Home Sport Trener mentalny Edmonton Oilers był „tajną bronią” zespołu w trudnym sezonie

Trener mentalny Edmonton Oilers był „tajną bronią” zespołu w trudnym sezonie

12
0


George Mumford zobaczył powiadomienie pojawiające się na ekranie.

Wiadomość za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych LinkedIn pochodziła od: Edmonton Oilers Dyrektor generalny Jeff Jackson.

Zatrudniony przez klub w sierpniu zeszłego roku dyrektor miał pomysł. Mumford zamienił się w słuch.

72-letni psycholog sportu i trener umiejętności umysłowych pomógł wcześniej Chicago Bulls Michaela Jordana i Los Angeles Lakers Kobego Bryanta wspiąć się na szczyt NBA.

Jackson chciał, aby Mumford pomógł Connorowi McDavidowi i Oilers w osiągnięciu podobnych wysokości.

„Uważamy, że możesz pomóc nam zdobyć Puchar Stanleya” – przypomniał Mumford, który usłyszał podczas ich pierwszej rozmowy. „I powiedziałem: «Wchodzę w to»”.

Psycholog George Mumford, trener umiejętności umysłowych w Edmonton Oilers, pozuje do zdjęcia przed drugim meczem finału NHL Stanley Cup w Sunrise na Florydzie, poniedziałek, 10 czerwca 2024 r.

PRASA KANADYJSKA/Nathan Denette

Niecały rok później Edmonton jest kilka kroków dalej, ale stoi przed kolejnym zniechęcającym wyzwaniem.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Mumford był za kulisami całej burzliwej kampanii, która obejmowała katastrofalny start 2-9-1, zmianę trenera, passę 16 zwycięstw z rzędu i marsz w górę i w dół przez trzy rundy play-off NHL do finału przeciwko Florida Panthers.

Edmonton zagrał dobrze, przegrywając 3:0 w pierwszym meczu, a następnie w poniedziałek przegrał 4:1 i przegrywał w serii do trzech zwycięstw 2:0, zanim pojedynek przeniósł się do stolicy Alberty pod koniec tygodnia.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Zapowiedź meczu finałowego Pucharu Stanleya pomiędzy Edmonton Oilers i Florida Panthers”


Zapowiedź meczu finałowego Pucharu Stanleya pomiędzy Edmonton Oilers i Florida Panthers


Być może Mumford będzie musiał sięgnąć głęboko do swoich rezerw, aby wyciągnąć Oilers z tego bałaganu.

Najświeższe wiadomości z Kanady i całego świata
wysłane na Twój e-mail, tak się dzieje.

„Moja praca polega na pomaganiu ludziom być sobą” – powiedział mieszkaniec Bostonu na kilka godzin przed drugim meczem. „Nie ma lepszego uczucia niż poczucie, że jesteś sobą”.

Autor dwóch książek — Uważny sportowiec: sekrety czystej wydajności I Odblokowane: Obejmij swoją wielkość, znajdź przepływ, odkryj sukces — Mumford jest zarówno doradcą, jak i gotowym udzielić porady.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Staram się pomagać ludziom odblokować i wyrazić siebie” – powiedział Mumford.

„Kiedy mówię o wynikach, mam na myśli coś tak głębokiego, jak możliwość zdobycia Pucharu Stanleya lub po prostu posiadanie zamiaru i możliwość jego osiągnięcia”.

Były analityk finansowy, który na początku swojego życia zajmował się problemami uzależnień z powodu przewlekłego bólu, skupia się na uważności i pozostaniu w chwili obecnej.

„Musiałam nauczyć się samoregulacji, zmienić styl życia, ale także wziąć odpowiedzialność za swoje dobre samopoczucie” – powiedziała Mumford.

„Właśnie w to wszedłem – z konieczności. Najlepszym sposobem na nauczenie się czegoś jest nauczenie tego, a najlepszym sposobem na zachowanie czegoś jest oddanie tego.

