Home Świat Celtics powstrzymują się od wielkiego wiecu Mavericks i prowadzą w finałach NBA...

Celtics powstrzymują się od wielkiego wiecu Mavericks i prowadzą w finałach NBA 3:0

12
0

Treść artykułu

DALLAS — Jayson Tatum strzelił 31 goli, Jaylen Brown 30, a Boston Celtics powstrzymali wściekły rajd w Dallas i zbliżyli się do krawędzi rekordowego 18. mistrzostwa po zwycięstwie 106-99 nad Mavericks w środowy wieczór i wyszli na prowadzenie 3-0 w tabeli Finały NBA.

Brown zakończył mecz z ośmioma zbiórkami i ośmioma asystami, a Celtics przedłużyli swój rekord serii dziesiątym zwycięstwem w fazie play-off i osiągnęli bilans 7-0 na wyjeździe po sezonie. Dzięki piątkowemu zwycięstwu w Dallas mogą wygrać serię i przerwać remis z Lakers w większości mistrzostw NBA.

Boston również poprawił swój wynik do 10-1 w tych play-offach bez Kristapsa Porzingisa po tym, jak mierzący 2 metry Łotysz został wykluczony z gry na dwie godziny przed meczem z powodu rzadkiej kontuzji ścięgna w lewej dolnej nodze, której doznał w drugim meczu.

Status Porzingisa w pozostałej części serii wydaje się wątpliwy, ale może to nie mieć znaczenia. Żadna ze 156 drużyn, które w przeszłości miały deficyt 3:0, nie zdołała wygrać serii play-offów NBA.

Mavs prawie dokonali szalonego powrotu, aby uniknąć wielkiego dołka — 13 lat po jedynym innym rajdzie, który dorównał im w finałach NBA, który dał Dallas szansę na zdobycie jedynego tytułu mistrzowskiego przeciwko Miami.

Boston prowadził 91-70 po serii 20-5 na początku czwartej kwarty, po czym Dallas odpowiedział szybkim uderzeniem 22-2 i na 3 i pół minuty przed końcem uzyskał remis.

Problem w tym, że Luka Doncic popełnił swój szósty faul na 4:12 przed końcem, gdy wyzwanie nie powiodło się, po czym Kyrie Irving, który zdobył 35 punktów, uderzył skoczka i wyprzedził Dallas o jedną bramkę.

Tatum i Brown uratowali Celtics, przy niewielkiej pomocy Derricka White’a, który zdobył 16 punktów. Łącznie ta trójka zapewniła Bostonowi pozostałe 13 punktów.