Home Styl życia Panera wycofa z Kanady napój „Charged Sips” w związku z procesami sądowymi...

Panera wycofa z Kanady napój „Charged Sips” w związku z procesami sądowymi dotyczącymi śmierci bezprawnej – National

18
0


Chleb Panera wycofuje napoje zawierające kofeinę „Charged Sips” ze swoich kanadyjskich restauracji co najmniej dwa procesy o bezprawną śmierć wynikające ze spożycia napojów.

Sieć restauracji planuje zaprzestać sprzedaży napojów w Kanadzie, potwierdził w środę rzecznik Global News. Rzecznik nie podał jednak dokładnego harmonogramu ani powodu zmiany. Od środy napoje – dostępne w smakach lemoniady truskawkowej i mango – są nadal dostępne w sprzedaży na stronie internetowej firmy.

Napoje są również wycofywane z rynku Stanów Zjednoczonych, – podała we wtorek agencja Associated Press.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością kontynuowania sukcesu naszej niedawnej transformacji menu, która rozpoczęła się od naszych podstawowych opcji, czyli kanapek i sałatek” – powiedział rzecznik Panera w środowym e-mailu do Global News.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wysłuchaliśmy ponad 30 000 gości na temat tego, czego oczekują od Panery, a następnie skupiamy się na szerokiej gamie napojów, o których wiemy, że nasi goście pragną – począwszy od ekscytujących, modnych smaków, po opcje o niskiej zawartości cukru i kofeiny”.

Panera Bread toczy obecnie co najmniej dwa procesy sądowe dotyczące napojów Charged Sips; jeden z nich przywieziony przez rodzinę A student college’u, który zmarł po rzekomym wypiciu napoju.

Najświeższe informacje na temat zdrowia i medycyny
wysyłane do Ciebie e-mailem w każdą niedzielę.

Pozewze skargi złożonej w październiku 2023 r. zarzuca się Sarah Katz, 21-letnią studentkę Uniwersytetu Pensylwanii cierpiącą na chorobę serca, która zmarła w 2022 r. po wypiciu dużej filiżanki naładowanej lemoniady. Jednym z zarzutów podniesionych w pozwie jest to, że Panera Bread rzekomo nie robi wystarczająco dużo, aby ostrzec klientów o wysokim poziomie kofeiny w napoju.

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dziś rano wiadomość o tragicznej śmierci Sarah Katz i całym sercem łączymy się z jej rodziną” – napisała Panera Bread w oświadczeniu po zapoznaniu się z pozwem. „W Panera mocno wierzymy w przejrzystość naszych składników. Będziemy szybko pracować, aby dokładnie zbadać tę sprawę.”


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Dlaczego zastrzyki energetyczne nadal są dostępne na rynku kanadyjskim pomimo wycofania niektórych napojów”


Dlaczego shoty energetyczne są nadal dostępne na rynku kanadyjskim pomimo wycofania niektórych napojów?


W grudniu 2023 roku rodzina mężczyzny z Florydy złożyła przeciwko Panerze pozew o śmierć i zaniedbanie. – podała Associated Press.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W tej sprawie rodzina twierdziła, że ​​46-letni David Brown doznał zatrzymania akcji serca i zmarł 9 października 2023 r. po wypiciu trzech naładowanych lemoniad w swojej lokalnej Panera. Rodzina Browna stwierdziła, że ​​Brown ma wysokie ciśnienie krwi i nie pił napojów energetycznych, ale uważała, że ​​naładowane łyki są bezpieczne, ponieważ nie są reklamowane jako napoje energetyczne.

W momencie sporządzania raportu Associated Press podała, że ​​nikt z biur Panery nie odpowiedział na zapytanie z prośbą o komentarz.

Zarzuty zawarte w obu procesach nie zostały udowodnione w sądzie. Panera zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom, – podaje ABC News.

Firma Panera wprowadziła Charged Sips wiosną 2022 r. Według badania, napoje o smaku owocowym zawierają około 390 miligramów kofeiny. Przewodnik po kofeinie Panera Breadostatnia aktualizacja miała miejsce w styczniu tego roku. Oznacza to, że duża filiżanka napoju zawiera więcej kofeiny niż puszka Red Bulla (77,4 mg) i puszka Monster Energy (160 mg) razem wzięte.

W październiku 2023 r. Panera dodał ostrzeżenie do napojów Charged Sips, twierdząc, że nie jest on zalecany dzieciom, osobom wrażliwym na kofeinę, kobietom w ciąży i karmiącym. Ten tekst został dodany do już istniejącego opisu, który twierdzi, że Charged Sips zawierają „mniej więcej tyle samo kofeiny, co nasza kawa Dark Roast”.

W Kanadzie jest dziewięć restauracji Panera Bread, wszystkie w Ontario. Według strony internetowej Panery dostępne są dwa smaki Charged Sips w sprzedaży w lokalizacjach w Kanadzie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

— Z plikami Kathryn Mannie z Global News i Associated Press

Zalecenia kuratorskie

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Source link