Home Styl życia Najlepsze dzisiejsze stawki oszczędności – uzyskaj do 5,55% APY po raporcie o...

Najlepsze dzisiejsze stawki oszczędności – uzyskaj do 5,55% APY po raporcie o inflacji, 11 lipca 2024 r.

30
0


Główne wnioski

 • Najlepsze konta oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu oferują oprocentowanie do 5,55% APY.
 • Eksperci przewidują obniżki stóp procentowych w dalszej części roku.
 • Nawet jeśli stopy procentowe spadną w dalszej części roku, konta oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu nadal będą oferować lepsze roczne stopy procentowe (APY) niż tradycyjne konta.

Najlepsze konta oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu oferują roczną stopę zwrotu, czyli APY, sięgającą nawet 5,55%. Jednak czasu jest coraz mniej.

Kolejny ruch Fed w dużej mierze zależy od dzisiejszego raportu inflacyjnego. Jeśli dane pokażą pozytywne oznaki ochłodzenia, Fed może zacząć obniżać stopy procentowe na kolejnym posiedzeniu Federal Open Market Committee w dniach 30-31 lipca.

„Choć panuje konsensus, że Fed zacznie obniżać stopy procentowe we wrześniu, to jeśli wskaźniki CPI i PPI znacząco spadną, Fed może obniżyć stopy procentowe na lipcowym posiedzeniu FOMC” – powiedział. Ed Mahaffy, Prezes i starszy menedżer portfela w ClientFirst Wealth Management.

Teraz jest czas na skorzystanie z wysokiego APYS, ponieważ czekanie może oznaczać utratę pieniędzy.

Eksperci zalecają porównanie stawek przed otwarciem konta oszczędnościowego, aby uzyskać najlepszą możliwą APY. Możesz wprowadzić swoje dane poniżej, aby zobaczyć stawki od partnerów CNET w Twojej okolicy.

Najlepsze dzisiejsze stopy oszczędności

Oto niektóre z najwyższych obecnie dostępnych stóp APY na rachunkach oszczędnościowych:

Bank APY Min. depozyt do otwarcia
Mój Bank Bezpośredni 5,55% 500 dolarów amerykańskich
Karta Banco 5,27% 0 USD
Bank Newtek 5,25% 0 USD
UFB Bezpośrednio 5,25% 0 USD
Bank Synchroniczny 4,75% 0 USD
Kapitał Jeden 4,25% 0 USD
Odkryj Bank 4,25% 0 USD
Bank Sojuszniczy 4,20% 0 USD
APY na dzień 10 lipca 2024 r., na podstawie banków, które śledzimy w CNET.

Dlaczego stopy oszczędności ulegają wahaniom

Rezerwa Federalna nie ma bezpośredniego wpływu na stopy oszczędności, ale jej decyzje mają wpływ na przeciętnego konsumenta.

Kiedy Fed podnosi stopę funduszy federalnych — stopę procentową, której banki amerykańskie używają do pożyczania lub pożyczania pieniędzy od siebie nawzajem na noc — banki mają tendencję do podnoszenia stóp na rachunkach oszczędnościowych. I odwrotnie, kiedy Fed obniża stopy, banki również obniżają swoje stopy oszczędnościowe.

Pamiętaj, że oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zmienne, co oznacza, że ​​banki mogą w każdej chwili zmienić oprocentowanie Twojego konta oszczędnościowego.

Jakie są dzisiaj stopy oszczędności?

Wysokie stopy oszczędności były tematem przewodnim przez większą część ostatnich dwóch lat, gdyż Rezerwa Federalna regularnie podnosiła stopy procentowe, aby walczyć z rekordową inflacją.

Jednak gdy inflacja zaczęła wykazywać oznaki ochłodzenia pod koniec 2023 r., Fed zdecydował się utrzymać swój docelowy przedział 5,25%–5,5% w ciągu ostatnich siedmiu posiedzeń Federal Open Market Committee. W rezultacie stopy oszczędności pozostały atrakcyjne, ledwo się poruszając, gdy banki oczekiwały kolejnego ruchu Fed. W rzeczywistości nie widzieliśmy żadnych zmian na śledzonych przez nas kontach od czasu, gdy EverBank obniżył stopę na swoim koncie oszczędnościowym o wysokim oprocentowaniu 31 maja z 5,15% APY do 5,05% APY.

Eksperci przewidują obniżki stóp przed końcem roku, co oznacza, że ​​stopy oszczędności prawdopodobnie również spadną. Podczas gdy niektórzy spodziewają się obniżek stóp już w lipcu, inni wahają się, czy obniżka stóp może nastąpić tak szybko.

„Aby Rezerwa Federalna rozważyła obniżenie stóp procentowych, musi zobaczyć ciągły spadek inflacji i pewność, że nie wzrośnie ona ponownie” — powiedział Anthony Saccaro, prezes Providence Financial and Insurance Services. „Obecnie dane ekonomiczne nie popierają obniżki stóp”.

Oto jak prezentują się stawki w porównaniu do poprzedniego tygodnia na podstawie tygodniowych danych CNET:

Średnia stawka CNET APY w gospodarce Zmiana tygodniowa* FDIC Przeciętny
4,88% Bez zmiany 0,45%
APY z dnia 10 lipca 2024 r. Na podstawie banków, które śledzimy w CNET.
*Tygodniowy wzrost/spadek procentowy od 1 lipca 2024 r. do 8 lipca 2024 r.

Jak możesz skorzystać z otwarcia konta oszczędnościowego o wysokim oprocentowaniu

Konta oszczędnościowe o wysokiej rentowności oferują sposób na pomnażanie oszczędności przy niskim ryzyku, a jednocześnie korzystają z odsetek składanych. Odsetki składane mogą pomóc Twoim pieniądzom rosnąć szybciej, ponieważ nie tylko zarabiasz odsetki od swojego początkowego depozytu – Twoje odsetki również zarabiają odsetki.

