Home Styl życia Gorsze stopy procentowe po utrzymaniu stóp przez Fed na stałym poziomie: aktualne...

Gorsze stopy procentowe po utrzymaniu stóp przez Fed na stałym poziomie: aktualne stawki refinansowania na 13 czerwca 2024 r. – CNET

26
0


Aktualne średnie stopy refinansowania

Hipoteka


Być może w końcu zaczną obowiązywać niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych. Aby uzyskać najlepszą stawkę, eksperci zalecają porównanie ofert pożyczek od co najmniej trzech różnych pożyczkodawców hipotecznych. Możesz otrzymać spersonalizowaną wycenę od jednego z pożyczkodawców partnerskich CNET, wpisując swoje dane poniżej.

O tych opłatach: Podobnie jak CNET, Bankrate jest własnością Red Ventures. To narzędzie zawiera stawki oferowane przez partnerów pożyczkodawców, których można używać przy porównywaniu wielu stawek kredytów hipotecznych.


Wiadomości o stopach refinansowania

Kiedy w czasie pandemii oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągnęło historycznie niskie poziomy, nastąpił gwałtowny rozwój refinansowania, ponieważ właściciele domów mogli utrzymać niższe stopy procentowe. Jednak przy obecnym średnim oprocentowaniu kredytów hipotecznych oscylującym wokół 7%, uzyskanie nowego kredytu mieszkaniowego nie jest tak opłacalne finansowo.

Na początku roku były duże nadzieje na letnią obniżkę stóp procentowych ze strony Fed. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy fala danych o inflacji i rynku pracy uświadomiła inwestorom, że Fed będzie potrzebował więcej czasu, niż oczekiwano. spodziewać się obniżek stawek.

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych sprawia, że ​​refinansowanie jest mniej atrakcyjne dla właścicieli domów, co zwiększa prawdopodobieństwo, że utrzymają oni dotychczasowe kredyty hipoteczne.

Prognoza stopy refinansowania na 2024 rok

„Jest duże prawdopodobieństwo, że na koniec 2024 r. stopy procentowe będą niższe niż obecnie” – stwierdził Keitha Gumbingera, wiceprezes serwisu internetowego kredytów hipotecznych, HSH.com. Jednak dokładne przewidzenie, gdzie ostatecznie zakończą się oprocentowanie kredytów hipotecznych, jest trudne, ponieważ zależy od danych ekonomicznych, których jeszcze nie mamy.

Jeśli inflacja będzie się nadal poprawiać, a Fed będzie w stanie obniżyć stopy procentowe, stopy refinansowania kredytów hipotecznych mogą zakończyć rok na poziomie pomiędzy 6% a 6,5%.

Jednak dane wskazujące na wyższą inflację mogą skłonić inwestorów do ponownego rozważenia prawdopodobieństwa obniżek stóp procentowych Fed i podniesienia oprocentowania kredytów hipotecznych – uważa Orfe Divounguystarszy ekonomista w Zillow Home Loans.

Jeśli zastanawiasz się nad refinansowaniem, pamiętaj, że nie możesz oszczędzać w czasie: stopy procentowe zmieniają się co godzinę, codziennie i co tydzień i ma na nie wpływ wiele czynników. Najlepszym posunięciem jest śledzenie codziennych zmian stawek i posiadanie planu gry, w jaki sposób wykorzystać wystarczająco duży procentowy spadek, powiedział. Matta Grahama publikuj codziennie wiadomości hipoteczne.

Co znaczy refinansować?

Refinansując kredyt hipoteczny, zaciągasz kolejny kredyt mieszkaniowy, który spłaca początkowy kredyt hipoteczny. W przypadku tradycyjnej refinansowania Twój nowy kredyt mieszkaniowy będzie miał inny okres spłaty i/lub oprocentowanie. Dzięki refinansowaniu w formie wypłaty wykorzystasz swój kapitał w postaci nowej pożyczki, która jest większa niż istniejące saldo kredytu hipotecznego, co pozwoli Ci zachować różnicę w gotówce.

