Home Styl życia Podobno sfinalizowano nowe umowy medialne NBA o wartości 76 miliardów dolarów: oto,...

Podobno sfinalizowano nowe umowy medialne NBA o wartości 76 miliardów dolarów: oto, jak wygląda sytuacja

24
0


Może czas zacząć grać w „Kamień okrągły.” Po miesiącach intensywnych spekulacji opublikowano nowy raport Lekkoatletyczny w środę mówi, że nowe umowy dotyczące praw medialnych NBA zostały sfinalizowane. Według doniesień, NBC i Peacock Comcasta oraz Prime Video Amazona dołączą do ABC i ESPN Disneya jako partnerzy telewizyjni i streamingowi dla krajowych meczów NBA począwszy od sezonu 2025-26.

Oczekuje się, że nowe umowy będą obowiązywać przez 11 lat i będą warte 76 miliardów dolarów. Nie jest jasne, czy TNT, które obecnie transmituje mecze NBA, wykorzysta klauzulę praw do dopasowania w swojej istniejącej umowie telewizyjnej, aby zachować jeden z trzech pakietów. Według The Athletic, jeśli TNT nie spróbuje dopasować żadnej z nowych umów, NBA prawdopodobnie oficjalnie ogłosi swoje nowe umowy medialne przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich 26 lipca.

Oto, co musisz wiedzieć.

Gdzie mogę oglądać NBA w sezonie 2024-25?

NBA transmituje długie mecze na ESPN, ABC i TNT i nie oczekuje się, że to się zmieni w nadchodzącym sezonie. Przykuwające uwagę nowe umowy medialne zaczną obowiązywać od sezonu NBA 2025-26.

Choć nie jest do końca jasne, co wydarzy się w sezonie 2024-25 (w zeszłym roku ESPN i TNT dzieliły się meczami), możesz spodziewać się, że w przyszłym sezonie będziesz oglądać krajowe mecze NBA, tak jak w zeszłym sezonie.

Czy mogę oglądać transmisję z następnego sezonu NBA?

Tak, krajowe mecze NBA będą dostępne do streamingu. Podobnie jak w zeszłym roku, możesz oglądać mecze w serwisach streamingowych, takich jak YouTube TV, DirecTV, Sling TV i nadchodzącym Venu Sports (usługa streamingowa ukierunkowana na sport i wspólne przedsięwzięcie Disney, Warner Bros. Discovery i Fox), a także w Max Warner Bros. Discovery, który transmitował mecze TNT.

Jednak czy Max będzie pobierał opłaty za NBA w nadchodzącym sezonie, pozostaje niewiadome. Firma wcześniej powiedziała, że ​​planuje pobierać wyższe opłaty za transmisje sportowe na żywo, ale jak dotąd nieustannie opóźnia tę zmianę.

Co się stanie z programem TNT Inside the NBA?

Pomocnik San Antonio Spurs, Victor Wembanyama, udziela wywiadu Shaquille’owi O’Nealowi, Erniemu Johnsonowi, Kenny’emu Smithowi i Charlesowi Barkleyowi z TNT.

Brandon Todd/NBAE przez Getty Images

To również pozostaje niejasne. Jeśli TNT straci prawa do NBA, może to oznaczać koniec programu studyjnego Inside the NBA i jego długiej, chwalonej i nagradzanej serii. Gospodarz Ernie Johnson ma rzekomo powiedział, że nie chce odłączać się od sieci (gdzie zajmuje się również MLB i March Madness) i gwiazdami Charles Barkley już powiedział, że po kolejnym sezonie odejdzie z telewizjiNie jest jasne, jakie inne gwiazdy programu Inside the NBA, Kenny Smith i Shaquille O’Neal, planują kolejne działania ani czy jakaś wersja programu będzie kontynuowana w innej stacji lub serwisie streamingowym.

Kto przejmie prawa do transmisji NBA w sezonie 2025–2026?

NBA będzie nadal transmitować mecze na kanałach ABC i ESPN, natomiast TNT obecnie rezygnuje z transmisji, a zastępuje ją Prime Video, NBC i Peacock należący do Amazon.

Czyli TNT oficjalnie wystartowało?

Jeszcze nie. Ze względu na to potencjalne dopasowanie w istniejącej umowie medialnej Warner Bros. Discovery może mieć szansę na dopasowanie nowych umów i utrzymanie NBA. Pojawiły się również plotki, że TNT próbował stworzyć „czwarty” pakiet praw, chociaż najnowsze raporty wskazują, że NBA odrzuciła ten pomysł.

Plotki sugerują, że gdyby Warner Bros. Discovery, właściciel TNT, próbował przejąć którykolwiek z trzech pakietów, byłby to ten oferowany przez Amazon.

Kiedy gry będą dostępne na poszczególnych platformach?

Według raportu Peacock będzie miał ekskluzywne gry w poniedziałki, podczas gdy NBC będzie emitować gry we wtorki (te transmisje NBC będą również transmitowane w Peacock). Prime Video będzie mieć gry w piątkowe i sobotnie wieczory, podczas gdy ESPN będzie mieć gry w środy, soboty i niedziele. ABC będzie mieć gry w sobotnie wieczory w sezonie NFL.

Po zakończeniu regularnego sezonu NFL, NBC będzie mogło transmitować mecze także w niedziele (zastępując Sunday Night Football), Prime Video w czwartki (zastępując Thursday Night Football), a ESPN w piątki.

Oznaczałoby to, że mecze sezonu regularnego NBA byłyby transmitowane w telewizji ogólnokrajowej każdego wieczoru w tygodniu.

Raport mówi, że wszyscy trzej partnerzy medialni będą mieli mecze play-off, a Amazon i NBC będą co roku na zmianę rozgrywać finały konferencji. ESPN i ABC będą prowadzić finał konferencji i finały NBA.

Turniej sezonowy, który zadebiutował w zeszłym sezonie, będzie transmitowany na platformie Prime Video.

Ile będą kosztować nowe opłaty ligowe?

Disney zapłaci 2,6 miliarda dolarów rocznie za swój pakiet gier, NBC wyłoży 2,5 miliarda dolarów, a Amazon ma wydać 1,8 miliarda dolarów.