Oto co jeszcze wyróżnia HYSA:

 • Wysokie stawki: Roczna stopa zwrotu z kont oszczędnościowych HYSA jest zazwyczaj 10 razy wyższa (lub wyższa) od średniej krajowej, zgodnie z danymi Federal Deposit Insurance Corporation.
 • Niskie lub żadne opłaty: Miesięczne opłaty za utrzymanie mogą nadwyrężyć Twoje oszczędności. Wiele banków internetowych może pobierać niskie opłaty lub nie pobierać ich wcale dzięki niższym kosztom operacyjnym.
 • Płynność: Możesz uzyskać dostęp do środków na swoim koncie HYSA w dowolnym momencie bez kar (pod warunkiem, że przestrzegasz limitów wypłat).
 • Dostępność: Jeśli otworzysz HYSA w banku internetowym, będziesz mieć całodobowy dostęp do swojego konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Będziesz mieć również dostęp do różnych opcji obsługi klienta, w tym telefonu, czatu online i bezpiecznych wiadomości.
 • Niskie ryzyko: HYSA są chronione przez federalne ubezpieczenie depozytów, jeśli są przechowywane w banku lub unii kredytowej ubezpieczonych przez FDIC, ubezpieczonej przez National Credit Union Administration. Oznacza to, że Twoje pieniądze są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD na posiadacza konta, na typ konta.

Jak wybrać odpowiednie konto oszczędnościowe

Chociaż wysoka roczna stopa procentowa (APY) ma znaczenie, przed otwarciem konta oszczędnościowego o wysokim oprocentowaniu należy wziąć pod uwagę więcej niż tylko roczną stopę procentową.

„Niektóre konta mają obowiązkowe kwoty minimalne, opłaty transakcyjne i inne koszty, których się nie spodziewasz” – dodał. Ben McLaughlin, dyrektor ds. marketingu i prezes rynku oszczędności cyfrowych Raisin. „Te ukryte opłaty mogą pochłonąć Twoje oszczędności, dlatego przed otwarciem konta upewnij się, że akceptujesz warunki umowy”.

Aby znaleźć konto odpowiadające Twoim celom finansowym, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • Minimalne wymagania dotyczące depozytu: Niektóre HYSA wymagają minimalnej kwoty na otwarcie konta – zazwyczaj od 25 do 100 dolarów. Inne nie wymagają niczego.
 • Dostęp do bankomatu: Nie każdy bank oferuje wpłaty i wypłaty gotówkowe. Jeśli potrzebujesz regularnego dostępu do bankomatów, sprawdź, czy Twój bank oferuje zwrot opłat za korzystanie z bankomatów lub szeroki wybór bankomatów w swojej sieci.
 • Stawki: Należy pamiętać o miesięcznych opłatach za utrzymanie, opłatach za wypłatę i papierowych wyciągach. Opłaty te mogą wpłynąć na saldo.
 • Dostępność: Jeśli wolisz obsługę osobistą, poszukaj banku z oddziałami fizycznymi. Jeśli czujesz się komfortowo zarządzając swoimi pieniędzmi cyfrowo, rozważ bank internetowy.
 • Limity wypłat: Niektóre banki pobierają opłatę za debet, jeśli dokonasz więcej niż sześciu wypłat miesięcznie. Jeśli uważasz, że musisz dokonać więcej, rozważ bank bez tego limitu.
 • Federalne Ubezpieczenie Depozytów: Upewnij się, że Twój bank lub spółdzielnia kredytowa jest ubezpieczona przez FDIC lub NCUA. W ten sposób Twoje pieniądze są chronione do kwoty 250 000 USD na posiadacza konta, na kategorię, w przypadku upadłości banku.
 • Obsługa klienta: Wybierz bank, który jest responsywny i ułatwia uzyskanie pomocy z kontem, jeśli jej potrzebujesz. Przeczytaj opinie klientów online i skontaktuj się z obsługą klienta banku, aby poznać szczegóły współpracy z bankiem.

Metodologia

CNET sprawdziło konta oszczędnościowe w ponad 50 tradycyjnych i internetowych bankach, spółdzielniach kredytowych i instytucjach finansowych świadczących usługi w całym kraju. Każde konto otrzymało ocenę od jednego (najniższa) do pięciu (najwyższa). Wszystkie konta oszczędnościowe wymienione tutaj są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD na osobę, na kategorię konta, na instytucję przez FDIC lub NCUA.

CNET ocenia najlepsze konta oszczędnościowe, korzystając z zestawu ustalonych kryteriów, które porównują roczne stopy procentowe, miesięczne opłaty, minimalne depozyty lub salda oraz dostęp do oddziałów fizycznych. Żaden z banków na naszej liście nie pobiera miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku. Konto zostanie ocenione wyżej, jeśli oferuje którekolwiek z następujących korzyści:

 • Bonus na konto
 • Funkcje automatycznego oszczędzania
 • Usługi konsultingowe/coachingowe w zakresie zarządzania majątkiem
 • Wpłaty gotówkowe
 • Rozbudowane sieci bankomatów i/lub zniżki na korzystanie z bankomatów spoza sieci

Konto oszczędnościowe może zostać ocenione niżej, jeśli nie ma łatwej w obsłudze strony internetowej lub nie oferuje przydatnych funkcji, takich jak karta bankomatowa. Konta, które nakładają restrykcyjne wymagania dotyczące miejsca zamieszkania lub opłaty za przekroczenie miesięcznych limitów transakcji, również mogą zostać ocenione niżej.