Home Styl życia Ochładzanie inflacji może przynieść niższe stopy procentowe kredytów hipotecznych. Aktualne stopy procentowe...

Ochładzanie inflacji może przynieść niższe stopy procentowe kredytów hipotecznych. Aktualne stopy procentowe kredytów hipotecznych na dzień 11 lipca 2024 r.

36
0


Średnia stopa procentowa standardowej 30-letniej stałej hipoteki wynosi dziś 6,97%, co stanowi spadek o -0,08% w porównaniu z tygodniem poprzednim. Średnia stopa procentowa 15-letniej stałej hipoteki wynosi 6,44%, co stanowi spadek o -0,09% w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym tygodniu. Aby dokładniej przyjrzeć się ruchom stóp procentowych kredytów hipotecznych, zobacz poniższy wykres.

Rezerwa Federalna wstrzymuje się z obniżkami stóp procentowych, ponieważ inflacja powoli się poprawia. Podczas gdy eksperci nadal spodziewają się stopniowego spadku stóp procentowych kredytów hipotecznych w nadchodzących miesiącach, prognozy dotyczące rynku nieruchomości mogą się zawsze zmieniać w odpowiedzi na dane ekonomiczne, wydarzenia geopolityczne i inne.

Aktualne średnie stopy procentowe kredytów hipotecznych

Hipoteka


Stawki kredytów hipotecznych ciągle się zmieniają, ale jest duże prawdopodobieństwo, że spadną w tym roku. Aby uzyskać najniższą stawkę, rozejrzyj się i porównaj oferty różnych pożyczkodawców. Wprowadź swoje dane poniżej, aby uzyskać spersonalizowaną wycenę od jednego z pożyczkodawców partnerskich CNET.

O tych opłatach: Podobnie jak CNET, Bankrate należy do Red Ventures. To narzędzie zawiera stawki od partnerów pożyczkowych, których możesz użyć, porównując wiele stawek kredytów hipotecznych.


Jak wybrać okres spłaty kredytu hipotecznego?

Każda hipoteka ma okres kredytowania lub harmonogram spłat. Najczęstsze okresy kredytowania to 15 i 30 lat, chociaż istnieją również kredyty hipoteczne na 10, 20 i 40 lat. W przypadku kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem stopa procentowa jest stała przez cały okres kredytu, zapewniając stabilność. W przypadku kredytu hipotecznego ze zmiennym oprocentowaniem stopa procentowa jest stała tylko przez określony okres czasu (zwykle pięć, siedem lub 10 lat), po czym stopa jest dostosowywana corocznie w oparciu o rynek. Kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem są lepszą opcją, jeśli planujesz mieszkać w domu przez długi okres, ale kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem mogą oferować niższe stopy procentowe z góry.

30-letnie kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem

Średnia 30-letnia stała stopa procentowa kredytu hipotecznego wynosi obecnie 6,97%. 30-letnia stała stopa procentowa kredytu hipotecznego to najczęstszy okres kredytowania. Często będzie miała wyższą stopę procentową niż 15-letnia, ale będziesz mieć niższą miesięczną ratę.

15-letnie kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem

Obecnie średnia stawka 15-letniego kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem wynosi 6,44%. Chociaż miesięczna rata będzie wyższa niż w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem, kredyt 15-letni zazwyczaj wiąże się z niższym oprocentowaniem, co pozwala płacić niższe odsetki w dłuższej perspektywie i szybciej spłacić kredyt hipoteczny.

5/1 Kredyty hipoteczne ze zmienną stopą procentową

5/1 ARM ma obecnie średnią stawkę 6,38%. Zazwyczaj otrzymasz niższą wstępną stawkę procentową z 5/1 ARM przez pierwsze pięć lat kredytu hipotecznego. Ale możesz zapłacić więcej później, w zależności od tego, jak stawka będzie dostosowywana corocznie. Jeśli planujesz sprzedać lub refinansować swój dom w ciągu pięciu lat, ARM może być dobrą opcją.

Co dzieje się obecnie ze stopami procentowymi kredytów hipotecznych?

Na początku pandemii stopy procentowe kredytów hipotecznych utrzymywały się blisko historycznie niskiego poziomu około 3%. Wszystko zmieniło się, gdy inflacja zaczęła rosnąć, a Rezerwa Federalna rozpoczęła serię agresywnych podwyżek stóp procentowych, począwszy od marca 2022 r., aby spowolnić gospodarkę, co pośrednio spowodowało wzrost stóp procentowych kredytów hipotecznych.

