Home Świat Airbnb w Newcastle stawia opór nocnemu procesowi o gwałt: Ważna aktualizacja, gdy...

Airbnb w Newcastle stawia opór nocnemu procesowi o gwałt: Ważna aktualizacja, gdy trzech mężczyzn czeka na swój los

33
0


|

Trzech mężczyzn oskarżonych o gwałt na trzech nastolatkach podczas imprezowego weekendu będzie czekać na decyzję ławy przysięgłych, która dowie się, jaki jest ich dalszy los.

Andrew David (30 lat) oraz bracia Maurice Hawell (30 lat) i Marius Hawell (22 lata) stanęli przed sądem po tym, jak nie przyznali się do zarzutów popełnienia ciężkiego napaści seksualnej w towarzystwie, usiłowania ciężkiego napaści seksualnej w towarzystwie i ciężkiego dotyku seksualnego.

Trio wynajęło mieszkanie na Airbnb w Newcastle, aby uczcić przyjęcie zorganizowane dla przyszłego pana młodego, Maurice’a, w lutym 2022 r., podczas którego rzekomo zgwałcili trzy nastolatki w ciemnych pokojach.

Prokuratorzy twierdzą, że trzej mężczyźni dopuścili się w piątek wieczorem napaści seksualnej na dwie 18-letnie kobiety, popychając je na łóżka w ciemnym pokoju w wynajmowanym przez nich mieszkaniu Airbnb.

Jeden z nastolatków zeznał przed sądem, że Maurice najpierw wszedł do pokoju, w którym uprawiała seks za obopólną zgodą z innym uczestnikiem imprezy Bucks, i próbował ją dotknąć seksualnie bez jej zgody.

Niedługo potem dwaj 18-latkowie zeznali przed sądem, że poszli do sypialni, aby zabrać swoje telefony, zanim zamierzali wyjść, ale zostali odrzuceni na łóżko i zaatakowani.

Jedna z nastolatek zeznała, że ​​zmuszono ją do seksu penetracyjnego z mężczyzną, którego nie mogła widzieć, podczas gdy inny mężczyzna klęczał na jej ramionach i wpychał jej swojego penisa do ust.

Druga nastolatka zeznała, że ​​została przyciśnięta do łóżka obok swojej koleżanki i rozebrana do naga, podczas gdy mężczyzna próbował włożyć jej penisa do ust, podczas gdy była gwałcona penetracyjnie i analnie.

Maurice Hawell (na zdjęciu) zaprzeczył, jakoby w 2022 r. podczas imprezy w Newcastle dokonał zbiorowego gwałtu na trzech nastolatkach.

Marius Hawell (na zdjęciu) zaprzeczył, jakoby w ten weekend brał udział w aktywności seksualnej

Marius Hawell (na zdjęciu) zaprzeczył, jakoby w ten weekend brał udział w aktywności seksualnej

Oboje nastolatkowie zeznali, że nie byli w stanie zidentyfikować domniemanych napastników, ponieważ w pomieszczeniu było bardzo ciemno.

Prokurator Craig Evans twierdzi, że Maurice, David i Marius brali udział w domniemanych gwałtach zbiorowych i wiedzieli, że kobiety nie wyraziły zgody lub wyraziły ją lekkomyślnie.

Twierdzi, że trzej mężczyźni brali również udział w napaści seksualnej na 19-letnią kobietę, do której doszło następnej nocy.

Sąd dowiedział się, że Maurice podszedł do nastolatki na ulicy i namówił ją, aby wróciła do wynajętego przez nią mieszkania na Airbnb na drinka, ale zamiast tego zaprowadził ją do sypialni.

Nastolatka powiedziała, że ​​została popchnięta na łóżko, po czym pocałowali się, po czym pan David wszedł do pokoju, a Maurice zapytał, czy chciałaby, żeby uprawiali seks we trójkę.

19-latka powiedziała, że ​​odrzuciła tę propozycję, ale David przycisnął ją do łóżka, klęknął na jej ramionach i wepchnął jej swojego penisa do ust, podczas gdy Maurice ją gwałcił.

Zeznała przed sądem, że próbowała trzymać nogi zaciśnięte, ale mężczyzna siłą je rozchylił.

Nastolatek zeznał, że trzeci mężczyzna, którym według oskarżycieli jest Marius, wszedł do pokoju, gdy trwał gwałt zbiorowy, i oświetlił latarką miejsce zbliżenia.

Andrew David (na zdjęciu) zaprzeczył również oskarżeniom o zbiorowy gwałt na trzech kobietach

Andrew David (na zdjęciu) zaprzeczył również oskarżeniom o zbiorowy gwałt na trzech kobietach

Maurice i David twierdzą, że wszystkie kontakty seksualne były dobrowolne, natomiast Marius twierdzi, że nie brał udziału w żadnym z incydentów seksualnych podczas weekendu Bucks.

Wszyscy ich prawnicy podważyli wiarygodność domniemanych ofiar i argumentowali, że ich klienci nie wiedzieli, że kobiety nie wyrażają zgody.

Wszyscy trzej mężczyźni stanęli przed wielotygodniowym procesem w Sądzie Okręgowym Nowej Południowej Walii w związku z zarzutami, że brali udział we wspólnym przedsięwzięciu przestępczym, które odbyło się bez zgody kobiet.

W czwartek sędzia Gina O’Rourke przypomniała ławnikom, że muszą ocenić dowody przeciwko każdemu oskarżonemu osobno.

„To w zasadzie trzy testy w jednym” – powiedziała.

Przypomniała również ławie przysięgłych, że ta trójka została uniewinniona i poprosiła ich, aby „zachowali otwarte umysły” podczas narady.

Po długim podsumowaniu sędziego, w czwartek po południu ława przysięgłych udała się na dyskusję nad werdyktem.