Home Świat Casa dos Ventos zawiera umowę na dostawy energii wiatrowej w BA dla...

Casa dos Ventos zawiera umowę na dostawy energii wiatrowej w BA dla Air Liquide

31
0


Jak ogłosiły w czwartek spółki, Casa dos Ventos podpisała długoterminową umowę na dostawy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych dla oddziałów Air Liquide w Brazylii.

Kontrakt o łącznej mocy 24 megawatów (MW) przewiduje dostawy energii z kompleksu wiatrowego Folha Larga Sul zlokalizowanego w Bahia o mocy 151,2 MW.

Działający od 2020 roku kompleks Casa dos Ventos w Bahia otrzymał około 700 milionów reali na inwestycje w swoją budowę i dostarcza również energię innym dużym klientom przemysłowym, takim jak firma wydobywcza Vale.

Energia wiatrowa pozwoli Air Liquide, francuskiej firmie dostarczającej gazy przemysłowe i rozwiązania dla sektora opieki zdrowotnej, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych związaną z jej działalnością.

„Nasza współpraca z Casa dos Ventos stanowi znaczący krok w dekarbonizacji działalności Air Liquide w Brazylii” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Air Liquide Brasil, Rodrigo Jorge.

Na poziomie grupy oraz w kontekście celów zrównoważonego rozwoju Air Liquide zamierza zmniejszyć emisję CO2 w zakresach 1 i 2 o jedną trzecią do 2035 r. i osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Casa dos Ventos, jeden z największych deweloperów i wytwórców energii wiatrowej w Brazylii, rozwija swoje portfolio elektrowni, a głównymi klientami są duże gałęzie przemysłu elektrochłonnego, takie jak Vale, Anglo American, Braskem i ArcelorMittal.

„zielone”.Source link