Home Świat Jaylen Brown, sędziowie udaremniają powrót Mavsa, Celtics obejmują prowadzenie 3:0

26
0

Mavericks z rykiem odrobili ogromny deficyt, prowadząc 22-2 w czwartej kwarcie. Ale Jaylena Browna uderzał mocnymi strzałami i popełniał duże faule, aby utrzymać zwycięstwo Celtics w środowym meczu w Dallas w trzecim meczu.

Brown oddał dwa mocne strzały w końcówce meczu, aby powstrzymać wściekły powrót Dallas. Po tym, jak Dereck Lively II wsadował po kolejnych posiadaniach, dzięki czemu Mavericks stracili dwa punkty, Brown trafił 20-metrowego skoczka, dając Celtics czteropunktową przewagę. Boston nigdy nie pozwolił Dallas zbliżyć się do siebie w trzecim meczu, w którym zwyciężył 106-99.

To była jego druga ważna odpowiedź w decydującym momencie. Kiedy Kyrie Irving podwyższył prowadzenie do 93-92, Jayson Tatum jechał i nie trafił w piłkę, ale Brown był w stanie oddać ofensywne odbicie i podanie. Skończył z 30 punktami, ośmioma zbiórkami i ośmioma asystami.

Jednak jego najważniejszym zagraniem ostatniej kwarty mogło być wyeliminowanie Luki Doncicia z gry. Po tym, jak Doncic złapał kilka fauli na początku kwarty, Brown zremisował piąty i szósty faul Doncica przy kolejnych posiadaniach Celtics. Doncic popełnił swój piąty faul, chwytając Browna za ramiona i faulował, występując przed jadącym Brownem.

Brown nie tylko był nieustępliwy w ataku, ale także zdawał sobie sprawę, że Doncic miał kłopoty z faulami i w zasadzie zmusił najważniejszego ofensywnego zawodnika Mavericks do wycofania się z gry. Być może wezwania były na granicy, ale trudno powiedzieć, aby którekolwiek z nich było błędne.

Boston zdobył także 31 punktów od Tatuma i 16 punktów od Derricka White’a, którego czwarta trójka dała Celtics sześciopunktowe prowadzenie, a na dodatek miał jedno posiadanie, zanim trafił Tatuma, wykonując wsad.

Żadna drużyna nigdy nie odrobiła straty po stracie 3:0 w finałach NBA. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki grali Brown i Celtics, osiągnięcie przez Dallas wyniku 3:1 w serii byłoby nawet niespodzianką.