Home Świat CHARLEBOIS: Opłaty członkowskie Costco wzrosną, ale większości to nie przeszkadza

CHARLEBOIS: Opłaty członkowskie Costco wzrosną, ale większości to nie przeszkadza

23
0


Treść artykułu

Costco jest podniesienie składek członkowskich po raz pierwszy od 2017 r. Po miesiącach spekulacji gigant hurtowy potwierdził wzrost.

Reklama 2

Treść artykułu

Od 1 września koszt członkostwa „Gold Star” i biznesowego wzrośnie o 5 do 65 dolarów. Członkowie Executive zobaczą wzrost opłat z 120 do 130 dolarów. Ogłoszone w tym tygodniu podwyżki stanowią około 8,5% wzrostu, bez dalszych podwyżek przewidywanych przez kilka lat.

Oprócz podwyżek opłat członkowskich Costco podnosi również swoje początkowe pensje o 1 dolara za godzinę tej jesieni. Pensje i świadczenia w Costco są uważane za jedne z najlepszych w branży, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w stosunku do pracowników.

Kanada szczyci się ponad pięcioma milionami członków Costco. Miliony Kanadyjczyków chętnie płacą za przywilej robienia zakupów w Costco, co świadczy o atrakcyjności sieci. Pierwszy kanadyjski Costco został otwarty w Burnaby w 1983 r., a obecnie jest 109 sklepów w całym kraju, a w nadchodzących latach spodziewane jest otwarcie kolejnych.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Opłaty członkowskie są kluczowe dla kondycji finansowej Costco. W ostatnim roku fiskalnym zysk netto Costco wyniósł około 7,1 mld USD, przy czym znaczna część pochodziła ze składek członkowskich. Podczas gdy Costco osiąga zyski ze sprzedaży towarów, większość zysków pochodzi z tych opłat. Tylko członkowie mogą robić zakupy w Costco, z wyjątkiem apteki w sklepie. W rezultacie akcje Costco, obecnie wyceniane na około 890 USD, mogą wzrosnąć w nadchodzących tygodniach.

Jako detalista spożywczy, Costco znacznie ulepszyło swoją ofertę w ostatnich latach. Firma przetwarza teraz więcej żywności na miejscu, w tym kawałki mięsa, sałatki, owoce morza i dania na bazie makaronu, zwiększając świeżość. Wiele wypieków jest również wypiekanych na miejscu. Marka Kirkland, wprowadzona w 1995 r., stała się kamieniem węgielnym sukcesu Costco, oferując wysokiej jakości produkty marek własnych. Pomimo restrykcyjnego modelu SKU, który ogranicza wybór w porównaniu z innymi sklepami spożywczymi, Costco ułatwiło znalezienie lokalnych produktów w dziale świeżej żywności.

Reklama 4

Treść artykułu

Ładowanie...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Costco słynie z najlepszych ofert, w tym zestawu hot dog-soda za 1,50$ i kurczaka z rożna za 7,99$, które osiągnęły legendarny status. Podejście firmy jest powściągliwe i metodyczne; po prostu wdraża nowe inicjatywy bez rozgłosu. Obejmuje to przedsięwzięcia w zakresie dostaw do domu i ekspansję marki Kirkland, wszystkie realizowane bez budżetu reklamowego.

W przeciwieństwie do innych sklepów spożywczych, Costco działa jako hurtownik, oferując około 4000 różnych produktów w dowolnym momencie. Ten ukierunkowany wybór pozwala Costco na rygorystyczne sprawdzanie jakości i ceny każdego produktu, zapewniając członkom najlepszą wartość i pomagając konsumentom uniknąć paraliżu wyboru.

W połączeniu z gospodarką Kanady skoncentrowaną na samochodach, sukces Costco w dostosowywaniu się i oferowaniu tego, czego potrzebują konsumenci i małe firmy, jest niezaprzeczalny. Jako detalista i hurtownik żywności, Costco sprzedaje teraz prawie tyle samo żywności, co Walmart i Metro w Kanadzie — niezwykłe osiągnięcie od czasu jego kanadyjskiego debiutu ponad 40 lat temu. I pamiętaj, że zarówno Walmart Canada, jak i Metro prowadzą ponad 400 sklepów, w przeciwieństwie do 109 lokalizacji Costco. Hurt jest królem dla wielu.

Choć opłaty członkowskie rosną po raz pierwszy od siedmiu lat, większość członków raczej nie będzie tym zachwycona, a Costco dobrze o tym wie.

Treść artykułuSource link