Home Styl życia Kup całą tę odległą wyspę za mniej niż cena mieszkania w Londynie

Kup całą tę odległą wyspę za mniej niż cena mieszkania w Londynie

28
0


Mullagrach jest częścią Wysp Letnich u wybrzeży Szkocji (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)

Teraz możesz kupić swoją własną szkocką wyspę za okazyjne 500 000 funtówale motyle społeczne nie muszą mieć zastosowania.

Chociaż wyspa Mullagrach może poszczycić się ogromną powierzchnią 88,7 akrów (35,9 hektarów), znajduje się na odludziu i ma tylko małą chatkę z bali, w której możesz mieszkać.

Nowy właściciel będzie musiał przepłynąć 35 minut łodzią, aby dostać się na kontynent i z powrotem, podczas gdy najbliższe miasto – Inverness – oddalone jest o dwie godziny i 80 mil.

Jeśli jednak nie przeszkadza Ci izolacja, może to być idealny dom – zwłaszcza, że ​​jest wystawiony na aukcji z zawrotną ceną wywoławczą 57 000 funtów mniej niż przeciętne mieszkanie w Londynie.

Mullagrach, najbardziej na północ z około 20 Wyspy Letniema nierówną linię brzegową i jest domem dla wielu ptaków morskich, w tym wydrzyka wielkiego, kociaka, kudły, fulmara i gęsi.

Archipelag ma również bogatą historię, z Tanera Mor, największą wyspą i jedyną obecnie zamieszkaną, służącą jako port dla Wikingów, gdzie mogli się schronić, a później w XVIII wieku stała się centrum kwitnącego przemysłu połowowego śledzia. .

Jest domem dla wielu ptaków morskich (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)
Ta ekologiczna kabina jest jedyną posiadłością na wyspie (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)

Sprzedawany przez Galbraith w Inverness Mullagrach został zakupiony przez właścicieli ponad 15 lat temu i oferuje mnóstwo zieleni, plaż i jaskiń do odkrycia – marzenie miłośnika przyrody.

Jednak potencjalni nabywcy, którzy chcą ją obejrzeć, będą mieli ograniczone możliwości ze względu na warunki pogodowe. Zaleca się noszenie odzieży wierzchniej, solidnego obuwia i na tyle dobrej kondycji, aby móc podróżować łodzią i wspinać się po drabinach, aby dotrzeć na wyspę.

Jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)
W środku jest całkiem przytulnie (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)
Ale będziesz musiał zadowolić się toaletą kompostową na tyłach (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)

Warto również zauważyć, że jedynym budynkiem na Mullagrach jest podstawowa drewniana chata.

Pozwolenie na budowę ekologicznej chaty wydano w 2014 roku, a następnie wykonano ją w Szwajcarii, aby sprowadzić najlepszą technologię do odległego zakątka Szkocji.

Chociaż jest to tylko drewniany budynek, został sprytnie skonstruowany, aby poradzić sobie z pogodą panującą na wyspie, a także wtopić się w krajobraz, dzięki zakrzywionemu dachowi pokrytemu wrzosem.

Wewnątrz kabina oferuje wszystko, czego potrzebujesz do przetrwania, w tym łóżka skrzyniowe, kuchnię, w której można przygotować burzę, oraz piec opalany drewnem na zimne, ciemne noce.

Toaleta kompostująca jest także korzystna dla środowiska – należy tylko zachować ostrożność podczas wiatru i burzy.

Podróż łodzią na kontynent zajmuje 35 minut (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)
Nadal nieźle, za mniej niż cena mieszkania w Londynie (Zdjęcie: Jam Press/Galbraith)

Na wyspie znajduje się również pomost do lądowania i sprzęt naziemny do cumowania, a aby móc zwiedzać pobliskie morza, istnieje dodatkowa możliwość osobnego zakupu łodzi od sprzedawcy.

Jest sprzedawany przez agentów nieruchomości Galbraith i reklamowany w Rightmove.

Phiddy Robertson, która zajmuje się sprzedażą, skomentowała: „To ekscytująca okazja, aby kupić nie tylko piękny nadmorski dom, ale także wyspę, która zapewni najlepszy prywatny wypoczynek.

„Wyspa jest rajem dla dzikiej przyrody, a właściciele stworzyli małą chatkę, która jest dobrze wyposażona, aby umożliwić pełne korzystanie z wyspy przy minimalnym wpływie na obfite życie ptaków.

„Okolica jest absolutnie magiczna i oferuje wspaniałą okazję do relaksu i ponownego kontaktu z naturą”.

Teraz zastanówmy się, jak zainstalować Wi-Fi, aby nie zostać kompletnym pustelnikiem…

Czy masz historię, którą możesz się podzielić?

Skontaktuj się mailowo MetroLifestyleTeam@Metro.co.uk.

WIĘCEJ : Taylor Swift pozornie wyciera smarki w strój podczas chłodnego występu na trasie Eras

WIĘCEJ : Australia rozważa manipulowanie meczem Pucharu Świata T20, aby zapewnić wyeliminowanie Anglii

WIĘCEJ : Mama supergwiazdy WWE umiera w wieku 51 lat w strasznym wypadku podczas rodzinnych wakacji

Source link