Home Świat Detektory pożarów lasów AI w Vernon w Kolumbii Brytyjskiej pozostaną poza projektem...

Detektory pożarów lasów AI w Vernon w Kolumbii Brytyjskiej pozostaną poza projektem pilotażowym

14
0


Dwa lata po tym, jak technologia sztucznej inteligencji została wdrożona w obszarach przygranicznych Vernon w celu ułatwienia kontroli pożarów lasów, projekt pilotażowy dobiega końca.

Nie oznacza to jednak, że technologia ta zostanie wycofana. Vernon Fire Rescue Services było partnerem badawczym w testowaniu nowej technologii wczesnego wykrywania pożarów lasów o nazwie SenseNet w strefach interfejsu pożarów lasów w Vernon, w tym Predator Ridge, Eastside Road, Tronson Road i Foothills.

Faza partnerstwa badawczego tego projektu kończy się 1 sierpnia, po czym sprzęt zainstalowany w społeczności będzie pod opieką i kontrolą miasta Vernon. SenseNet będzie nadal wspierać i aktualizować system w miarę jego rozwoju.

„Wczesne wykrycie pożaru może mieć decydujące znaczenie” – powiedział szef straży pożarnej David Lind.
Innowacyjna firma technologiczna z Kolumbii Brytyjskiej testuje tłumienie pożarów lasów za pomocą dronów


„Do tej pory jesteśmy zadowoleni z tego, jak system SenseNet się sprawdził i jak pomógł zidentyfikować pożary na wczesnym etapie, co pozwoliło strażakom reagować szybciej i skuteczniej. Ta technologia daje strażakom możliwość rozpoczęcia gaszenia pożaru, gdy jest on jeszcze możliwy do opanowania, potencjalnie zapobiegając większym i bardziej niszczycielskim pożarom”.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

W niedalekiej przyszłości VFRS zamierza wykorzystać drona do lokalizowania pożarów w miejscach trudno dostępnych, trudno dostępnych i trudno dostępnych, we współpracy z systemem SenseNet.

Adres e-mail, na który będziesz otrzymywać najważniejsze wiadomości dnia z Kanady i ze świata.

System wykorzystuje połączone czujniki wykrywania ognia i dymu, bramki i kamery do wczesnego wykrywania pożarów. Następnie dane są analizowane za pomocą sztucznej inteligencji, a wczesne alerty są wysyłane do strażaków za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub poczty e-mail.

Uzupełnia istniejące metody powiadamiania o pożarze i monitoruje warunki w Vernon Wildland Interface 24/7. Gdy VFRS otrzyma raport o pożarze, kamery mogą określić położenie pożaru, pomagając strażakom szybko go zlokalizować.