Home Świat Amazon i Vrio uruchomią internet satelitarny w Ameryce Południowej, konkurując ze Starlink

Amazon i Vrio uruchomią internet satelitarny w Ameryce Południowej, konkurując ze Starlink

61
0


Amazon i firma telekomunikacyjna Vrio wspólnie uruchomią satelitarną usługę Internetu w siedmiu krajach Ameryki Południowej, poinformowały w czwartek firmy, co stawia je w bezpośredniej konkurencji z Starlink Elona Muska.

Vrio, północnoamerykańska firma zarządzająca oddziałem DirecTV w Ameryce Łacińskiej, a także Sky Brasil, będą oferować usługę klientom w Argentynie, Brazylii, Chile, Urugwaju, Peru, Ekwadorze i Kolumbii.

„Wierzymy, że możliwości są ogromne” – powiedział agencji Reuters Lucas Werthein, wiceprezes Vrio.

Projekt Kuiper Amazona, rozpoczęty przez byłego pracownika Starlink, będzie dostarczał internet za pomocą satelitów znajdujących się na tzw. niskiej orbicie okołoziemskiej.

„Około 200 milionów ludzi w regionie ma niepewny dostęp do Internetu, niewielki lub żaden dostęp do Internetu” – stwierdził Werthein, cytując szacunki Banku Światowego. „Dodaj do tego ukształtowanie terenu i oczywiście kontynent, który ma wyzwania w zakresie dokonywania dużych inwestycji w infrastrukturę”.

Uruchomienie usługi zaplanowano na połowę 2025 r., począwszy od Argentyny, zgodnie z planem uruchomienia Projektu Kuiper.

W nadchodzących miesiącach Project Kuiper przedstawi plan umieszczenia na niebie 3236 satelitów, powiedział Bruno Henriques, dyrektor ds. rozwoju biznesu firmy w Ameryce Łacińskiej.

Amazon ogłosił w 2019 roku, że planuje zainwestować w projekt 10 miliardów dolarów.

„Naszym celem jest, aby wszyscy klienci, niezależnie od tego, czy mieszkają na obszarach miejskich, podmiejskich czy wiejskich, mieli ten sam poziom dostępu do Internetu szerokopasmowego” – powiedział Henriques.Source link