Home Styl życia Stawki refi poprawiają się dla właścicieli domów wraz z lepszymi danymi o...

Stawki refi poprawiają się dla właścicieli domów wraz z lepszymi danymi o inflacji. Stawki refi od 11 lipca 2024 r.

29
0


Aktualne średnie stopy refinansowania

Hipoteka


Stawki kredytów hipotecznych ciągle się zmieniają, ale jest duże prawdopodobieństwo, że spadną w tym roku. Aby uzyskać najniższą stawkę, rozejrzyj się i porównaj oferty różnych pożyczkodawców. Wprowadź swoje dane poniżej, aby uzyskać spersonalizowaną wycenę od jednego z pożyczkodawców partnerskich CNET.

O tych opłatach: Podobnie jak CNET, Bankrate należy do Red Ventures. To narzędzie zawiera stawki od partnerów pożyczkowych, których możesz użyć, porównując wiele stawek kredytów hipotecznych.


Aktualności o stopach refinansowania

Kiedy stopy procentowe kredytów hipotecznych osiągnęły rekordowo niski poziom w trakcie pandemii, nastąpił boom refinansowania, ponieważ właściciele domów mogli uzyskać niższe stopy procentowe. Jednak przy obecnych średnich stopach procentowych kredytów hipotecznych oscylujących wokół 7%, zaciągnięcie nowego kredytu hipotecznego nie jest tak wykonalne finansowo.

Na początku roku istniały duże nadzieje na obniżkę stóp procentowych przez Fed latem. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy inflacja utrzymywała się na wysokim poziomie, a rynek pracy był silny, co jasno pokazało inwestorom, że Fed będzie potrzebował więcej czasu niż oczekiwano, aby obniżyć stopy procentowe.

Wyższe stopy procentowe kredytów hipotecznych sprawiają, że refinansowanie staje się mniej atrakcyjne dla właścicieli domów, przez co chętniej będą oni utrzymywać swoje obecne kredyty hipoteczne.

„Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stopy procentowe na koniec 2024 r. będą niższe niż obecnie” – powiedział. Keith Gumbingerwiceprezes witryny internetowej poświęconej kredytom hipotecznym HSH.com. Ale przewidzenie, gdzie dokładnie wylądują stopy procentowe kredytów hipotecznych, jest trudne, ponieważ zależy to od danych ekonomicznych, których jeszcze nie mamy.

Jeśli inflacja będzie się nadal poprawiać i Fed będzie w stanie obniżyć stopy procentowe, stopy refinansowania kredytów hipotecznych na koniec roku mogą wynieść od 6% do 6,5%.

Jednak dane wskazujące na wyższą inflację mogą skłonić inwestorów do ponownego rozważenia prawdopodobieństwa obniżek stóp procentowych przez Fed i podniesienia stóp procentowych kredytów hipotecznych, zgodnie z Orfe Divounguystarszy ekonomista w Zillow Home Loans.

Jeśli rozważasz refinansowanie, pamiętaj, że nie możesz zaplanować oszczędności: stopy procentowe wahają się co godzinę, dzień i tydzień i zależą od wielu czynników. Najlepszym rozwiązaniem jest śledzenie dziennych zmian stóp procentowych i posiadanie planu gry, jak wykorzystać wystarczająco duży spadek procentowy, powiedział. Matt Graham zrób Mortgage News Daily.

Co warto wiedzieć o refinansowaniu

Kiedy refinansujesz swój kredyt hipoteczny, bierzesz kolejny kredyt hipoteczny, który spłaca Twój pierwotny kredyt hipoteczny. W przypadku tradycyjnego refinansowania Twój nowy kredyt hipoteczny będzie miał inny okres i/lub stopę procentową. W przypadku refinansowania z wypłatą gotówki, korzystasz ze swojego kapitału własnego za pomocą nowego kredytu, który jest większy niż Twoje obecne saldo kredytu hipotecznego, co pozwala Ci schować różnicę w gotówce.

Refinansowanie może być świetnym posunięciem finansowym, jeśli otrzymasz niską stawkę lub możesz spłacić kredyt hipoteczny w krótszym czasie, ale zastanów się, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie. Obniżenie stopy procentowej o 1% lub więcej jest zachętą do refinansowania, pozwalając Ci znacznie zmniejszyć miesięczną ratę.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj i okres refinansowania

Stawki reklamowane online często wymagają spełnienia określonych warunków kwalifikowalności. Na Twoją osobistą stopę procentową będą miały wpływ warunki rynkowe, a także Twoja konkretna historia kredytowa, profil finansowy i wniosek. Posiadanie wysokiej oceny kredytowej, niskiego współczynnika wykorzystania kredytu i historii stałych, terminowych płatności zazwyczaj pomoże Ci uzyskać najlepsze stopy procentowe.

30-letnia refinansowana stała stopa procentowa

W przypadku refinansowania ze stałym oprocentowaniem na okres 30 lat średnia stopa wynosi obecnie 6,99%, co stanowi spadek o 9 punktów bazowych w porównaniu z tygodniem poprzednim. (Jeden punkt bazowy odpowiada 0,01%). Refinansowanie ze stałym oprocentowaniem na okres 30 lat zazwyczaj wiąże się z niższymi miesięcznymi ratami niż refinansowanie na okres 15 lub 10 lat, ale spłata zajmie więcej czasu, a w dłuższej perspektywie zwykle będzie wiązało się z wyższymi odsetkami.

15-letnia refinansowana stała stopa procentowa

W przypadku 15-letnich stałych refinansowań średnia stawka wynosi obecnie 6,49%, co stanowi spadek o 6 punktów bazowych w porównaniu z tygodniem temu. Podczas gdy 15-letnie stałe refinansowanie prawdopodobnie zwiększy miesięczną ratę w porównaniu z pożyczką 30-letnią, zaoszczędzisz więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie, ponieważ spłacisz pożyczkę szybciej. Ponadto 15-letnie stawki refinansowania są zazwyczaj niższe niż 30-letnie stawki refinansowania, co pomoże Ci zaoszczędzić więcej w dłuższej perspektywie.

10-letnia refinansowana stała stopa procentowa

W przypadku 10-letnich refinansowań o stałym oprocentowaniu średnia stawka wynosi obecnie 6,31%, co stanowi spadek o 11 punktów bazowych w porównaniu z tym, co widzieliśmy w zeszłym tygodniu. 10-letnie refinansowanie ma zazwyczaj najniższą stopę procentową, ale najwyższą miesięczną ratę ze wszystkich okresów refinansowania. 10-letnie refinansowanie może pomóc Ci spłacić dom znacznie szybciej i zaoszczędzić na odsetkach, ale upewnij się, że możesz sobie pozwolić na wyższą miesięczną ratę.

Aby uzyskać najlepsze stawki refinansowania, przygotuj wniosek tak solidnie, jak to możliwe, porządkując finanse, odpowiedzialnie korzystając z kredytu i regularnie monitorując swój kredyt. I nie zapomnij porozmawiać z wieloma pożyczkodawcami i porównać oferty.

Czy refinansowanie ma sens?

Właściciele domów często refinansują, aby zaoszczędzić pieniądze, ale istnieją inne powody, aby to zrobić. Oto najczęstsze powody, dla których właściciele domów refinansują:

  • Aby uzyskać niższą stopę procentową: Jeśli uda Ci się uzyskać stawkę co najmniej o 1% niższą od Twojej obecnej hipoteki, refinansowanie może mieć sens.
  • Aby zmienić rodzaj kredytu hipotecznego: Jeśli masz kredyt hipoteczny ze zmienną stopą procentową i chcesz mieć większe bezpieczeństwo, możesz dokonać jego refinansowania i wziąć kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową.
  • Aby wyeliminować ubezpieczenie kredytu hipotecznego: Jeśli masz kredyt FHA, który wymaga ubezpieczenia hipotecznego, możesz go zrefinansować i zaciągnąć kredyt konwencjonalny, gdy zgromadzisz 20% kapitału własnego.
  • Aby zmienić okres spłaty pożyczki: Refinansowanie na dłuższy okres pożyczki może zmniejszyć miesięczną ratę. Refinansowanie na krótszy okres pozwoli zaoszczędzić odsetki w dłuższej perspektywie.
  • Aby wykorzystać kapitał własny poprzez refinansowanie z wypłatą gotówki: Jeśli zamienisz swój kredyt hipoteczny na większy kredyt, możesz otrzymać różnicę w gotówce, aby pokryć większy wydatek.
  • Aby wyciągnąć kogoś z kredytu hipotecznego: W przypadku rozwodu możesz złożyć wniosek o nowy kredyt hipoteczny wyłącznie na swoje nazwisko i wykorzystać środki na spłatę istniejącego kredytu hipotecznego.