Home Sport Przewidywane składy Hiszpanii i Anglii na finał EURO 2024

Przewidywane składy Hiszpanii i Anglii na finał EURO 2024

93
0


Wiele fascynujących pojedynków taktycznych i indywidualnych czeka Hiszpanię i Anglię, gdy w niedzielę w Berlinie zmierzą się w finale EURO 2024.

Czy Anglia będzie trzymać się trójki obrońców? Czy Hiszpania powinna przywrócić swoich zawieszonych kluczowych graczy na półfinały? Czy Alvaro Morata będzie w formie? Czy Anglia powinna wystawić Luke’a Shawa?

(WIĘCEJ: Podgląd, prognozy, jak oglądać )

Do finału na Olympiastadion w głowach Hiszpana Luisa de la Fuente i Anglika Garetha Southgate’a będzie się przewijać wiele różnych sytuacji.

Obaj dotarli do finału w bardzo różny sposób, ale udało im się. Teraz wszystko sprowadza się do wybrania właściwej drużyny, najlepszego ustawienia i liczenia na szczęście.

(WIĘCEJ: Harmonogram EURO 2024, drabinka )

Poniżej przyjrzymy się przewidywanym składom reprezentacji Hiszpanii i Anglii i sprawdzimy, jak podejdą one do tego meczu.


Przewidywany skład Hiszpanii (4-2-3-1)

——— …

—- Carvajal —- Le Normand —- Laporte —- Cucurella —-

—— Rodri —— Ruiz ——

—— Lamal —— Olmo —— Williams ——

—— Morata ——

Morata jest oczywiście zmartwiony kontuzją, której doznał ochroniarz, który zderzył się z nim (gdy napastnik boiska podszedł zbyt blisko) podczas celebracji po meczu w Monachium po półfinałowym zwycięstwie nad Francją. Jeśli będzie w formie, wyjdzie w pierwszym składzie, ale oczywistymi opcjami są Ferran Torres lub Joselu, a obaj wnieśliby coś zupełnie innego. Joselu będzie trzymał piłkę jak Morata, ale Torres może wbiec za plecy i rozciągnąć obronę Anglii, aby trio za nim mogło siać spustoszenie. Jeśli Morata będzie w formie, Torres jest dobrą opcją na wejście w drugiej połowie. Po odbyciu zawieszenia w półfinale możemy spodziewać się powrotu Daniego Carvajala i Robina Le Normanda do obrony. Carvajal będzie kluczowy w zatrzymaniu Luke’a Shawa lub Kierana Trippiera, a także ruszy do przodu, aby wesprzeć Lamala i spróbować powstrzymać Anglię. Le Normand był znakomity na turnieju, ale jest argument za utrzymaniem doświadczonego środkowego obrońcy Nacho kosztem niego i jest to prawdopodobnie najważniejsza decyzja, jaką będzie musiał podjąć Luis de La Fuente. W środku pola duet Rodri i Fabian Ruiz byli genialni, a przed nimi Lamal, Olmo (który zastąpił kontuzjowanego Pedriego) i Williams trzymają klucz do zwycięstwa Hiszpanii. Jeśli to trio zagra na miarę swoich możliwości — jak przez większość tego turnieju — to Hiszpania z pewnością wygra z łatwością.


Przewidywany skład Anglii (3-4-2-1)

——- Wybórford ——-

—- Walker —- Kamień —- Guehi —-

—- Po —- Napij się —- Ryżu —- Shaw —-

—— Podnóża wzgórz —— Bellingham ——

—— …

Gareth Southgate wydaje się być gotowy do gry z trzema obrońcami, ponieważ dało to angielskiej drużynie nowe życie na turnieju. Cała drużyna czuje się bardziej komfortowo w tym systemie i utrzymuje on solidność defensywną Anglii, ale także pozwala ich najbardziej kreatywnym graczom na posiadanie większej ilości piłki w niebezpiecznych obszarach. Jedynym prawdziwym dylematem, przed którym stoi Southgate, jest Luke Shaw lub Kieran Trippier na lewej obronie. Obaj są w defensywie, ale Shaw powinien zacząć po powrocie po kontuzji i jeśli wytrzyma 60 minut przeciwko Yamal, to będzie to ogromny bonus. Instynkty ofensywne Shawa powinny pomóc powstrzymać hiszpańską nastoletnią sensację, a następnie Trippier może wejść, aby zapewnić bardziej defensywne rozwiązanie po lewej stronie lub Saka może przejść na skrzydło, a Trippier następnie przejść na prawego obrońcę. Reszta drużyny wybiera się sama, ponieważ Mainoo i Rice mają duże zadanie do wykonania, aby wyrwać kontrolę nad środkiem pola z rąk Ruiza i Rodriego i powstrzymać piłkę przed dotarciem do hiszpańskich napastników. Harry Kane zmagał się z kondycją i mobilnością, ale zagrał swój najlepszy mecz turnieju przeciwko Holandii w półfinale i dał Anglii doskonały punkt centralny. Podczas gdy Ollie Watkins był bohaterem, Southgate pójdzie ze swoim najbardziej doświadczonym i najsilniejszym zespołem, aby rozpocząć z pełnym przekonaniem, że tacy zawodnicy jak Watkins, Ivan Toney, Cole Palmer i inni mogą mieć duży wpływ z ławki rezerwowych.