Home Sport „To nigdy nie jest łatwa decyzja” – Jannik Sinner wycofuje się z...

„To nigdy nie jest łatwa decyzja” – Jannik Sinner wycofuje się z Bastad Open 2024 z powodu zmęczenia

27
0


Jannik Sinner odpadł w ćwierćfinale Wimbledonu z Daniiłem Miedwiediewem.

Włoski tenisista Jannik Sinner niedawno zamieścił w mediach społecznościowych ogłoszenie, że nie weźmie udziału w Bastad Open 2024. Oczekiwano, że wejdzie do turnieju jako najwyżej rozstawiony zawodnik.

Jannik Sinner był jednym z faworytów do wygrania Wimbledonu 2024. Jednak najwyżej rozstawiony został wyeliminowany w ćwierćfinale przez Rosjanina Daniila Miedwiediewa w pięciu setach. Wynik to 6-7 (7-9), 6-4, 7-6 (7-4), 2-6, 6-3, ponieważ mecz zakończył się po prawie czterech godzinach.

Podczas konferencji prasowej po meczu Jannik Sinner ujawnił, że od rana meczu nie czuje się dobrze. Wyznał również, że czuje się wyczerpany, co utrudnia mu grę przeciwko Medvedevowi.

Jednak po zaledwie jednym dniu porażki numer 1 na świecie ATP ujawnił, że nie zagra w zbliżającym się turnieju Bastad Open, zaplanowanym na 15–21 lipca. Dodał, że jego zespół medyczny zalecił mu odpoczynek przed kolejnymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu w 2024 r.

Historia Jannika Sinnera na Instagramie (Źródło: IG/janniksin)

PRZECZYTAJ TEŻ: „Walczę najlepiej, jak potrafię” – Daniil Medvedev wspomina porażki w finale Wielkiego Szlema po zwycięstwie w ćwierćfinale Wimbledonu nad Jannikiem Sinnerem

Jego relacja na Instagramie brzmiała: „Jestem smutny, że muszę wycofać się z Bastad w przyszłym tygodniu z powodu zmęczenia. Nigdy nie była to łatwa decyzja, ponieważ bardzo chciałbym zagrać, ale zgodnie z radą mojego zespołu i lekarzy, najlepiej jest wziąć trochę wolnego, aby odpocząć i dojść do siebie. Mam nadzieję zagrać przeciwko Bastad w przyszłości, słyszałem, że to świetny turniej”.

Jannik Sinner opuścił również Italian Open 2024 z powodu kontuzji biodra. Jego zespół medyczny chciał uniknąć jakichkolwiek szans na to, aby kontuzja stała się przewlekła. Włoska gwiazda tenisa zdobyła w tym roku cztery tytuły ATP. Ponadto jest również pierwszym i jedynym tenisistą, który został numerem 1 na świecie ATP.

Oczekuje się również, że Hiszpanie Rafael Nadal i Carlos Alcaraz wezmą udział w turnieju na kortach ziemnych. Nadal, który opuścił cały sezon na kortach trawiastych i Wimbledon 2024, obecnie przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Zagra w deblu mężczyzn u boku Norwega Caspera Ruuda na Bastad Open 2024.

W międzyczasie dołączy do rodaka Carlosa Alcaraza na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w grze podwójnej. Niedawno zauważono go trenującego w Akademii Rafaela Nadala w Grecji.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram