Home Styl życia Samsung Galaxy Buds 3 wyglądają jak AirPods, ale to nie wszystko, co...

Samsung Galaxy Buds 3 wyglądają jak AirPods, ale to nie wszystko, co jest nowego

36
0


Po raz pierwszy w historii Samsunga pojawiły się nowe słuchawki douszne, Galaxy Buds 3 mi Galaxy Buds 3 Promają trzonki podobne do tych w AirPodsach firmy Apple. Nowe pąki są bardziej premium, przy czym otwarte Buds 3 kosztują 180 USD, a Buds 3 Pro 250 USD, ale ich „ostrzowe” wzornictwo nadaje im bardziej generyczny wygląd niż w poprzednich modelach Galaxy Buds. Oba są dostępne już teraz na zamówienie i będą wysyłane od 24 lipca. Jeśli zamówisz je przed 23 lipca, otrzymasz bezpłatne pudełko.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór wiadomości, wskazówek i porad serwisu CNET na temat najpopularniejszych produktów firmy Samsung.

Miałem ograniczony czas na przetestowanie pąków, ale nie miałem jeszcze okazji, aby je właściwie ocenić, więc nie jest to pełna recenzja. Mam pewne wstępne wrażenia na temat ich konstrukcji i mnóstwo funkcji i specyfikacji do omówienia.

Czytaj więcej:Wszystko ogłoszone na wydarzeniu Samsung Galaxy Unpacked

Galaxy Buds 3, następca Galaxy Buds Live

Dostępne w kolorze białym lub srebrnym, Galaxy Buds 3 to słuchawki z otwartym tyłem, takie jak standardowe AirPods. Podobnie jak poprzednie słuchawki z otwartym tyłem firmy Samsung, Galaxy Buds na żywo (aka The Beans), według Samsunga, Buds 3 mają aktywną redukcję szumów. Nie spodziewam się, że będzie tak skuteczna, ponieważ ANC zazwyczaj nie działa dobrze, gdy pąki są otwarte. Będę mógł skomentować to bardziej szczegółowo, gdy w pełni przetestuję pąki.

Galaxy Buds 3 mają otwartą konstrukcję i wyglądem przypominają słuchawki Apple AirPods 3.

David Carnoy/CNET

Podobnie jak AirPods, są przeznaczone dla osób, które nie lubią mieć końcówek w uszach i wolą słyszeć świat zewnętrzny. Są lekkie i wygodne, a do moich uszu pasują nieco pewniej niż AirPods3Zarówno Buds 3, jak i Buds 3 Pro posiadają sterowanie szczypaniem, podobnie jak nowsze AirPods (podoba mi się sterowanie szczypaniem), a także sterowanie przesuwaniem, aby dostosować poziom głośności. Oba modele mają również czujniki wykrywania ucha, które wstrzymują dźwięk, gdy wyjmiesz słuchawkę z ucha i wznawiają odtwarzanie, gdy ją ponownie włożysz. Na koniec możesz wydawać polecenia głosowe, aby sterować odtwarzaniem muzyki bez dotykania słuchawek.

Ponieważ słuchawki douszne z otwartym tyłem pozwalają dźwiękom otoczenia przedostawać się do uszu i nie zapewniają szczelnego zamknięcia, wydajność basów może być problemem. Galaxy Buds 3 ma pojedynczy 11-milimetrowy przetwornik dynamiczny. Jakość dźwięku nie będzie tak dobra jak w przypadku Buds 3 Pro, ale spodziewamy się, że będzie dobrze porównywalna z tym, co otrzymujesz w przypadku innych słuchawek dousznych z otwartym tyłem premium.

Etui ładujące do słuchawek Buds ma przezroczystą górę.

David Carnoy/CNET

Słuchawki Buds 3 mają żywotność baterii do 6 godzin z wyłączonym ANC i 5 godzin z włączonym (etui ładujące ładuje się bezprzewodowo i ma dedykowany przycisk Bluetooth). Obie nowe słuchawki douszne są wyposażone w Bluetooth 5.4, są odporne na wodę i kurz zgodnie z normą IP57 i obsługują dźwięk LE wraz z nowym Auracast funkcja (funkcja audio 360 firmy Samsung jest również dostępna). Klasa IP57 oznacza, że ​​słuchawki nie są całkowicie wodoodporne, ale mogą wytrzymać długotrwałe zachlapanie wodą.