„To właśnie robiłem”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Edmonton Oilers ma nadzieję na zdobycie Pucharu Stanleya po 3 dekadach”


Edmonton Oilers ma nadzieję przywieźć do domu Puchar Stanleya po 3 dekadach


McDavid powiedział, że cichy i skromny trener mentalny był mile widzianym dodatkiem.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Został sprowadzony z tego powodu – aby pomóc w tych ważnych chwilach” – powiedział kapitan supergwiazdy. „Świetnie się spisał, będąc tam dla chłopaków i rozmawiając o sposobie myślenia w tych stresujących sytuacjach.

„Nasi chłopcy wykonali świetną robotę, przetrwając te ważne momenty. Miał w tym duży udział.”

Mumford powiedział, że jego nadrzędne przesłanie dotyczy „ogromnego potencjału” drzemiącego w każdym człowieku.

„Tylko ty możesz uzyskać do niego dostęp” – kontynuował. „W stopniu, w jakim uzyskasz do niego dostęp, pomożesz wszystkim innym. Ale będziesz w stanie żyć pełnią i kreatywnie, niezależnie od tego, czy będzie to sport, czy cokolwiek innego.

Główny trener Oilers Kris Knoblauch po raz pierwszy spotkał się z Mumfordem po przejęciu obowiązków w listopadzie w Edmonton – jednym z faworytów przedsezonowych pucharów – w wyniku gwałtownego zamieszania.

„Tak duży nacisk kładzie się na współczesnego gracza, jeśli chodzi o ćwiczenia, rozwój umiejętności i systemy” – powiedział. „Tak wiele jest zaniedbywanych, jeśli chodzi o mentalny aspekt gry. George wypełnił tę pustkę, rozmawiał z zawodnikami o tym, czego potrzebuje każdy członek zespołu, aby dobrze grać.

„Próbuję umieścić tych graczy we właściwym miejscu”.

Na przykład Mumford towarzyszył bramkarzowi Stuartowi Skinnerowi w drugiej rundzie meczu przeciwko Vancouver Canucks, kiedy ten stracił bramkę, wspierając Calvina Pickarda przez dwa mecze.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Ogromna pomoc w ponownym skupieniu uwagi” – powiedział Skinner.

„To niesamowity facet”.

Mumford przez większą część kampanii pozostawał w tle, ale świętował na lodzie wraz z Oilersami po zwycięstwie nad Dallas Stars w finale Konferencji Zachodniej.

Zach Hyman nazwał go „tajną bronią zespołu”.

„Naprawdę pomógł nam zmienić sposób myślenia o grze” – powiedział skrzydłowy z Edmonton.

„To wspaniałe, ponieważ nie jest związane z hokejem – jest specyficzne dla sportu, jest specyficzne dla życia”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Edmonton Oilers GM mówi o kolejce górskiej, która doprowadziła do finału Pucharu Stanleya”


Edmonton Oilers GM mówi o kolejce górskiej, która doprowadziła do finału Pucharu Stanleya


Hyman powiedział, że Mumford rozmawiał z grupą o tym, jak nadal ufać, że sytuacja się odwróci podczas trudnych początków sezonu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Było pewne zaufanie” – powiedział. „W dużej mierze sprowadzało się to do niezachwianej wiary w nasz zespół i siebie nawzajem oraz do postrzegania każdego dnia jako nowego dnia i nowej szansy”.

Mumford nigdy nie sądził, że będzie częścią zespołu, który będzie walczył o puchar. Teraz, gdy nadszedł nieoczekiwany moment – ​​zaczynając od niespodziewanego skoku Jacksona – chłonie wszystko, co tylko może.

„To zaszczyt i przywilej” – powiedział Mumford. „I to jest bardzo radosne”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Czy Edmonton Oilers to „drużyna Kanady”?”


Czy Edmonton Oilers są „drużyną Kanady”?


© 2024 Prasa kanadyjska

Source link