Home Świat Berhalter nie jest już trenerem reprezentacji USA po przedwczesnym odpadnięciu z Copa...

Berhalter nie jest już trenerem reprezentacji USA po przedwczesnym odpadnięciu z Copa America

18
0


Gregg Berhalter został zwolniony ze stanowiska głównego trenera męskiej reprezentacji USA w piłce nożnej USA potwierdzony w środę po południu.

„Chcę podziękować Greggowi za jego ciężką pracę i poświęcenie dla US Soccer i naszej męskiej drużyny narodowej” – powiedziała prezydent USSF Cindy Parlow Cone powiedział w oświadczeniu. „Teraz skupiamy się na współpracy z naszym Dyrektorem Sportowym Mattem Crockerem i wykorzystaniu jego doświadczenia na najwyższych szczeblach sportu, aby upewnić się, że znajdziemy odpowiednią osobę, która poprowadzi USMNT w nową erę sukcesów na boisku”.

Odejście Berhaltera nastąpiło po odpadnięciu reprezentacji USA z fazy grupowej Copa America 2024. Zespół miał na oku fazę pucharową, ale nie udało mu się pokonać Panamy i Urugwaju w meczach otwarcia turnieju.

Przegrana z Panamą nastąpiła po chwili szaleństwa amerykańskiego napastnika Tima Weaha, która doprowadziła do czerwonej kartki; przegrana z Urugwajem była jednak o wiele bardziej druzgocąca. W decydującym momencie dla reprezentacji USA Berhalter gestem pokazał swoim graczom, że mecz Panama kontra Boliwia jest remisowy — gest oznaczający, że USA nie muszą wygrać, aby awansować.

Zaraz po wykonaniu tego gestu Urugwaj zdobył gola i reprezentacja USA odpadła z turnieju.

Source link