Home Styl życia Te 5 prostych kroków może zwiększyć bezpieczeństwo Twojego iPhone’a

Te 5 prostych kroków może zwiększyć bezpieczeństwo Twojego iPhone’a

28
0


Apple ogłosiło iOS18 Apple ogłosiło aktualizację iOS 17.4 na swojej konferencji Worldwide Developers Conference w czerwcu, a firma powiedziała, że ​​aktualizacja wprowadzi więcej funkcji prywatności do Twojego iPhone’a, takich jak możliwość blokowania i ukrywania niektórych aplikacji. Kiedy Apple wydało iOS 17.4 w marcu, ta aktualizacja dała Ci większą kontrolę nad bezpieczeństwem Twojego iPhone’a, dodając dodatkowe ustawienia w celu ochrony przed kradzieżą urządzeń.

Ochronę przed kradzieżą urządzenia wprowadzono w systemie iOS 17.3 i jak donosi David Lumb z CNET, dodaje ona dodatkową warstwę zabezpieczeń do niektórych poufnych danych. Jeśli nie znajdujesz się w znanym miejscu, takim jak dom, ta funkcja będzie wymagała od Ciebie jednokrotnego wprowadzenia danych biometrycznych, odczekania godziny, a następnie ponownego wprowadzenia danych, aby uzyskać do nich dostęp. Następnie będziesz musiał zmienić niektóre informacje (np. zmienić hasło do Apple ID lub wyłączyć Ochronę przed kradzieżą urządzenia).

Jeśli często odwiedzasz kawiarnię lub mieszkasz w budynku mieszkalnym i zgubisz iPhone’a w jednym z tych miejsc, Twoje dane mogą być nadal zagrożone. Twój iPhone może rozpoznać te miejsca jako znajome i pozwolić komuś innemu ominąć tę funkcję bezpieczeństwa. Dzięki iOS 17.4 możesz ustawić iPhone’a tak, aby zawsze wymagał godzinnego opóźnienia bezpieczeństwa, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Oto jak sprawić, by ochrona przed kradzieżą urządzenia była zawsze włączona.

Jak zawsze wymagać godzinnego opóźnienia ze strony służb bezpieczeństwa

1. otwarty Ustawienia
2. Uzyskiwać Identyfikator twarzy i kod dostępu
3. Przewiń w dół i dotknij Ochrona przed kradzieżą urządzenia
4. Kliknij przycisk przełączający obok Ochrona przed kradzieżą urządzenia jeśli nie jest już aktywowany. Jeśli jest już aktywowany, przejdź do następnego kroku
5. Uzyskiwać Zawsze w żądaniu opóźnienia bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w znanym Ci miejscu, np. w domu, czy nie, Twoje urządzenie zawsze będzie wymagało godzinnej zwłoki ze względów bezpieczeństwa, jeśli Ty lub ktoś inny spróbuje uzyskać dostęp do niektórych ustawień Twojego iPhone’a lub je zmienić.

Ochrona urządzenia skradzionego chroni tylko niektóre ustawienia, więc nadal musisz podjąć kroki, aby chronić swoje inne informacje. Na przykład, Notatki Apple Nadal możesz używać kodu dostępu do swojego iPhone’a, aby płacić za zakupy za pomocą Apple Pay, więc ochrona przed kradzieżą urządzenia nie zapewni pełnej ochrony Twoim finansom.

Apple nadal zaleca wszystkim włączenie Ochrony przed skradzionym urządzeniem, choć godzinne opóźnienie nie zawsze jest potrzebne.

Aby dowiedzieć się więcej o iOS 17, oto, co prawdopodobnie zostanie uwzględnione w iOS 17.6 i nasza ściągawka iOS 17. Możesz również sprawdzić, co do tej pory wiemy o iOS 18 i wszystko, co Apple ogłosiło na WWDC 2024.

Zobacz: Bliższe spojrzenie na sztuczną inteligencję Apple: czego nie usłyszeliśmy na konferencji WWDC