Teraz, ponad dwa lata później, stopy procentowe kredytów hipotecznych nadal oscylują wokół 7%. W ciągu ostatnich kilku miesięcy stopy procentowe kredytów hipotecznych ulegały wahaniom w reakcji na dane ekonomiczne i oczekiwania inwestorów dotyczące tego, kiedy Fed zacznie obniżać stopy procentowe.

Dzisiejsi nabywcy domów mają mniej miejsca w swoich budżetach, aby pozwolić sobie na koszt domu z powodu wysokich stóp procentowych kredytów hipotecznych i gwałtownie rosnących cen domów. Ograniczona podaż mieszkań i niski wzrost płac również przyczyniają się do kryzysu dostępności i utrzymują popyt na kredyty hipoteczne na niskim poziomie.

Czy w 2024 roku zobaczymy niższe stopy procentowe kredytów hipotecznych?

Większość ekspertów przewiduje, że stopy procentowe kredytów hipotecznych spadną poniżej 7% w nadchodzących miesiącach. Jednak trwały trend spadkowy będzie zależał od kilku czynników, w tym przyszłej inflacji i danych o zatrudnieniu.

Fed nie podniósł stóp procentowych od prawie roku, ale faktyczna obniżka stóp nie wydaje się nieuchronna. Niektórzy eksperci twierdzą, że pierwsza obniżka może nastąpić już w lipcu, choć bardziej prawdopodobne jest, że Fed obniży stopy we wrześniu lub listopadzie.

„Jeśli Fed podejmie jakieś działania w tym roku, będzie to wystarczający sygnał dla rynku kredytów hipotecznych, a stopy procentowe kredytów hipotecznych zaczną spadać” – powiedział. Selma Heppgłówny ekonomista w CoreLogic. „W takim przypadku moglibyśmy zobaczyć stopy procentowe kredytów hipotecznych na poziomie około 6,5% do końca roku”.

Jedno jest pewne: nabywcy domów nie zobaczą obniżek stóp procentowych kredytów hipotecznych z dnia na dzień, a powrót do stóp procentowych kredytów hipotecznych na poziomie 2-3%, które obowiązywały jeszcze kilka lat temu, jest mało prawdopodobny.

Przyjrzyjmy się prognozom niektórych głównych organów ds. budownictwa mieszkaniowego co do średnich stawek kredytów hipotecznych.

Oblicz swoją miesięczną ratę kredytu hipotecznego

Uzyskanie kredytu hipotecznego zawsze powinno zależeć od Twojej sytuacji finansowej i długoterminowych celów. Najważniejsze jest planowanie budżetu i próba utrzymania się w ramach swoich możliwości. Kalkulator kredytu hipotecznego CNET poniżej może pomóc kupującym domy przygotować się na miesięczne raty kredytu hipotecznego.

Gdzie znajdę najlepsze stawki kredytów hipotecznych?

Podczas gdy stopy procentowe kredytów hipotecznych i ceny domów są wysokie, rynek nieruchomości nie będzie nieosiągalny wiecznie. Zawsze jest dobry czas, aby zaoszczędzić na zaliczkę i poprawić swój wynik kredytowy, aby pomóc Ci zabezpieczyć konkurencyjną stawkę kredytu hipotecznego, gdy nadejdzie właściwy czas.

  1. Zaoszczędź na większą wpłatę początkową: Chociaż wpłata początkowa w wysokości 20% nie jest konieczna, większa wpłata oznacza zaciągnięcie mniejszego kredytu hipotecznego, co pozwoli zaoszczędzić na odsetkach.
  2. Zwiększ swój wynik kredytowy: Możesz kwalifikować się do tradycyjnego kredytu hipotecznego przy wyniku kredytowym wynoszącym 620, ale wyższy wynik, wynoszący co najmniej 740, pozwoli Ci uzyskać lepsze stawki.
  3. Zapłać długi: Eksperci zalecają stosunek długu do dochodu wynoszący 36% lub mniej, aby pomóc Ci zakwalifikować się do najlepszych stawek. Niezaciąganie innych długów sprawi, że będziesz w lepszej sytuacji, aby poradzić sobie z miesięcznymi płatnościami.
  4. Pożyczki i pomoc w badaniach: Pożyczki sponsorowane przez rząd mają bardziej elastyczne wymagania finansowe niż pożyczki konwencjonalne. Niektóre prywatne lub sponsorowane przez rząd programy mogą również pomóc w pokryciu wpłaty początkowej i kosztów zamknięcia.
  5. Wyszukaj wierzycieli: Porównanie różnych ofert pożyczek od różnych kredytodawców może pomóc Ci znaleźć najniższą stopę procentową kredytu hipotecznego odpowiadającą Twojej sytuacji.