Home Świat Kibice gospodarzy nie mogą się doczekać, czy Niemcom uda się rozegrać Euro...

Kibice gospodarzy nie mogą się doczekać, czy Niemcom uda się rozegrać Euro 2024

18
0


Treść artykułu

Dźwięk dud i mężczyźni w kiltach na ulicach Monachium — Szkocja jest w mieście i emocje rosną przed piątkowym podniesieniem kurtyny w Mistrzostwach Europy.

Reklama 2

Treść artykułu

Gospodarz Niemcy zagrają ze Szkocją na Allianz Arena w pierwszym meczu miesięcznego turnieju.

Finał odbędzie się 14 lipca w Berlinie, a Niemcom jeszcze bardziej zależy na dotarciu tam po trzech porażkach z rzędu na dużych turniejach, co zmusiło ich fanów do zmiany oczekiwań wobec męskiej reprezentacji narodowej.

„Nie jesteśmy tu tylko po to, żeby się przywitać, ale nadal musimy zachować pokorę” – powiedział niemiecki obrońca Antonio Rudiger. „Nie musimy rozmawiać o poprzednich turniejach, wszyscy wiemy, co się tam wydarzyło.

„Przez całą drogę tutaj przechodziliśmy wzloty i upadki i dlatego musimy zachować pokorę. Pierwszy mecz jest bardzo ważny, a potem zobaczymy, co wydarzy się w dalszej części turnieju.

Dobry pierwszy mecz i faza grupowa wywołałyby w Niemczech nową falę emocji, chociaż w zmienionym krajobrazie politycznym trudno sobie wyobrazić sceny podobne do tej, gdy Niemcy znakomicie gościły na Mistrzostwach Świata w 2006 roku (i dotarły do ​​półfinału).

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Podczas gdy Szkoci tłumnie przechadzają się po Monachium, dumnie nosząc koszulki swoich drużyn (wiele z nich w połączeniu z kiltami), prawie nie widać niemieckiej koszulki czy flagi. Ekstremiści polityczni kwitną, w kraju panuje niepokój, a reprezentacja narodowa spisuje się słabo. Zrozumiałe jest, że kibice gospodarzy zajmują się swoim codziennym życiem, w przeciwieństwie do imprezujących gości.

Choć Niemcy są oszołomieni ich hałaśliwymi szkockimi odpowiednikami, w dniu meczowym powinno być znacznie więcej barw.

„Przede wszystkim jest wiele oczekiwań, ponieważ jest to ogromne wydarzenie” – powiedział trener reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann. „Prawdopodobnie nie tylko Europa, ale cały świat będzie obserwował przebieg Euro… Naprawdę nie możemy się tego doczekać”.

Reklama 4

Treść artykułu

Niemcy odpadły w fazie grupowej obu poprzednich mundialów i zostały wyeliminowane przez Anglię w 1/8 finału na Euro 2021. Jednak porażka ze Szkocją byłaby szokiem, mimo że Szkoci bardzo się poprawili w ostatnich latach.

„To będzie niesamowite przeżycie… być częścią tego rodzaju ceremonii otwarcia” – powiedział szkocki napastnik Ryan Christie zapytany o rozegranie meczu otwarcia.

„Niemcy, niesamowity zespół. Wszystkie międzynarodowe zespoły przeżywają szczyty i spadki formy. Kiedy jednak zbliżają się te duże turnieje, zwykle pojawiają się na nich duże drużyny. To będzie więc naprawdę trudny mecz.”

Węgry i Szwajcaria również znajdują się w grupie A.

Po nieudanej próbie awansu na Euro w latach 2000–2016 Szkocja zakwalifikowała się do turniejów jeden po drugim, a jej kolejnym celem jest po raz pierwszy dotarcie do fazy pucharowej.

Reklama 5

Treść artykułu

„To jest marzenie” – powiedziała Christie. „Dla wszystkich w Szkocji oznaczałoby to świat, ogromny kraj piłkarski. Jeśli wyjdziemy z fazy grupowej, będzie to najdalej Szkocja w historii dużego turnieju.

„Wiesz, to stawia nas w historii jako najbardziej utytułowany szkocki zespół w historii i to jest właśnie ten rodzaj motywacji. Mamy ogromną wiarę w siebie, mając taką drużynę graczy, że możemy naprawdę wyrządzić wiele szkód innym zespołom i miejmy nadzieję, że wypadniemy dobrze, udając się na te duże turnieje.

Szkocja pokazała w kwalifikacjach, że potrafi zaskoczyć, pokonując Hiszpanię i Norwegię.

Polecane przez redakcję

Jednakże Szkocja wygrała tylko jeden z ostatnich 13 meczów z Niemcami, a było to ponad 25 lat temu, wygrywając 1:0 w towarzyskim meczu w kwietniu 1999 roku.

Poza tym Niemcy mają inną, dość nietypową motywację do zdobycia trofeum na własnym boisku.

Deniz Undav powiedział, że ogoli głowę swojemu koledze z Niemiec, Thomasowi Mullerowi, jeśli jego drużyna zostanie mistrzem Europy.

„Thomas Muller łysy? Następnie musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. Nie sądzę, że będzie wyglądał tak pięknie z ogoloną głową” – zaśmiał się obrońca Rudiger.

Treść artykułuSource link