Home Styl życia Podczas Summer Game Fest Fear the Spotlight łączy horror dla nastolatków z...

Podczas Summer Game Fest Fear the Spotlight łączy horror dla nastolatków z lat 90. z wielokątami na PS1

19
0


Summer Game Fest, odbywający się w połowie roku program poświęcony grom, który zastąpił targi E3, rozpoczął się zwiastunem prezentującym kilka pierwszych zapowiedzi nowego butikowego wydawcy Blumhouse Games. Pierwszym z nich jest Bój się światła reflektorówniezależna gra, która przywołuje ziarnisty, wielokątny wygląd Grafika z epoki PS1 aby zwiększyć grozę historii o duchach… ale nie za bardzo.

Dzieje się tak dlatego, że Fear The Spotlight stworzono jako rodzaj „przystępnego horroru” dla osób niechętnych horrorom, jak twierdzą małżonkowie stojący za grą, programista Bryan Singh i artystka Crista Castro ze studia Cozy Game Pals. .

„Tworząc tę ​​grę, mamy na myśli ludzi. Są to nasi przyjaciele i rodzina, którzy jeszcze nie lubią horrorów, ale uważamy, że powinni” – powiedział Singh. „Staramy się umieścić wszystkie te rzeczy, które lubimy w horrorach, w sposób, który działa płynnie, jest zabawny, dziwaczny, czarujący, ale wciąż naprawdę horror”.

Rozmawiałem z Singhem i Cristą po odtworzeniu ich 20-minutowego demo Fear The Spotlight, które rozpoczyna się dość niewinnie: heteroseksualna nastolatka Vivian wyszła ze swojej strefy komfortu, aby pomóc swojej zbuntowanej gotyckiej przyjaciółce, Amy, wkraść się do szkolnej biblioteki. gdzie oni – co jeszcze? – użyj tablicy Ouija, aby nawiązać kontakt z zaświatami. Duchy powracają, co ma straszne konsekwencje.

Wielokąty gry na PS1 tworzą nastrój dzięki postrzępionym krawędziom postaci i otoczenia, przenosząc gracza z powrotem do czasów oryginalnych Resident Evil i Silent Hill. Ale stworzona nostalgia sięga tylko tak daleko, ponieważ efekty dźwiękowe są słyszalnie wyraźne, ale dialogi ostre. Podobnie, jeśli te efekty wizualne są zbyt duże, możesz ręcznie złagodzić nieco klasyczny wygląd PS1. Możesz dostosować linie śledzenia na telewizorze, co Singh nazwał „filtrem VHS”, a także migotanie otoczenia wielokątów postaci i kamery gry.

„Myślę, że mój ulubiony rodzaj horroru to taki, w którym nie wiesz, czy widziałeś coś w ciemnym korytarzu – nie jestem pewien, czy był to tylko poruszający się wielokąt, czy też widmo? coś, w czym faktycznie uczestniczymy” – powiedział Castro.

„Nasza specyficzna interpretacja estetyki PS1 próbuje zwiększyć tę dwuznaczność” – powiedział Singh.

Gra nawiązująca do filmów o czarownicach i innych kultur lat 90. stanowi powrót do tekstur i ery horroru w niskiej rozdzielczości. Po dwóch latach pracy nad grą do Singha i Castro zwróciła się firma Blumhouse Games, której spodobał się styl Fear the Spotlight i przystępny klimat horroru. Po kolejnym roku Fear The Spotlight pojawił się w zwiastunie Summer Game Fest 2024. To jest pierwsze od początku Programowanie gier Blumhouse do pokazania prasie i jedyną grą dostępną podczas praktycznego wydarzenia medialnego.

Cozy Games Friends/Blumhouse Games

Uczynienie horroru dostępnym oznacza bardziej przerażające wibracje niż gore lub jump-scare. W grze nie ma walki; Zamiast tego, gdy nadchodzi potwór, gracz – jako Vivian, przestraszona nastolatka – ucieka, czołgając się i chowając. Ale jak odkryłem w demie, nadal istnieje napięcie. Kiedy Vivian staje na czworakach, aby się czołgać, unikając kamery bezpieczeństwa, a widok zmienia się na pierwszoosobowy, jej oddech staje się szybszy. Sugeruje to, że nadejdzie większa panika – stąd Fear The Spotlight.

Jest mnóstwo zagadek do rozwiązania i przedmiotów do zebrania podczas wędrówek po bibliotece po godzinach lub niezależnie od tego, co stanie się po powrocie duchów. Wędrując po cichych półkach i pustych stołach, nie było trudno znaleźć wskazówki dotyczące jego pochodzenia. Zobaczyłam duży napis i zdjęcie klasy opłakującej dzieci, które straciły w pożarze wiele lat temu; obraz, który stał się złowieszczy po pomyślnym zakończeniu sesji i zniknięciu Amy.

Tylko po to, by pojawić się ponownie, unosząc się w powietrzu, opętany, zanim wszystko się zapali, a ja uciekam przerażającym czerwonym korytarzem wyłożonym cienistymi pikselami.

„Stworzyliśmy grę, która próbowała wciągnąć cię jak kolejka górska. Pod wieloma względami przypomina to film. Ale staramy się także obniżyć barierę złożoności, aby mogła w nią grać osoba, która nie ma doświadczenia w grach” – powiedział Singh.

Fear The Spotlight ukaże się na PC, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One i Xbox One X/S pod koniec 2024 roku.

Zobacz: 5 najlepszych zwiastunów Summer Game Fest 2024