Galaxy Buds 3 Pro, nowy flagowy model

Galaxy Buds 3 Pro to nowe flagowe słuchawki douszne Samsunga, które są również dostępne w kolorze białym i srebrnym. Mają kilka kluczowych różnic w stosunku do Galaxy Buds 3. Po pierwsze, są to słuchawki izolujące hałas i są dostarczane z różnymi małymi, średnimi i dużymi końcówkami dousznymi do wyboru (uzyskanie szczelnego zamknięcia jest kluczowe dla optymalnej jakości dźwięku).

Mają również aktywną redukcję szumów i tryb przezroczystości. ANC jest adaptacyjny i brzmi całkiem nieźle — przynajmniej na podstawie bardzo krótkiego czasu, w którym miałem słuchawki w uszach. Samsung twierdzi, że „mikrofony serii Buds 3 analizują dźwięk wewnętrzny i zewnętrzny w czasie rzeczywistym, aby poprawić jakość dźwięku i aktywną redukcję szumów za pomocą Adaptive EQ i Adaptive ANC”.

Galaxy Buds 3 Pro mają konstrukcję izolującą hałas. Obie nowe słuchawki douszne mają sterowanie szczypaniem, a poziom głośności można regulować przesuwając w górę i w dół krawędzie trzonków.

David Carnoy/CNET

Ponadto słuchawki Buds 3 Pro „nieustannie zbierają i identyfikują dźwięki otoczenia oraz automatycznie dostosowują optymalny poziom hałasu i dźwięku bez ręcznej regulacji za pomocą adaptacyjnej kontroli hałasu, wykrywania syreny i wykrywania głosu”. Brzmi podobnie do AirPods Pro 2 Funkcje adaptacyjnego dźwiękuale Buds 3 Pro nie mają trybu Conversation Awareness.

Podczas gdy Galaxy Buds 3 ma pojedynczy przetwornik dynamiczny, Buds 3 Pro ma przetwornik dynamiczny 10 mm wraz z oddzielnym płaskim głośnikiem wysokotonowym, co powinno pomóc w dostarczaniu wyraźniejszych wysokich tonów. Samsung twierdzi również, że Buds 3 Pro ma dwa wzmacniacze, co pomaga zmniejszyć zakłócenia łączności bezprzewodowej.

Podczas moich początkowych testów odsłuchowych odkryłem, że pąki brzmią lepiej niż Galaxy Buds 2 Pro. Buds 2 Pro brzmią dobrze, ale klarowność wysokich tonów i definicja basów w Buds 3 Pro są lepsze, a ogólnie brzmią czyściej i dokładniej.

Galaxy Buds 3 Pro do nich nie pasują.

David Carnoy/CNET

Kolejną dodatkową cechą słuchawek Buds 3 Pro są światła na trzonkach, czyli „ostrzach”, jak nazywa je Samsung. Informują one, kiedy słuchawki są w trybie parowania, i migają, gdy używasz funkcji Znajdź mnie, ponieważ słuchawki wydają ćwierkający dźwięk (dzięki temu łatwiej będzie je znaleźć w ciemnym pomieszczeniu). Możesz również po prostu aktywować światła, naciskając i przytrzymując każdą słuchawkę przez kilka sekund, i używać ich z włączonymi światłami, jeśli wolisz.

Słuchawki Buds 3 Pro mają również klasę odporności na kurz i wodę IP57. Żywotność baterii Galaxy Buds 3 Pro wynosi do 7 godzin z wyłączoną redukcją szumów i 6 godzin z włączoną redukcją szumów. Etui ładujące ma funkcję ładowania bezprzewodowego, a także dedykowany przycisk parowania Bluetooth, dzięki czemu możesz łatwiej sparować słuchawki douszne z różnymi urządzeniami audio Bluetooth.

Ulepszone połączenia głosowe

Samsung wykonał szczególnie dobrą robotę z wydajnością połączeń głosowych w swoich modelach Galaxy Buds, a te nowe modele z serii 3 oferują doskonałą wydajność połączeń głosowych z najwyższej klasy redukcją szumów. Mają trzy mikrofony w każdej słuchawce wraz z jednostką wychwytującą głos. Słuchawki douszne w stylu trzonka zbliżają mikrofony do ust, co powinno również pomóc w przypadku połączeń głosowych. Podczas moich połączeń z użyciem Galaxy Buds Pro na hałaśliwych (i nieco wietrznych) ulicach Nowego Jorku, dzwoniący mówili, że ledwo słyszeli hałas w tle, a mój głos był w większości wyraźny z ograniczonym ćwierkaniem. Byli pod wrażeniem.

