Home Sport Tiger Woods fatalnie rozpoczął US Open, zdobywając cztery punkty na 74, przez...

Tiger Woods fatalnie rozpoczął US Open, zdobywając cztery punkty na 74, przez co musi stoczyć walkę o awans na stadionie Pinehurst w Karolinie Północnej

14
0


Tigera Woodsa padł ofiarą brutalnego ustawienia Pinehursta, gdy miał koszmarny start w US Open.

Trzykrotny zwycięzca US Open (48 l.) rozpoczął pierwszą rundę o 7:29 czasu lokalnego Karolina Północna i pomimo wczesnego rozpoczęcia fani gromadzili się, aby rzucić okiem na Woodsa.

Jednak wszelkie nadzieje na to, że Woods odniesie w tym roku sukces w głównych mistrzostwach, szybko zmalały, gdy przegrał bitwę z wymagającym Pinehurstem nr 2, zdobywając pierwsze cztery z 74 punktów.

Wystartował o 7:29 czasu wschodniego wraz z Mattem Fitzpatrickiem (29 l.), mistrzem US Open z 2022 r. i Willem Zalatorisem (27 l.) i wyprzedził ich obu pierwszym uderzeniem z tee. Zakończył swój otwierający dołek cennym birdie na trudnym kursie.

Po kilku zachęcających obronach na par Woods oddał ten strzał bogeyem przy 17, a następnie oddał kolejny w 18. To zniweczyło solidny początek 15-krotnego zwycięzcy turnieju Major.

Nie był jednak w stanie zatamować krwawienia, wykonując bogey jeden po drugim, otwierając dziewiątkę w pierwszej i drugiej minucie. Kontynuował swój spadek w tabeli liderów, po czym kolejny spadł tuż przy czwartym czwartym, po tym jak nie trafił w obronę par z pięciu stóp.

Trzykrotny zwycięzca US Open, Tiger Woods, rozpoczyna turniej US Open w Północnej Karolinie

48-letni Woods rozpoczął mecz wcześnie, ale tłumy nadal tłoczyły się, żeby zobaczyć jego grę

48-letni Woods rozpoczął mecz wcześnie, ale tłumy nadal tłoczyły się, żeby zobaczyć jego grę

Nawet odbity birdie na piątym poziomie par piątym nie mógł zminimalizować szkód, ponieważ jego szósty birdie tego dnia na ósmym trafił Woodsa na otwarcie cztery do 74.

Zadawało to ogromny cios nadziejom Woodsa na odbicie się od pierwszych dwóch głównych turniejów roku.

W piątek 48-latek musiał stoczyć walkę o przetrwanie do weekendu.

Po awansie i zajęciu ostatniego miejsca w Augusta Woods nie dostał się do zawodów PGA Championship w maju. Jednak przybył do Pinehurst w optymistycznym nastroju co do swoich szans w tym tygodniu.

„Czuję, że mam siłę, aby móc tego dokonać” – powiedział. „To tylko kwestia zrobienia tego.

„To pole golfowe przetestuje każdy aspekt Twojej gry, zwłaszcza mentalną.

Pracowaliśmy nad tym i upewniliśmy się, że rozumiem plan gry i będę gotowy za kolejne dwa dni. To jest jak w domu. Gorąco i wilgotno to warunki, z którymi mamy do czynienia każdego dnia w domu na Florydzie, więc nie jest to nic nowego.

„Chodzi tylko o to, żebym się odpowiednio nawodnił i obciążenie psychiczne, jakie przyniesie upał. To przyniesie to nam wszystkim, nie tylko mnie. Wszyscy zostaną poddani testom.

„Będzie to wymagało długich rund z opadami i dobiegami na greenach. Rundy pod względem czasowym będą nieco dłuższe. Kiedy będziesz przebywać w upale przez tak długi czas, będzie to wymagało pewnego zużycia.

Woods przyjechał w niedzielę przetestować pole golfowe nr 2 w Pinehurst, a jego syn Charlie (15 l.) pomaga mu nawet w przygotowaniach do trzeciego turnieju major w tym roku.Source link