Home Sport USMNT rozstaje się z trenerem głównym Greggem Berhalterem

USMNT rozstaje się z trenerem głównym Greggem Berhalterem

13
0


Gospodarze Copa America 2024 odpadli już w fazie grupowej

Reprezentacja USA rozstała się z trenerem Greggem Berhalterem po rozczarowującym odpadnięciu z fazy grupowej Copa America.

Reprezentacja, będąca gospodarzem, odpadła z turnieju po porażkach z Panamą i Urugwajem. Stała się pierwszym gospodarzem w historii turnieju, który odpadł na tym etapie.

Matt Crocker, dyrektor sportowy United States Soccer Federation, wyraził wdzięczność za wkład Berhaltera w ciągu ostatnich pięciu lat. „Jesteśmy głęboko wdzięczni Greggowi za jego zaangażowanie w ciągu ostatnich pięciu lat w męską reprezentację narodową i amerykańską piłkę nożną” — powiedział Crocker. „Gregg zyskał szacunek wszystkich w naszej organizacji i odegrał kluczową rolę w zebraniu młodego zespołu i rozwoju programu”.

Krążą plotki o potencjalnych następcach, a były menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp jest znanym nazwiskiem związanym z tym stanowiskiem. Crocker potwierdził, że trwają poszukiwania nowego trenera.

Berhalter, 50 lat, miał dwie oddzielne kadencje jako główny trener reprezentacji USA, a jego pierwsza kadencja zakończyła się w 2022 r. w trakcie dochodzenia w sprawie jego przeszłego zachowania. Wczesne wyjście USA z Copa America przyspieszyło potrzebę zmiany kierunku, zwłaszcza że kraj ten z niecierpliwością oczekuje współorganizowania Mistrzostw Świata 2026 z Kanadą i Meksykiem.

Source link