Home Sport US Soccer „nawiązuje kontakt z Jurgenem Kloppem w celu zastąpienia zwolnionego Gregga...

US Soccer „nawiązuje kontakt z Jurgenem Kloppem w celu zastąpienia zwolnionego Gregga Berhaltera”, mając nadzieję na ponowne zatrudnienie byłego menedżera Liverpoolu

19
0


Jak donoszą źródła, szefowie amerykańskiej piłki nożnej przeprowadzili rozmowy z Jürgen Klopp nad możliwością objęcia przez niego stanowiska trenera reprezentacji USA.

Stany Zjednoczone poszukują nowego trenera po Gregg Berhalter został zwolniony w środępo rozczarowującym występie reprezentacji kraju Puchar Ameryki na ojczystej ziemi.

Klopp jest obecnie bezrobotny po odejściu Liverpool na początku tego roku, kiedy Niemiec planował zrobić sobie przerwę od zarządzania.

Ale według NiezależnyUS Soccer obrał Kloppa za swój główny cel w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata na własnym boisku w 2026 roku.

57-latek upierał się, że „kończy mu się energia” po prawie dekadzie w Liverpoolu. Relaksuje się w Hiszpanii, gdzie kupił willę na Majorce za 4,3 mln dolarów. Klopp niedawno wykluczył jednak przejście na emeryturę.

Szefowie US Soccer podobno przeprowadzili rozmowy z Jurgenem Kloppem na temat stanowiska menedżera reprezentacji USA

Gregg Berhalter został w środę zwolniony ze stanowiska głównego trenera męskiej reprezentacji USA

Gregg Berhalter został w środę zwolniony ze stanowiska głównego trenera męskiej reprezentacji USA

„Nie ma mowy o tym, żebym całkowicie przestał pracować” – powiedział Klopp. „Ale na chwilę obecną nie widzę siebie kontynuującego w takim samym tempie jak wcześniej”.

Niemiec, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w lidze, wygrał Premier League I Liga Mistrzów podczas dziewięciu znakomitych lat spędzonych na stanowisku trenera Anfield.

Po odpadnięciu reprezentacji USA z fazy grupowej Copa America, felietonista DailyMail.com Tim Howard przyrzekł leć do Hiszpanii, żeby przekonać Kloppa poprowadzić reprezentację USA do mistrzostw świata w 2026 r. na własnym boisku.

Niemiec jak dotąd nie odniósł się bezpośrednio do apeli o objęcie przez niego stanowiska, jednak 4 lipca zamieścił w mediach społecznościowych wpis zachęcający fanów do podjęcia tej decyzji.

„To idealny dzień, aby pomyśleć o moich podróżach z Liverpoolem do Stanów… świetnie się bawiliśmy, a kibice z USA są elektryzujący! Szczęśliwego 4 lipca”, napisał Klopp obok wybranych zdjęć z tras przedsezonowych.

Przyszłość Berhaltera stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak reprezentacja USA przegrała z Panamą i Urugwajem w Copa America, co skazało Christiana Pulisicia i spółkę na odpadnięcie z fazy grupowej.

Reprezentacja USA odpadła z Copa America w grupach po porażkach z Panamą i Urugwajem

Reprezentacja USA odpadła z Copa America w grupach po porażkach z Panamą i Urugwajem

Klopp, który ma teraz 57 lat, kupił willę na Majorce za 4,3 miliona dolarów, gdzie wypoczywa

Klopp, który ma teraz 57 lat, kupił willę na Majorce za 4,3 miliona dolarów, gdzie wypoczywa

W środę wieczorem Amerykańska Federacja Piłki Nożnej ogłosiła, że ​​jego odejście „odchodzi ze skutkiem natychmiastowym”.

„Chciałabym podziękować Greggowi za jego ciężką pracę i poświęcenie dla US Soccer i naszej męskiej reprezentacji” – powiedziała prezydent US Soccer Cindy Parlow Cone.

„Teraz skupiamy się na współpracy z naszym dyrektorem sportowym Mattem Crockerem i wykorzystaniu jego doświadczenia na najwyższym poziomie tego sportu, aby mieć pewność, że znajdziemy właściwą osobę, która poprowadzi reprezentację USA w nową erę sukcesów na boisku”.

W oświadczeniu wysłanym do Mail Sport Berhalter wziął na siebie odpowiedzialność za rozczarowującą kampanię Copa America: „Chcę podziękować Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej za powierzenie mi roli lidera tej drużyny przez ostatnie pięć lat — reprezentowanie naszego kraju to ogromny zaszczyt i jestem dumny z tożsamości, którą zbudowaliśmy na boisku i poza nim.

„Bardzo satysfakcjonujące było obserwowanie, jak ta drużyna rozwijała się na przestrzeni lat, i do dziś jestem wdzięczny za więzi, które nawiązałem z naszymi zawodnikami, trenerami i członkami sztabu”.

„Wynik Copa America jest niezwykle rozczarowujący i biorę pełną odpowiedzialność za nasze wyniki. Nasze podejście i proces zawsze koncentrowały się na Mistrzostwach Świata 2026 i jestem przekonany, że ta grupa będzie jedną z najlepszych historii w 2026 roku”.Source link