Samsung twierdzi, że „dzięki wstępnie wytrenowanemu modelowi opartemu na uczeniu maszynowym seria Buds 3 jest teraz w stanie przywrócić oryginalny głos głośnika w różnych środowiskach hałasu, a także zapewnić bogate i naturalne połączenie – podobne do wysokiej jakości połączeń ze smartfonów – dzięki funkcji połączeń superszerokopasmowych”. Dzięki temu słuchawki mogą przesyłać głos z częstotliwością do 16 kHz zamiast 8 kHz, zgodnie z informacjami Samsunga.

Sprawa zamknięta.

David Carnoy/CNET

Specjalne funkcje Galaxy Buds 3 i 3 Pro dla użytkowników Galaxy

Jak wspomniano, pąki mają wiele wspólnych cech. Buds 3 nie mają podwójnych wzmacniaczy, oświetlenia na trzonkach, trybu przezroczystości (są to słuchawki z otwartym tyłem, więc ich nie potrzebujesz), adaptacyjnej kontroli hałasu i wykrywania głosu/syreny. Ponadto Buds 3 Pro mają podwójne sterowniki.

Jeśli chodzi o inne specjalne funkcje dla użytkowników smartfonów Galaxy, mają one automatyczne parowanie i przełączanie audio z urządzeniami Galaxy, w tym Galaxy PC. To inny sposób powiedzenia, że ​​mają wielopunktowe parowanie Bluetooth dla urządzeń Galaxy.

Oba słuchawki obsługują również Samsung Seamless Codec, który według Samsunga jest teraz w stanie dostarczać strumienie o wysokiej rozdzielczości 24-bit/96 kHz z usługą strumieniowego przesyłania muzyki HD, taką jak Qobuz lub Tidal. Ten kodek jest dostępny tylko na niektórych urządzeniach Galaxy, ale domyślnym kodekiem audio słuchawek jest AAC, który zwykle brzmi dobrze (iPhone’y i inne urządzenia z Androidem używałyby AAC).

Ostatnią funkcją dostępną wyłącznie w Galaxy, którą Samsung podkreśla, jest funkcja Interpreter, która jest częścią Galaxy AI. „Jeśli bierzesz udział w zajęciach w języku obcym, możesz włączyć Interpreter w trybie słuchania na Galaxy Z Fold 6 lub Flip 6 z podłączonymi do uszu słuchawkami Buds 3”, mówi Samsung, cytując przykład, jak korzystać z tej funkcji. „Dzięki temu będziesz mógł słuchać tłumaczonego wykładu bezpośrednio przez słuchawki Buds, usuwając bariery językowe, które mogą występować w trakcie nauki”.

Samsung Galaxy Buds 3 i Buds 3 Pro – pierwsze wrażenia końcowe

Jak wspomniałem, to tylko krótki przegląd Galaxy Buds 3 i Buds 3 Pro. W kolejnych pełnych recenzjach będę miał znacznie więcej do powiedzenia, m.in. o porównaniu jakości dźwięku i wydajności z AirPods 3, AirPods Pro 2 i innymi całkowicie bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi.

Niektórzy z Was mogą być trochę rozczarowani, że Samsung trochę ustąpił i poszedł w ślady Apple. Osobiście wolę słuchawki douszne z wypustkami i myślę, że przejście na ten projekt ma sens, nawet jeśli wydaje się to wymówką, żeby iść za stadem, że tak powiem.

Z tego, co powiedział mi Samsung, po prostu odkryli w swoich testach, że konstrukcja „ostrza” sprawdza się najlepiej u większości osób. Wiele osób miało problemy z Galaxy Buds Live i Galaxy Buds Pro 2 (Musiałem używać z nimi własnych, większych końcówek dousznych.) Przynajmniej na podstawie moich początkowych testów noszenia, odniosłem wrażenie, że te nowe modele będą lepiej pasować większej liczbie osób.

Jedynym problemem jest to, że ich projekty są nieco generyczne i prawdopodobnie nie mają żadnego efektu wow przy ich stosunkowo wysokiej cenie — AirPods Pro 2, podobnie jak Galaxy Buds 3 Pro, sprzedawane są detalicznie za 250 USD, ale zazwyczaj na Amazonie kosztują mniej niż 200 USD i są 169 USD teraz. Dlatego tak ważne jest, aby słuchawki zapewniały wyjątkową wydajność. Po kilku wstępnych testach byłem pod wrażeniem, ale więcej do powiedzenia będę miał w moich pełnych recenzjach praktycznych, które opublikuję w nadchodzących dniach.

Porównanie specyfikacji Galaxy Buds 3 i Galaxy Buds 3 Pro.

Zrzut ekranu tkaniny autorstwa Davida Carnoya/CNET

Więcej z Samsung Unpacked