Home Świat Kilka osób zostało rannych, gdy „naruszająca prawo grawitacji” atrakcja w parku rozrywki...

Kilka osób zostało rannych, gdy „naruszająca prawo grawitacji” atrakcja w parku rozrywki „spadła na ziemię” bez zatrzymania się

20
0


|

Kilka osób zostało rannych, gdy przecząca prawom grawitacji atrakcja w parku rozrywki spadła na ziemię bez zatrzymania.

Bounce, atrakcja w formie „zawieszonej wieży” w parku rozrywki Oakwood w Pembrokeshire w Walii, uległa „planowemu awaryjnemu zatrzymaniu” podczas lotu.

Wczoraj, kiedy karuzela „rozbiła się o ziemię” i nie zatrzymała, na przejażdżce znajdowało się około 20 osób szukających mocnych wrażeń, w tym prawdopodobnie kilkoro dzieci.

Świadkowie zeznali, że słyszeli krzyki i płacz pasażerów, gdy doszło do awarii 147-stopowej kolejki, w wyniku której winda „szybko” spadła na ziemię „mniej więcej w połowie wysokości”.

Trwa dochodzenie w sprawie zdarzeń, które miały miejsce w parku Bounce, otwartym ponownie dwa lata temu po remoncie wartym 400 000 funtów.

W atrakcji Bounce (na zdjęciu, w środku) w Oakwood Theme Park w Canaston Bridge w hrabstwie Pembrokeshire doszło do „planowego awaryjnego zatrzymania”

Uważa się, że około 20 osób zostało rannych w wyniku incydentu na karuzeli „wiszącej wieży” (na zdjęciu)

Uważa się, że około 20 osób zostało rannych w wyniku incydentu na karuzeli „wiszącej wieży” (na zdjęciu)

Atrakcja o długości 45 metrów została opisana na stronie internetowej Oakwood jako „przecząca prawom grawitacji, wywołująca mdłości przejażdżka w wieży”.

„W górę, w dół – z mnóstwem krzyków pomiędzy” – dodał.

Bounce otwarto ponownie w 2022 roku po zamknięciu w 2016 roku. To atrakcja przypominająca wiszącą wieżę, która unosi gości wysoko w powietrze, po czym ponownie ich wypuszcza i „odbija z powrotem”.

Park, największy w Walii, otwarto w 1987 roku na terenie rodzinnej farmy, zanim został przejęty przez hiszpańską firmę rozrywkową Aspro Parks.

W tym czasie na przejażdżce było około 20 osób, a wiele z nich zostało opisanych jako „w wieku szkolnym”. Jeden z gości na pokładzie atrakcji, gdy doszło do incydentu, powiedział, że „spadła na ziemię, nie zwalniając”.

Powiedzieli, że dzieci „krzyczały i płakały”, gdy przejażdżka „kilka razy w górę i w dół”, po czym „szybko spadła na ziemię w połowie wysokości wieży”.

Gość, który nie chciał podać swojego nazwiska, powiedział, że około ośmiu osobom udzielono pierwszej pomocy na miejscu, a cztery inne udały się do szpitala na dalsze leczenie.

Opisując incydent, zwiedzający park stwierdzili, że sposób, w jaki potraktowano incydent, był „okropny” i że zatrzymywali się i pomagali tylko tym, którzy „skarżyli się na ból lub coś złego”.

Dodali: „Park nie przeprosił, poinformowano o tym jedynie dział obsługi gości, ponieważ poprosiliśmy go o zajęcie się tą sprawą po tym, jak poinformowano nas, że nie ma dostępnego personelu zarządzającego”.

Oakwood Theme Park jest największym parkiem rozrywki w Walii. Został otwarty w 1987 r. na rodzinnej farmie, zanim został przejęty przez hiszpańską firmę rozrywkową Aspro Parks.

Oakwood Theme Park jest największym parkiem rozrywki w Walii. Został otwarty w 1987 r. na rodzinnej farmie, zanim został przejęty przez hiszpańską firmę rozrywkową Aspro Parks.

Rzecznik Oakwood Theme Park powiedział: „W środę w trakcie działania naszej atrakcji Bounce Tower przeprowadziliśmy zaprogramowaną procedurę awaryjnego zatrzymania w odpowiedzi na wysokość, z jakiej spadła atrakcja w trakcie jazdy przez gości.

„Nasza obsługa parku zareagowała na awarię, w wyniku której gondola pasażerska zatrzymała się z powodu hamulców, a kolejka została opuszczona na ziemię, gdzie goście mogli wysiąść.

„Kilku gości zgłosiło niewielki ból dolnej części pleców bezpośrednio po incydencie i zostali przyjęci przez naszych lokalnych ratowników, którzy udzielili im pomocy. Jedna grupa szukała dalszego leczenia lokalnie, podczas gdy inni kontynuowali dzień w parku. Bounce pozostanie zamknięty, dopóki nie skonsultujemy się z producentem przejażdżki”.