Home Sport Zwycięzca doliczonego czasu gry wysyła Anglię do finału Euro 2024

Zwycięzca doliczonego czasu gry wysyła Anglię do finału Euro 2024

15
0

Ollie Watkins zdobył zwycięską bramkę, wchodząc z ławki rezerwowych

Anglia odniosła dramatyczne zwycięstwo 2-1 nad Holandią dzięki późnemu golowi rezerwowego Olliego Watkinsa, zapewniając sobie tym samym awans do niedzielnego finału Euro 2024 przeciwko Hiszpanii.

Holandia zaatakowała pierwsza, wykorzystując błąd Declana Rice’a. Xavi Simons wykorzystał okazję, strzelając spektakularnego gola z krawędzi pola karnego, upadając, dając Holendrom prowadzenie.

Anglia odpowiedziała mocno, napędzana imponującymi występami Kobbiego Mainoo i Phila Fodena. Ich wytrwałość przyniosła efekty w 16. minucie, gdy Harry Kane został sfaulowany przez Denzela Dumfriesa, gdy próbował zablokować strzał. VAR przeanalizował incydent, a sędzia przyznał rzut karny. Kane wykorzystał rzut karny z precyzją, umieszczając piłkę w lewym dolnym rogu, wyrównując.

Przez resztę pierwszej połowy Anglicy dominowali w posiadaniu piłki. Dumfries skierował piłkę w poprzeczkę, a Foden niemal powtórzył wspaniały gol Lamine Yamala z poprzedniego meczu reprezentacji Hiszpanii, ale jego strzał trafił w słupek.

Druga połowa była mniej burzliwa, ponieważ Holandia skutecznie stłumiła pomoc Anglii. Jednak trener Anglii Gareth Southgate dokonał kluczowych zmian, w tym wprowadził Cole’a Palmera i Olliego Watkinsa. Zmiany te okazały się decydujące, gdy Palmer ustawił Watkinsa, który strzelił gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, zapewniając Anglii awans do finału w Berlinie.