Home Świat Kolumbia pokonuje Urugwaj i awansuje do finału Copa America

Kolumbia pokonuje Urugwaj i awansuje do finału Copa America

30
0

Treść artykułu

CHARLOTTE, Karolina Północna — Jefferson Lerma zdobył bramkę w 39. minucie, a Kolumbia grała w osłabieniu przez całą drugą połowę, wygrywając 1:0 z Urugwajem w środę wieczorem i awansując do finału Copa America, w którym zmierzy się z Lionelem Messim i Argentyną.

Daniel Munoz został wyrzucony z boiska w doliczonym czasie gry pierwszej połowy za otrzymanie drugiej żółtej kartki, ale Kolumbia utrzymała tytuł mistrzowski i po raz pierwszy od zdobycia jedynego tytułu Copa America jako gospodarz w 2001 roku. Kolumbia przedłużyła swoją passę meczów bez porażki do rekordu drużyny wynoszącego 28 spotkań, o jeden więcej niż w sezonie 1992-94, i jest to obecnie najdłuższa seria w męskiej międzynarodowej piłce nożnej.

W pełnym emocji meczu, w którym pokazano siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, zawodnicy obu drużyn przepychali się i szarżowali na boisku po ostatnim gwizdku, a niektórzy wyszli na trybuny, aby pokłócić się z kibicami.

Broniący tytułu mistrza Argentyna i Kolumbia spotykają się w niedzielę wieczorem w Miami Gardens na Florydzie. Albicelestes walczą o rekordowy 16. tytuł Copa i chcą dołączyć do Hiszpanii z lat 2008-12 jako jedyne kraje, które wygrały trzy główne mistrzostwa z rzędu.

Przed tłumem 70 644 kibiców popierających Kolumbię, którzy wypełnili Bank of America Stadium żółtymi koszulkami i flagami, Urugwaj po raz pierwszy w turnieju został w tyle.

Rzut rożny Jamesa Rodrigueza został skierowany głową z bliskiej odległości przez Lermę, który wyskoczył wyżej od Jose Maria Gimeneza, zdobywając trzeciego międzynarodowego gola i drugiego w turnieju. Rodriguez ma sześć asyst w turnieju — trzy razy więcej niż jakikolwiek inny zawodnik.

Munoz otrzymał swoją pierwszą żółtą kartkę od meksykańskiego sędziego Cesara Ramosa w 31. minucie za nieodpowiedzialny wślizg na Maximiliano Araujo, a drugą za uderzenie łokciem Manuela Ugarte w brzuch.

Rodriguez dostał żółtą kartkę w 55. minucie za kłótnię z Ramosem, gdy sędzia nie przerwał gry po kopnięciu Richarda Riosa w goleń przez Darwina Nuneza.

Rios został zniesiony na noszach, wrócił do gry, a następnie upadł w kolejnym starciu i został zmieniony w 62. minucie. Rodriguez został zdjęty w tym samym czasie, aby zachować prawo do finału.

Bramkarz reprezentacji Kolumbii, Federico Valverde, nie musiał wykonywać pierwszej obrony, dopóki w 68. minucie nie zatrzymał strzału Nicolasa de la Cruza.

Luis Suarez, lider kariery Urugwaju z 68 golami, wszedł na boisko w 66. minucie i trafił w zewnętrzną część słupka strzałem w 71. minucie. Z obrzydzeniem chwycił się za głowę i chwycił się za ręce.

Kolumbijczyk Mateus Uribe, który również wszedł na boisko w drugiej połowie, oddał strzał obok bramki w 88. minucie, ale strzał Uribego w czwartej minucie doliczonego czasu gry odbił się od ciała wślizgującego się bramkarza Sergio Rocheta i trafił w poprzeczkę.

W ostatniej minucie Urugwaj przesunął Rochet w górę boiska, desperacko pragnąc zdobyć gola.

Mecz rozgrywano w 32-stopniowym upale, na nawierzchni, która na kilka tygodni przed meczem została zamieniona ze sztucznej trawy na trawę.

Zawodnicy drużyny NFL Carolina Panthers otwarcie mówili o tym, że drużyny piłkarskie mają luksus gry na trawie na swoim boisku domowym. Mecze NFL rozgrywane są tutaj na sztucznej murawie, co według zawodników sprawia, że ​​są bardziej podatni na kontuzje.