Home Świat Blue Jays ratują naprawdę fatalny dzień odważnym zwycięstwem

Blue Jays ratują naprawdę fatalny dzień odważnym zwycięstwem

12
0


Otrzymuj najnowsze informacje od Mike’a Gantera prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Treść artykułu

Dzień zaczął się od złych wiadomości i wydawało się, że nigdy nie przestaną ich napływać do Blue Jays.

Reklama 2

Treść artykułu

Wszystko zaczęło się w niższych ligach, kiedy to prospekt numer 1, leworęczny miotacz Ricky Tiedemann, wrócił z listy kontuzjowanych, ale został zdjęty z boiska po jednej zmianie z powodu napięcia lewego przedramienia.

W tym samym czasie Adam Macko, najlepszy miotacz Jays w zespole Double-A New Hampshire, trafił na 7-dniową listę kontuzjowanych z powodu bólu przedramienia.

Jakby tego było mało, Jays musieli zastąpić zarówno obrońcę Daultona Varsho, jak i Bo Bichette’a na początku wczorajszego meczu.

Varsho najprawdopodobniej uszkodził sobie kolano, próbując wykonać wślizg głową w pięść, gdy bezskutecznie usiłował wyprzedzić miotacza Logana Webba w walce o bazę, dryblując piłkę wzdłuż linii pierwszej bazy.

Zastąpił go Davis Schneider.

Inning później Bo Bichette nie wrócił na boisko. Zespół ostatecznie wyjaśnił, że Bichette odczuwał ból w prawej łydce, ten sam uraz, który niedawno umieścił go na liście kontuzjowanych.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Bichette’a zastąpił debiutant Leo Jimenez.

Jeśli Jays chcieli cokolwiek uratować z tego dnia, musieli to zrobić dzięki samemu meczowi, a ten nie zaczął się obiecująco.

Zawodnik wyjściowy Chris Bassitt potrzebował 32 rzutów, aby wydostać się z pierwszej bazy, ostatecznie pozostawiając dwóch biegaczy na bazach, gdy zmusił Mike’a Yastrzemskiego do wybicia piłki do środka, ale nie wcześniej niż oddał dwa punkty.

Druga runda przyniosła lepsze wyniki, ale doszło do kolejnej długiej walki składającej się z 31 rzutów, zanim Bassitt pozostawił bazy zapełnione, gdy zmusił byłego zawodnika Jaya Matta Chapmana do popełnienia faulu i wyrzucił go do samego Bassitta między ławkę rezerwowych San Francisco a linię trzeciej bazy.

Po 63 rzutach po zaledwie dwóch inningach i wyczerpaniu bullpenu z powodu dużego obciążenia pracą w kilku ostatnich grach, sprawy nie wyglądały zbyt dobrze.

Reklama 4

Treść artykułu

I wtedy, gdy już wydawało się, że wszelka nadzieja została utracona, atak Jaysów (kto by się spodziewał) ożył i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, doprowadzając do pogromu 10-6.

Ładowanie...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Ernie Clement rozpoczął grę swoim drugim w dwóch kolejnych wieczorach homerunem z trzema punktami, posyłając piłkę Logana Webba ponad mur w lewo, dając Jays krótkotrwałe prowadzenie 3-2.

Gospodarze, Giants, zdobyli jednego gola w dolnej połowie piątej części gry i wyrównali stan meczu.

Jednak Jaysom udało się rozstrzygnąć mecz już w szóstej rundzie, zdobywając sześć kolejnych trafień na początku inningu, który nie zakończył się, gdyż goście zdobyli sześć punktów.

Łącznie 10 zawodników Jaysów podeszło do bazy, zaczynając od podwójnego uderzenia Vladimira Guerrero Jr. i kończąc na odbiciu Guerrero Jr. do trzeciej bazy, co zakończyło mecz.

Jimenez, który zastąpił Bichette’a, zaliczył kilka trafień i zdobył punkt w czterech podejściach, podczas gdy Schneider, który zastąpił Varsho, zaliczył dwa trafienia w czterech podejściach, zdobywając dwa punkty i RBI.

Bassitt, który na początku miał spore problemy zarówno z Giants, jak i z czasem gry, który przez większą część początku nie dawał mu rady, odniósł zwycięstwo dzięki czystej determinacji, wytrzymując przez pięć inningów i oddając zaledwie trzy punkty przy pięciu trafieniach i czterech spacerach w ciągu pięciu inningów.

Webb, który zaczął tak mocno, wytrzymał tylko pięć inningów i miał za zadanie zdobyć siedem z 10 punktów, które zdobyli Jays.

Reklama 5

Treść artykułu

Giants zdobyli dwa punkty w dziewiątej rundzie po rzucie Bowdena Francisa, co nieco nastraszyło Jays, ale bogowie baseballu uznali, że Jays już dość wycierpieli i to był koniec strachu.

Ogólnie rzecz biorąc, nie był to wyjątkowy dzień dla organizacji Blue Jays, ale zakończył się zwycięską nutą.

Pełne uznanie należy się Bassittowi za walkę, która dała Jays pięć inningów, a nawet więcej, za atak Jays, który zdobył 14 trafień w rzadki, znakomity wieczór dla pałkarzy Jays.

mganter@postmedia.com

Polecane przez Editorial

Treść artykułuSource link