Home Styl życia Oto jak menopauza wpływa na kobiety w pracy

Oto jak menopauza wpływa na kobiety w pracy

20
0


Menopauza ma ogromny wpływ na decyzje kobiet dotyczące tego, czy pozostaną u swojego pracodawcy, czy go opuszczą (Zdjęcie: Getty Images)

Obniżony nastrój, zamglenie umysłu, uderzenia gorąca, nocne poty i trudności z zasypianiem: to tylko niektóre z objawów, których mogą doświadczać kobiety w okresie okołomenopauzalnym i klimakterium samo.

W rzeczywistości menopauza platforma badawcza Morpheus zidentyfikował aż 103 dolegliwości fizyczne i emocjonalne, na które mogą cierpieć kobiety. Objawy te mogą pojawić się już w wieku 30 lat, osiągając szczyt w połowie lub pod koniec 40. roku życia, a sama menopauza zwykle pojawia się w wieku 50 lub 51 lat.

Oczywiście, nie każdy doświadcza tych samych osi czasu i objawów, a nawet tej samej ciężkości. Dla aktywistki i obrończyni menopauzy Davina McCallpoczątek okresu okołomenopauzalnego, który nastąpił u niej po ukończeniu 40. roku życia, był dla niej przerażającym czasem.

„Zgubiłam siebie. Przerwany sen i mgła mózgowa, emocje, trochę wszędzie, i byłam przerażona” – powiedziała.

3 oferty pracy, o które możesz się ubiegać w tym tygodniu

Spowodowało to, że McCall zaprezentowała dwa dobrze przyjęte dokumenty na temat menopauzy i napisała książkę na ten temat, Menopausing. Zdobyła ona tytuł Książki Roku na British Book Awards 2023, sygnalizując ogromny wzrost zainteresowania zdrowiem kobiet – nawet gdy pokazała, jak niewiele informacji tradycyjnie było dostępnych dla kobiet w średnim wieku.

Aktorka Tracee Ellis-Ross potrafi to zrozumieć. „W tej chwili przechodzę okres okołomenopauzalny” – powiedziała w zeszłym roku w programie Podcast Red Table Talk.

„To naprawdę smaży mi mózg. To naprawdę dziwne, ale to najwspanialsze zaproszenie do nowego sezonu i rozdziału w moim życiu. Nie ma o tym żadnych informacji. Wstyd o tym mówić”.

Lęki poznawcze

Do najbardziej niepokojących objawów dla wielu kobiet należą te, które odnoszą się do ich sprawności umysłowej.

Według badań Morpheus, spośród 10 najczęstszych objawów menopauzy, pięć jest związanych ze zdrowiem poznawczym. Od mgły mózgowej po zmęczenie i zapominanie, te problemy są jednymi z najbardziej alarmujących dla kobiet.

Stwierdzono, że kobiety powstrzymują się od mówienia o swoich objawach w pracy (zdjęcie: Getty Images)

„Ponieważ wiele objawów okołomenopauzalnych występuje również w przebiegu demencji, niektóre kobiety obawiają się, że wykazują objawy wczesnej demencji, zwłaszcza jeśli w ich rodzinie występowały przypadki demencji” – mówi Demencja w Wielkiej Brytanii.

I chociaż radzenie sobie z tymi objawami w życiu codziennym może być dość trudne – zapominanie o nakarmieniu kota lub praniu strojów sportowych dzieci – to kobiety w miejscu pracy uważają, że zmaganie się z problemami poznawczymi, takimi jak zamglenie mózgu, jest jeszcze trudniejsze.

To jest jeden z powodów, dla których niedawny raport Obejmować równość odkrył, że średnio 38% kobiet w Wielkiej Brytanii opuści swojego pracodawcę w ciągu najbliższych dwóch lat. A co jeszcze bardziej niepokojące, 49% czarnoskórych kobiet twierdzi, że prawdopodobnie odejdzie.

W przypadku kobiet po pięćdziesiątce liczby te są jeszcze bardziej jaskrawe. Czterdzieści dwa procent z nich twierdzi, że objawy menopauzy są obecne w „dużym” lub „bardzo dużym” stopniu w ich życiu, a 47% respondentek stwierdziło, że „menopauza ma „ogromny” lub „znaczący” wpływ na decyzje o pozostaniu u pracodawcy lub opuszczeniu go”.

Menopauza i praca

Objawy są często omawiane przez kobiety z ich rówieśnikami i zajmują coraz większe miejsce w mediach dla kobiet. Gwiazda z pierwszej ligi Naomi Watts wypuściła nawet własną linię kosmetyków odpowiednią do wieku, Stripes, na przykład, co jeszcze bardziej wzmacnia widoczność i akceptację.

Ale w pracy kobiety są znacznie bardziej skłonne do powstrzymywania się, bojąc się postrzeganego piętna menopauzy. Badanie z 2023 r. przeprowadzone przez kancelarię prawną Kancelaria prawna Lime Solicitors ustalono, że 44% kobiet z objawami menopauzy „cierpi w milczeniu” w pracy, ponieważ obawia się, że może to negatywnie wpłynąć na ich karierę.

Powoduje to szereg efektów ubocznych: 39% ankietowanych jest zbyt zawstydzonych, by rozmawiać o tym temacie w pracy, a 48% woli kłamać, jeśli chodzi o powody wzięcia dnia wolnego.

Najnowsze badanie Deloitte Kobiety w Pracy 2024 raport wykazał, że 39% kobiet, które odczuwają ból lub dyskomfort z powodu menopauzy, twierdzi, że sobie z tym radzą. Co niepokojące, jest to prawie dwukrotnie większy odsetek kobiet, które tak stwierdziły w 2023 r.

3 ekscytujące możliwości do odkrycia

Jakie jest więc rozwiązanie? Klucz wydaje się leżeć w odpowiednim wsparciu w miejscu pracy. Badania Lime Solicitors wykazały, że 60% respondentów uważa, że ​​ich miejsce pracy powinno oferować więcej wsparcia w okresie menopauzy, ale tylko 29% czuje się komfortowo, prosząc o zmiany, które mogą pomóc.

Wspierający kierownik liniowy, polityka menopauzy w całej firmie oraz edukacja i świadomość są niezbędne dla kobiet przechodzących przez okres okołomenopauzalny i menopauzalny. Podczas gdy ministrowie odrzucili propozycję parlamentarzystów dotyczącą wprowadzenia pilotażowych urlopów menopauzalnych w Anglii w zeszłym roku, firmy stają do walki.

Royal Mail wprowadził politykę menopauzy, powołał zespół zadaniowy ds. menopauzy i stworzył kampanię Let’s Talk Menopause dla pracowników. W firmie produkującej napoje Diageo wprowadzono wytyczne Thriving Through Menopause, a w 2022 r. Tesco zobowiązało się zmienić swój mundur, aby zawierał oddychający materiał, który pomoże w przypadku uderzeń gorąca. Jak głosi przysłowie, każda odrobina się liczy.

Odwiedź już dziś Metro Job Board, aby zapoznać się z setkami ofert pracy w całej Wielkiej Brytanii

WIĘCEJ : Moi koledzy najwyraźniej mnie nie lubią – jestem pomijany w każdej rozmowie

WIĘCEJ : Moi pracownicy pracują cztery dni w tygodniu – nigdy nie wrócę do pięciu

WIĘCEJ : Jeden SMS kosztował mnie 45 000 funtów emerytury

Source link