Home Sport Saratoga Race Course: Program wyścigów dla dzieci rozpoczyna się silną grupą w...

Saratoga Race Course: Program wyścigów dla dzieci rozpoczyna się silną grupą w Schuylerville | Sport

23
0Czasami wystarczy po prostu „uczciwe zachowanie”.

To właśnie przekazali trenerka Jena Antonucci i jej zespół w Whatintheliteral w Astorii podczas Belmont Stakes Racing Festival na torze wyścigowym Saratoga Race Course 6 czerwca, co przełożyło się na zwycięski występ.

W czwartek w Schuylerville w Saratodze to może nie wystarczyć, ponieważ program dla 2-latków jest o kilka poziomów wyższy.

Oprócz wyścigu Schuylerville z pulą nagród 175 000 dolarów dla klaczy, w pierwszy weekend mityngu w sobotę odbędzie się wyścig Grade III Sanford, będący częścią wyścigu Grade I Diana.

Następnie odbędzie się seria wyścigów dla 2-latków na nawierzchni ziemnej: wyścig III stopnia Adirondack dla klaczy 4 sierpnia oraz Saratoga Special II stopnia 10 sierpnia. Następnie odbędą się tradycyjne wyścigi I stopnia, Spinaway dla klaczy 31 sierpnia oraz Hopeful 2 września.

Na wyścigu Schuylerville wystartowało aż 11 koni, a nie jest przypadkiem, że kurs na żadną z klaczy w porannym kursie nie jest niższy niż 7-2.

Faworytem jest Complexion, który 14 czerwca wygrał z przewagą 6 i pół długości na torze Aqueduct, a w Schuylerville jest pięciu innych koni, które odniosły zwycięstwa w swoich debiutach w karierze.

Whatintheliteral, która ma 10-1, mimo wygranej w Astorii, potrzebowała kilku startów, aby znaleźć się w gronie zwycięzców. Uczyniła to 6 czerwca, wysuwając się na czoło i utrzymując przewagę nad Aoraki, która również jest w stawce Schuylerville, o głowę.

„Pobiegła świetnie” – powiedział Antonucci. „Nie spodziewaliśmy się, że będziemy siedzieć w tym miejscu. Myśleliśmy, że będziemy siedzieć z dala od tempa. Myślę, że dowiedzieliśmy się o niej, że jest dynamiczna w pewnym sensie, nie obchodzi jej, gdzie jest.

„Oglądanie jej walk i wszystkich tych rzeczy, które chciałbyś zobaczyć u doświadczonego konia wyścigowego, było świetną zabawą”.

Complexion jest przyrodnią siostrą wielokrotnego zwycięzcy wyścigów I grupy Jacka Christophera i jej ojcem jest Complexity, który pod względem liczby zwycięzców zajmuje drugie miejsce wśród ogierów debiutujących.

Liderem tej listy jest Vekoma, którego w Schuylerville reprezentuje Viggiedal, który wygrał z przewagą pięciu długości w Churchill Downs 14 czerwca.

Complexion potknął się w przerwie swojego debiutu w karierze, ale pod wodzą dżokeja Johna Velazqueza odzyskał równowagę.

„Johnny był prawdopodobnie najbardziej pewny siebie, jakiego kiedykolwiek miałem na padoku” – powiedział trener Danny Gargan. „Nigdy nie spodziewam się, że wygram jako pierwszy, a on spojrzał i powiedział: »Cóż, dzisiaj wygrasz jako pierwszy«. To ekscytujące móc jeździć na Johnnym na kilku dobrych koniach. Jest jednym z najlepszych jeźdźców wszech czasów. Chciałbym wygrać z nim wyścig”.

Jedna z innych debiutantek w stawce Schuylerville, Long Neck Paula, była również zgłoszona do Astorii, ale została wycofana z powodu regulaminu ustalonego przez stewardów, ponieważ trener Wesley Ward zabrał ją z terenu na początku tygodnia w celu poddania jej zabiegowi w zimnej wodzie i nie powiadomił o tym stewardów.

Klacz miała silny wiatr na starcie na torze treningowym Oklahoma Training Track 28 czerwca, co dało jej najwyższą pozycję wśród 61 koni tego dnia na dystansie czterech furlongów.

„Ona po prostu tam była i robiła wszystko, jak należy” – powiedział Ward.

„Jedyne, co mnie martwi w tych wczesnych wyścigach, zwłaszcza tych rozciągających się do sześciu furlongów, to to, że wszystkie są dwulatkami, które wygrały swój pierwszy wyścig i są bardzo szybkimi końmi. Każdy ma prędkość i dlatego są w tych wczesnych wyścigach.

„Czasami mogą jechać trochę za szybko na początku, jak na swój wiek, po prostu dlatego, że są młodymi końmi. Utrzymanie go przez trzy czwarte mili jest naprawdę trudne, więc tempo jest kluczowe. Jeśli pójdą za szybko na początku, te dwulatki nie będą mogły ruszyć tak, jak starsze konie”.

Source link