Refinansowanie może być świetnym posunięciem finansowym, jeśli otrzymasz niską stopę procentową lub możesz spłacić kredyt mieszkaniowy w krótszym czasie, ale zastanów się, czy jest to dla Ciebie właściwy wybór. Obniżenie stopy procentowej o 1% lub więcej stanowi zachętę do refinansowania, co pozwala znacznie obniżyć miesięczną ratę.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj i okres refinansowania

Stawki ogłaszane w Internecie często wymagają spełnienia określonych warunków kwalifikowalności. Na Twoją osobistą stopę procentową będą miały wpływ warunki rynkowe, a także Twoja historia kredytowa, profil finansowy i aplikacja. Posiadanie wysokiego wyniku kredytowego, niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu i historii spójnych, terminowych płatności zazwyczaj pomoże Ci uzyskać najlepsze stopy procentowe.

Refinansowanie ze stałym oprocentowaniem na okres 30 lat

Średnia 30-letnia stała stopa refinansowania wynosi obecnie 7,09%, co oznacza wzrost o 1 punkt bazowy w porównaniu z tym, co widzieliśmy tydzień temu. (Jeden punkt bazowy odpowiada 0,01%). Refinansowanie na okres 30 lat będzie zazwyczaj wiązało się z niższymi miesięcznymi ratami niż refinansowanie na okres 15 lub 10 lat, ale spłata zajmie więcej czasu i zazwyczaj będzie kosztować więcej odsetek w całym okresie. długoterminowy.

Refinansowanie ze stałym oprocentowaniem na okres 15 lat

Średnia 15-letnia stała stopa refinansowania wynosi obecnie 6,55%, co oznacza spadek o 4 punkty bazowe w porównaniu z tygodniem temu. Chociaż 15-letnia stała refinansowanie prawdopodobnie zwiększy miesięczną ratę w porównaniu z 30-letnią pożyczką, z czasem zaoszczędzisz więcej pieniędzy, ponieważ będziesz spłacać pożyczkę szybciej. Ponadto stopy refinansowania 15-letniego są zazwyczaj niższe niż stopy refinansowania 30-letniego, co pomoże Ci zaoszczędzić więcej w dłuższej perspektywie.

Refinansowanie ze stałym oprocentowaniem na okres 10 lat

Obecna średnia stopa procentowa refinansowania na okres 10 lat wynosi 6,37%, co oznacza spadek o 4 punkty bazowe w porównaniu z poprzednim tygodniem. Refinansowanie 10-letnie ma zazwyczaj najniższą stopę procentową, ale najwyższą miesięczną płatność ze wszystkich warunków refinansowania. Refinansowanie na 10 lat może pomóc Ci znacznie szybciej spłacić dom i zaoszczędzić na odsetkach, ale upewnij się, że stać Cię na wyższą miesięczną ratę.

Aby uzyskać najlepsze stawki refinansowania, postaraj się, aby Twój wniosek był jak najbardziej solidny, porządkując swoje finanse, odpowiedzialnie korzystając z kredytu i regularnie monitorując swój kredyt. I nie zapomnij porozmawiać z wieloma pożyczkodawcami i rozejrzeć się.

Powody, dla których możesz refinansować swój dom

Właściciele domów często refinansują, aby zaoszczędzić pieniądze, ale są ku temu inne powody. Oto najczęstsze powody, dla których właściciele domów refinansują:

  • Aby uzyskać niższe oprocentowanie: Jeśli możesz zabezpieczyć stopę co najmniej 1% niższą od obecnego kredytu hipotecznego, refinansowanie może mieć sens.
  • Aby zmienić rodzaj kredytu hipotecznego: Jeśli masz kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu i chcesz większego bezpieczeństwa, możesz refinansować kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu.
  • Aby wyeliminować ubezpieczenie kredytu hipotecznego: Jeśli masz pożyczkę FHA wymagającą ubezpieczenia kredytu hipotecznego, możesz refinansować pożyczkę konwencjonalną, gdy będziesz mieć 20% kapitału własnego.
  • Aby zmienić długość okresu pożyczki: Refinansowanie pożyczki długoterminowej może obniżyć miesięczną ratę. Refinansowanie na krótszy okres pozwoli Ci zaoszczędzić odsetki w dłuższej perspektywie.
  • Aby wykorzystać swój kapitał poprzez refinansowanie w formie wypłaty: Jeśli zastąpisz kredyt hipoteczny większą pożyczką, możesz otrzymać różnicę w gotówce na pokrycie dużego wydatku.
  • Aby pozbyć się kredytu hipotecznego: W przypadku rozwodu możesz ubiegać się o nowy kredyt mieszkaniowy tylko na swoje nazwisko i przeznaczyć środki na spłatę istniejącego kredytu hipotecznego.