Night 2023, został zdegradowany wcześniej tego dnia. 36-latek pozostaje niepodpisanym wolnym agentem.

W przemówieniu podczas niedawnego wystąpienia medialnego przed meczem menadżer Blue Jays, John Schneider, powiedział, że sytuacja Bassa wywiązała się z „produktywnych rozmów”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Chłopaki wyciągnęli z tego wnioski” – powiedział Schneider. „Oczywiście nie chcesz, aby jedna opinia tak naprawdę dyktowała, jak się czujemy jako organizacja. Myślę, że uczysz się na błędach z przeszłości i uczysz się, jak lepiej radzić sobie z przyszłymi wydarzeniami.

Bass, pochodzący z Dearborn w stanie Michigan, grał przez 12 sezonów w najważniejszych ligach.

„Każde rozczarowanie można wykorzystać jako okazję do nauki” – powiedział Modeste. „Myślę, że gdyby nie było nic innego, myślę, że wszyscy gracze na boisku nauczyliby się, że twoje osobiste przekonania to jedno.

„Ale kiedy odgrywasz tak ważną rolę – będąc wzorem do naśladowania dla wielu osób, które potencjalnie nigdy nie spotkałyby cię osobiście – musisz zrozumieć wpływ swoich wypowiedzi”.

W piątkowy wieczór hymny narodowe wykona zespół Forte – Toronto Gay Men’s Chorus. Rod Michano, kanadyjski działacz na rzecz HIV/AIDS, pedagog i zwolennik społeczności 2SLGBTQ+, rzuci uroczyście pierwszy narzut.

Jak poinformował zespół, fundacja Jays Care Foundation i TD przekażą ponad 45 000 dolarów organizacjom wspierającym społeczności 2SLGBTQ+.

Niniejszy raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 13 czerwca 2024 r.

Obserwuj @GregoryStrongCP na X.

© 2024 Prasa kanadyjska

Source link