Home Świat Fundacja Sterling One i Organizacja Narodów Zjednoczonych w Nigerii ogłaszają szczyt społeczny...

Fundacja Sterling One i Organizacja Narodów Zjednoczonych w Nigerii ogłaszają szczyt społeczny w Afryce (ASIS 3.0) 2024

22
0


Oficjalna konferencja prasowa Africa Social Impact Summit (ASIS 3.0) 2024, której gospodarzami byli Sterling One Foundation i Organizacja Narodów Zjednoczonych w Nigerii, odbyła się we wtorek 9 lipca w hotelu Lagos Oriental.

Na konferencji prasowej obecni byli: Olapeju Ibekwe, dyrektor generalny Sterling One Foundation, Mohammed M. Malick Fall, rezydent i koordynator ds. pomocy humanitarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nigerii oraz Abubakar Suleiman, dyrektor zarządzający/dyrektor generalny Sterling Bank.

Inni członkowie to Odunayo Sanya, dyrektor wykonawczy MTN Foundation; Hauwa Adeeyo, starsza specjalna asystentka gubernatora stanu Lagos ds. handlu, spółdzielczości, wymiany handlowej i inwestycji oraz dr Mories Atoki, dyrektor generalny ABC Health, a także inni kluczowi interesariusze i partnerzy.

ASIS, które rozpoczęło się w 2022 r., rozwinęło się w znaczącą platformę do napędzania wpływu społecznego w całej Afryce. Szczyt ma na celu zgromadzenie różnych interesariuszy z sektora publicznego, sektora prywatnego i ekosystemu rozwoju w celu tworzenia skutecznych partnerstw i orędowania za wpływowymi politykami.

W swoim przemówieniu otwierającym Olapeju Ibekwe, CEO Sterling One Foundation, stwierdziła: „Africa Social Impact Summit ma trzy główne cele: ożywienie efektywnych partnerstw w sektorze publicznym, sektorze prywatnym i ekosystemie rozwoju; orędowanie za politykami, które przyciągną inwestycje w główne sektory rozwoju; oraz zapewnienie wpływowych inwestycji w tych sektorach. Z przyjemnością ogłaszamy, że ponad 40% uczestników z zeszłego roku otrzymało różne poziomy inwestycji.

„Jednym ze znaczących przykładów jest inwestycja MTN Foundation w wysokości ponad 3 miliardów naira na wsparcie ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej w całym kraju we współpracy z Private Sector Health Alliance of Nigeria. W tym roku zorganizujemy okrągły stół inwestorów 24 lipca w Eko Convention Centre jako wstępne zaangażowanie przed szczytem 25 i 26 lipca.

„Zapraszamy interesariuszy, w tym przedsiębiorców, innowatorów, inwestorów i przedstawicieli sektora prywatnego i publicznego, do przyłączenia się do nas w ponownym wyobrażeniu sobie postępu i zaprojektowaniu nowego planu zrównoważonego wzrostu w Afryce”.

Rezydent ONZ i Koordynator ds. Pomocy Humanitarnej w Nigerii, Zastępca Sekretarza Generalnego Mohammed podkreślił pilną potrzebę osiągnięcia celów szczytu, mówiąc: „Odkryliśmy, że jesteśmy w tyle pod względem kilku wskaźników. Dzieje się to w okresie licznych globalnych wyzwań, w tym kryzysu gospodarczego.

„Ponieważ pozostało nam tylko sześć lat do osiągnięcia celów SDG na rok 2030, nadszedł czas, aby podwoić nasze wysiłki. To spotkanie jest kluczowe dla ożywienia partnerstw, ponieważ SDG są zaprojektowane w taki sposób, że żaden pojedynczy sektor ani podmiot nie może osiągnąć tych celów sam. Temat tegorocznego szczytu, „Reimagining Progress: A New Blueprint for Sustainable Growth in Africa”, głęboko rezonuje z ONZ, co skłania nas do wsparcia i partnerstwa z Sterling One Foundation we współorganizowaniu ASIS 2024”.

Abubakar Sulieman, dyrektor zarządzający/CEO Sterling Bank i członek zarządu fundacji Sterling One Foundation, wyraził pewność co do potencjału współpracy na szczycie, stwierdzając: „Kiedy wszedłem do tego pokoju, zdałem sobie sprawę, że nasz wspólny wysiłek może osiągnąć nasze cele. Instytucje reprezentowane tutaj pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu.

„W Sterling Bank zawsze wierzyliśmy w wykorzystywanie naszej zaufanej pozycji do rozwiązywania problemów poprzez pobudzanie partnerstw. Na scenie oddziaływania społecznego jest nas wielu, ale często jesteśmy słabi z powodu rozproszenia i odłączenia. Rozmiar ma znaczenie, a piękno tego, co robimy w Sterling One Foundation, polega na naszej gotowości do partnerstwa, współzwoływania z Organizacją Narodów Zjednoczonych”.

Africa Social Impact Summit 2024 ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego wzrostu na całym kontynencie. Jego celem jest zajęcie się pilnymi problemami poprzez innowacyjne rozwiązania i strategiczne partnerstwa. Tegoroczny temat przewodni „Reimagining Progress: A New Blueprint for Sustainable Growth in Africa”
podkreśla potrzebę

Source link