Home Sport „Trudno rozmawiać” – Lorenzo Musetti wzruszony po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Taylorem...

„Trudno rozmawiać” – Lorenzo Musetti wzruszony po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Taylorem Fritzem na Wimbledonie 2024

17
0

Lorenzo Musetti zmierzy się w półfinale z Serbem Novakiem Djokoviciem 12 lipca.

Włoski tenisista Lorenzo Musetti wzruszył się podczas wywiadu po meczu w środę, po tym jak pokonał Taylora Fritza i awansował do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema.

Lorenzo Musetti pokonał Amerykanina Taylora Fritza w ćwierćfinale Wimbledonu 2024 w pięciosetowym maratonie. Musetti przegrał pierwszego seta 3–6; jednak szybko się otrząsnął i wygrał drugiego seta w tie-breaku.

Mimo to 22-letni Włoch pokazał swoje tenisowe umiejętności w trzecim i piątym secie. Taylor Fritz nie miał odpowiedzi na skandaliczne główki Włocha i precyzyjne zwycięskie zagrania. Amerykanin przegrał mecz 3-6, 7-6 (7-5), 6-2, 3-6, 6-1. Po tej porażce 14. zawodnik rankingu ATP ma teraz bilans wygranych i przegranych 0-4 w ćwierćfinałach Wielkiego Szlema.

Mimo wszystko był to wielki moment dla 22-letniego Włocha, który będzie reprezentował swój kraj na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Musetti nie mógł powstrzymać łez, patrząc na swoją rodzinę podczas wywiadu. Powiedział, że zawsze marzył o tym momencie.

Powiedział: „Marzyłem o tym momencie odkąd byłem dzieckiem. Zawsze miałem bardzo piękną rodzinę, która zawsze wspierała mnie w dążeniu do moich marzeń. Trudno powiedzieć”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Novak Djokovic wyrównał rekord Rogera Federera w liczbie występów w półfinale Wimbledonu w erze Open

22-latek zmierzy się następnie z 24-krotnym mistrzem Wielkiego Szlema Novakiem Djokoviciem, który zagra w swoim 13. półfinale Wimbledonu. Przeciwnik Djokovicia w ćwierćfinale, Australijczyk Alex de Minaur, wycofał się z turnieju po tym, jak doznał kontuzji biodra w meczu czwartej rundy z Francuzem Arthurem Filsem.

Rodak Musettiego i partner deblowy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Jannik Sinner poniósł rozczarowującą porażkę z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem w ćwierćfinale. Teraz Miedwiediew zmierzy się z powtórką zeszłorocznego półfinału Wimbledonu z trzykrotnym mistrzem Wielkiego Szlema Carlosem Alcarazem.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram