Home Sport Schenectady Classic: Podwójne zapalenie płuc powstrzymało Russo przed polem golfowym | ...

Schenectady Classic: Podwójne zapalenie płuc powstrzymało Russo przed polem golfowym | Sporty

10
0Męska drużyna licząca 63 zawodników rozegra dwie rundy, po czym zostanie zakwalifikowana do najniższej liczby 20 zawodników i dojdzie do tradycyjnego niedzielnego finału z okazji Dnia Ojca. W zawodach Schenectady Women’s Classic, w których bierze udział 23 zawodniczek, rozgrywane są tylko w piątki i soboty bez żadnych zmian.

Russo, były tytuł mistrza Schenectady Classic (2020), nie mógł jeszcze pochwalić się tym na żadnym lokalnym wydarzeniu z powodu ataku podwójnego zapalenia płuc.

„Nigdy w życiu nie byłem tak chory” – powiedział Russo, dwukrotny mistrz stanu Nowy Jork w kategorii amatorskiej seniorów mężczyzn. „Nadal nie jestem gotowy na 100%. To będzie mój pierwszy turniej. Próbowałem zagrać w kwalifikacjach US Senior Open w Westchester. Przeszedłem siedem dołków i nie mogłem dokończyć. Potem grałem z przyjacielem w Winged Foot i musieliśmy iść pieszo. Poczułem się, jakby przejechał mnie autobus”.

Russo, który gra w Schuyler Meadows Club, zdobył praktycznie wszystkie najważniejsze korony dostępne dla niego w ciągu ostatnich czterdziestu lat, w tym wielokrotne zwycięstwa w turniejach Tri-County Match Play, CRAGA Stroke Play i Troy Invitational. Zakwalifikował się także do kilkunastu Mistrzostw USGA, a także dominował w Mistrzostwach Miasta Amsterdamu na miejskim polu golfowym w Amsterdamie i przez wiele sezonów zdobywał tytuł Antlers Country Club.

Jednak nie uważa się za pretendenta w ten weekend.

„Nie mam żadnych oczekiwań” – powiedział. „W tym sezonie w ogóle nie mogłem trenować. To było brutalne.”

Ben Bates, obrońca tytułu i czterokrotny zwycięzca w klasyfikacji generalnej, po raz kolejny znajduje się w gronie faworytów do zwycięstwa. Ten długo uderzający 42-latek to były zawodnik Skidmore College i Mohawk Golf Club, który ma w swoim życiorysie także koronę NYS Junior Boys.

Na boisku jest także wielu innych byłych mistrzów. Ośmiokrotny mistrz Jim Mueller i były zawodowiec Paul Pratico zawsze zajmują wysokie miejsca w rankingach, gdy opadnie dym. Inni mistrzowie Schenectady Classic to Bob Cooper, Aaron Simone, Tom Salmon i Jerry Brescia.

Nie licz dwukrotnego głównego mistrza obszaru Joe Fitzsimmonsa z Shaker Ridge CC. Były mistrz CRAGA Stroke Play zdobył tytuł Troy Invitational w zeszły weekend w Country Club of Troy. Chad Stoffer z Town of Colonie to kolejny były zwycięzca CRAGA Stroke Play, podobnie jak Jim Welch z Olde Kinderhook, który ma na swoim koncie zwycięstwo w zawodach NYS Mid-Amateur i kilka trofeów Troy Invitational.

Były zwycięzca Troy Invy, Lance Hope, który wielokrotnie zajmował w tej imprezie drugie miejsce, również powinien być głównym pretendentem, podobnie jak były mistrz Tri-County Match Play Tom McGinn z Mohawk Golf Club.

Bliźniacy Adams, Connor i Kyle, którzy grają w The Edison Club, mogą również mieć znaczenie, podobnie jak Mike Stopera, Jimmy King i Vinny Liguori, żeby wymienić tylko kilka. Steady Lucas Sirois, były zwycięzca Schenectady Senior Classic, również zwykle dobrze gra w Schenectady Municipal.

Kategoria kobiet również jest dość silna, a Karen Feldman z Columbia G&CC powróciła, aby bronić tytułu. Zdobyła kilka tytułów indywidualnych i drużynowych NYS, a także jest byłą mistrzynią NEWGA. Innymi byłymi mistrzyniami w tej dziedzinie są Pat Mayne, Laura Couch i Leslie Arakelian, ale kilka młodych dziewcząt może stanowić wyzwanie, w tym Dannah Smith, która zajęła trzecie miejsce w niedawnych mistrzostwach dziewcząt NYSPHSAA w The Edison Club i była gwiazda Albany Academy for Girls Nicole Criscone , obecnie grający na Uniwersytecie w Albany.

PIĄTEK PARY W PIERWSZEJ RUNDZIE

MĘŻCZYŹNI

7:00 — Chrisa Gilberta, Carla Gilberta i Jacka Fruscio.

7:09 — Chris Stopera, Paul Pratico Jr., Paul Pratico Sr.

7:18 — Pete’a Davisa, Kyle’a Adamsa i Joe Marro.

7:27 — Nicka Tellone, Patricka Daleya i Jimmy’ego Kinga.

7:36 — Jim Welch, Vinny Liguori i Connor Desjardins.

7:45 — Aidan Tripoli, Dillon Teger, Michael Lor.

7:54 — Michaela Coffy’ego, Bena Scartelli i Alexa Olbrycha.

8:03 — Brandon Haase, Ben Bates i Yaw Boateng.

8:12 — Mike’a LeClaira, Patricka Woodfielda i Nicka Serafina.

8:21 — Aaron Simone, Hunter Seymaszek, Griff Hunter.

8:30 — Jasona Smalla, Erica Dutchera i Jamesa Valochovica.

8:39 — Todda Trepessa, Lucasa Siroisa i Clive’a Burdona.

8:48 — Jasona Stone’a, Berry’ego Brescii i Sal Romano.

8:57 — Jeffa Crandalla, Dante Bianchi i Clarka Smitha.

9:06 — Toma McGinna, Dana Russo i Tima Flanigana.

9:15 — Lance’a Hope’a, Kevina McGinna i Jima Muellera.

9:24 — Boba Coopera, Davida Smitha i Mike’a Stopera.

9:33 — Adama Vandervoorta, Andrew Weise’a i Bryce’a Geniti.

9:42 — Jarroda Harrisa, Nicka Brooksa i Joe Fitzsimmonsa.

11:12 — Mike Westfall, Todd Czepiel, Tom Salmon.

11:21 — Chada Stoffera, Phillipa Duella i Connora Adamsa.

KOBIETY

10:00 — Cathy Goska, Carol Aiello.

10:09 — Rachel Vonk, Nicole Criscone i Dannah Smith.

10:18 — Cherie Bramley, Karen Feldman i Michelle Krasadomski.

10:27 — Sharon Pike, Kim Skiba i Cindy LaFleur.

10:36 — Betsy Baker, Anne Poulin i Amelii Hastings.

10:45 — Laura Couch, Pat Mayne, Mary Ellen Burt.

10:54 — Leslie Arakelian, Mary Assey, Mary Diefendorf.

11:03 — Noreen Leonard, Susan Konstalio i Debra DiMaggio.

Source link