Home Świat Gdy Oilers przygotowują się do trzeciego meczu finału Pucharu Stanleya, pojawiają się...

Gdy Oilers przygotowują się do trzeciego meczu finału Pucharu Stanleya, pojawiają się pytania o stan zdrowia Evandera Kane’a

14
0


Kris Knoblauch rozmawiał z Evanderem Kane’em, zanim drużyna Edmonton Oilers rozpoczęła treningi. Rozmowa trwała około pięciu minut, a Kane opuścił lód wkrótce po tym, jak usłyszał od swojego trenera.

Kane gra z przepukliną sportową, która utrudnia mu produkcję, a konkretnie zdobył jeden punkt w ośmiu meczach. Ponieważ Oilers przegrywali z Florida Panthers 2:0 w finale Pucharu Stanleya, być może nadszedł czas, aby po raz pierwszy w tym sezonie po sezonie zagrać w trzecim meczu w czwartkowy wieczór.

„To bardzo korzystne mieć w naszym składzie Evandera, jeśli chodzi o siłę fizyczną i uderzenie” – powiedział Knoblauch w środę. „Jako sztab trenerski podejmujemy takie decyzje i trudno je zmierzyć”.

Evander Kane (91 l.) z drużyny Edmonton Oilers rozmawia z trenerem Krisem Knoblauchem podczas treningu przed meczem z Florida Panthers w czwartkowym trzecim meczu play-offów NHL Stanley Cup w Edmonton, środa, 12 czerwca 2024 r.


PRASA KANADYJSKA/Jason Franson


Historia hokeja pełna jest historii zawodników NHL, którzy w pogoni za Pucharem Stanleya doznali bolesnych kontuzji. W 1964 roku Bobby Baun strzelił gola dla Toronto po dogrywce w 6. meczu finału po złamaniu kostki w trzeciej tercji. Niedawno Patrice Bergeron rozegrał 6. mecz finałów 2013 z przebitym płucem, wieloletni kolega z drużyny Bostonu, Zdeno Chara, zakończył finały 2019 ze złamaną szczęką, a Matthew Tkachuk z Florydy strzelił w zeszłym roku decydującego gola ze złamanym mostkiem, po czym zagrał kolejny mecz, zanim zostanie odsunięty na bok.

Historia ma dalszy ciąg pod reklamą

Sytuacja Kane’a, który na dłuższą metę nie jest w stu procentach zdrowy, przypomina sytuację Tkachuka, który, jak wyjaśnił trener Panthers Paul Maurice, ostatecznie przejął proces decyzyjny.

Najświeższe informacje z Kanady i całego świata dostarczane na Twój e-mail natychmiast.

Tkachuk złamał mostek w trzecim meczu finału przeciwko Vegas i Tkachuk czuł, że skrzydłowe z sercem i duszą „zasłużyło na prawo” do gry w czwartym meczu.

„Nie miał zamiaru grać w następnym” – powiedział Maurice. Trzeba przyznać, że miał trzy świetne okazje do zdobycia gola, gdy traciliśmy bramkę. Znajduje się przed siatką i jeśli będzie zdrowy, sądząc po play-offach, w których brał udział, zdobędzie tego gola. Ale nie mógł. To było wszystko, co mógł zrobić.

Kane zagrał nieco ponad 10 minut w trzecim meczu tego finału i był na lodzie, zdobywając dwa gole dla Panthers. W okresie posezonowym nie trenował, ale bardzo chciał pozostać w składzie.

„Wielu facetów przechodzi przez różne rzeczy” – powiedział Kane.

„Kilka lat temu wypowiadał się komentator sportowy i zawsze utkwiło mi to w pamięci: jeśli jesteś na boisku, wszyscy oczekują, że będziesz w zasadzie sobą, więc jeśli się ubierzesz, oczekują, że będziesz się zachowywał jak jesteś. w najlepszym wydaniu. Oczywiście. Taka jest rzeczywistość, ale jednocześnie uważam, że jako sportowiec właśnie tego od siebie oczekujesz.”

Historia ma dalszy ciąg pod reklamą

Knoblauch przyznał na początku serii, że Kane był ograniczony, a nie jak zwykle. Rachunek pozwalający zdecydować pomiędzy efektywnością kluczowego zawodnika podczas kontuzji a dokonaniem zmiany nie jest łatwy.

„Patrzeć na to, co wnoszą na lodzie, a nawet na przywództwo, jakie zapewniają” – powiedział Knoblauch. „Każdy zawodnik jest inny. Co oni robią? Czy przyczyniają się do zabójstwa karnego? Czy strzelą ważnego gola? A może chodzi o fizyczność?”

Jedną z korzyści dla Oilers jest ich głębia, gdyż w fazie play-off występuje 14 napastników.

„Kris podjął, a sztab trenerski podjął po drodze różne decyzje i wszyscy wykonali świetną robotę, wchodząc i wnosząc swój wkład, a chłopaki, którzy odeszli, pozostali gotowi, wrócili i pomogli tak samo” – powiedział kapitan Connor McDavid.

„Szkoda, że ​​chłopaki nie mogą grać w niektóre mecze, ale tutaj wszyscy pociągają za sznurki. Wszyscy rozumieją, gdzie jesteśmy.”