Home Świat Jontay Porter przyznaje się do winy, pojawiają się nowe szczegóły dotyczące sprawy...

Jontay Porter przyznaje się do winy, pojawiają się nowe szczegóły dotyczące sprawy zakładów bukmacherskich

15
0


Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące sprawy sądowej byłego napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera, wynikającej z jego udziału w skandalu związanym z nielegalnym hazardem.

W środę podczas rozprawy w Nowym Jorku Porter przyznał się do winy pod zarzutem spisku mającego na celu popełnienie oszustwa telekomunikacyjnego, według Jennifer Peltz z Associated PressPorter przyznał podczas rozprawy sądowej, że zgodził się opuścić mecze przed czasem, aby uwolnić się od ogromnych długów hazardowych.

„Wiem, że to, co zrobiłem, było złe, bezprawne i bardzo tego żałuję” – powiedział Porter przed sądem.

Wyrok w sprawie Portera ma zostać ogłoszony 18 grudnia. Zgodnie z zarzutem grozi mu kara do czterech lat więzienia i prawdopodobnie będzie musiał zapłacić setki tysięcy dolarów odszkodowania i grzywny.

Wyznanie i przyznanie się Portera zasadniczo potwierdzają wcześniejsze doniesienia, że próbował spłacić długi hazardowe twierdząc, że doznał kontuzji i opuszczając grę przedwcześnie. W ten sposób Porter zapewnił sobie, że nie trafi powyżej w kilku zakładach prop, a jego współspiskowcy byli o tym wcześniej poinformowani.

24-letni Porter rozegrał 37 meczów w NBA dla klubów Memphis i Toronto, zanim został dożywotnio zdyskwalifikowany za udział w skandalu.

Source link